Den Braven Czech and Slovak a.s.Druhy hydroizolace a její přednosti

Hydroizolační stěrky rozlišujeme dle jejich materiálového složení (disperzní, polymer cementové nebo asfaltové), druhu použití a dle způsobu přípravy. Mohou být jednosložkové či dvousložkové. Jsou vodotěsné, pružné a odolávající tlaku a mechanickému namáhání dlaždic. Snadno se nanášejí a výborně drží na podkladě.

Jednosložková hydroizolace -koupelna

Kde všude lze hydroizolace použít

Využití najdou při stavbě či rekonstrukci koupelny, především se aplikuje ve sprchovém koutě, kde je neustálý tlak vody, v prádelnách, v mycích boxech, bazénech, ale i na terase či balkóně. Využívají se tedy nejen v interiéru, ale i exteriéru.

Disperzní hydroizolace


Aplikace je snadná a zvládne ji úplně každý

Hydroizolace se nanáší na suchý a čistý podklad štětcem, válečkem nebo stěrkou. Savé povrchy je potřeba první napenetrovat. Začíná se v rozích stěrkou a vložením dilatačního pásu, který je pružný a pohlcuje dilatační pohyby a otřesy stavby. Dále naneseme na svislé plochy a nakonec na podlahu. Po vyschnutí se aplikuje druhá vrstva tzv. „křížovou metodou.“ A je hotovo.

Doplňky pro hydroizolace


Na co si při výběru vhodné izolace dávat pozor

Vybírejte pouze hydroizolační stěrky, které jsou certifikovány podle evropských norem. Dále by měly být součástí ověřených systémových řešení, kdy budete mít k dispozici i penetrace a lepidla. Pro snadnější nanášení je vhodné použít jednosložkové hydroizolace, které můžete taktéž použít do exteriéru, ale je potřeba vybrat správný typ pro venkovní užití, musí mít deklaraci mrazuvzdornosti.

Systémové řešení hydroizolace v koupelněVíce informací naleznete na našich stránkách  https://www.denbraven.cz/kategorie-produktu/hydroizolace/cementove-hydroizolace/

FIREMNÍ ČLÁNKY


S lepidly Mamut Glue zapomeňte na hřebíky a šrouby. Rychlé a pevné lepení pomocí moderních lepidel.

S lepidly Mamut Glue zapomeňte na hřebíky a šrouby. Rychlé a pevné lepení pomocí moderních lepidel.

Žádné vrtání nebo hmoždinky, a to díky lepidlům Mamut Glue, které vyrábí a dodává firma Den Braven. Na trhu je uvedena celá řada těchto moderních lepidel na bázi MS polymerů a jedná se o lepidla vysokopevnostní, s okamžitou fixací a nosností 500 kg/m2.

Vydáno 09.03.2020Vydáno 24.08.2020
18 Zhlédnutí
Topováno 02.12.2020