Ověřeno EDB
Ověřeno EDB
Napište nám

Napište nám

meks@meksmk.cz

Zavolejte pro více informací

Zavolejte pro více informací

+420 724 044 974

Zavolejte pro více informací

Kde nás najdete

nám. T.G.Masaryka 40
Moravský Krumlov 672 01

Důležité centrum kultury v Moravském Krumlově

V Moravském Krumlově, malebném městečku ležícím v jižní části Moravy, se nachází jedinečná instituce - Městské kulturní středisko. Městské kulturní středisko Moravský Krumlov je příspěvková organizace, která je důležitým centrem kultury ve městě. Své sídlo má na náměstí T.G.M. a nabízí širokou škálu kulturních služeb a aktivit. Mezi její hlavní činnosti patří provozování informačního centra, městského muzea a galerie Knížecí dům, Městská knihovna, zámek a organizování kulturně-vzdělávacích programů pro veřejnost. Významnou akcí, kterou provozuje je správa Slovanské epopeje Alfonse Muchy vystavené na zámku v Moravském Krumlově.

Muchova Slovanská epopej: Umělecký poklad a národní dědictví

Jednou z nejvýznamnějších expozic, kterou Městské kulturní středisko spravuje, je Slovanská epopej Alfonse Muchy. Tento cyklus jedenácti obrazů menších rozměrů, které vznikly vesměs během první světové války a po ní, pochází z dvaceti monumentálních pláten zobrazujících historii a kulturu slovanské civilizace. Vystaveny jsou na zámku v Moravském Krumlově. Díky svému unikátnímu kulturnímu dědictví se Moravský Krumlov stal atraktivním cílem pro turisty a milovníky umění z celého světa. Městské kulturní středisko sehrává klíčovou roli v propagaci tohoto dědictví a přilákání turistů do regionu.

Slovanská epopej: Monumentální cyklus obrazů

Slovanská epopej: Cyklus obrazů českého malíře Alfonse Muchy

Slovanská epopej je cyklus obrazů českého malíře Alfonse Muchy, který vytvořil v letech 1910 až 1928. Tento umělecký skvost se skládá z 20 obrazů, z nichž každý vypráví příběh ze slovanských dějin a mytologie. Mucha vytvořil tento monumentální cyklus s cílem oslavovat slovanskou kulturu, historii a duchovní dědictví. Slovanská epopej je považována za jedno z vrcholných děl českého umění a zároveň za symbol národní identity. Mucha věnoval tvorbě tohoto díla celou druhou polovinu své umělecké kariéry a považoval je za svůj odkaz všem slovanským národům.

Slovanská epopej: Cyklus obrazů českého malíře Alfonse Muchy

Ochrana a prezentace významného díla českého secesního umění

Slovanská epopej byla vystavena na různých místech, včetně Prahy a zahraničí, ale od roku 2021 je opět přístupná veřejnosti v zámeckých prostorách Moravského Krumlova, kde byly splněny nároky na bezpečnost, osvětlení a stálost teploty a vlhkosti, aby byla zajištěna její ochrana. Tato výstava představuje nejen umělecký zážitek, ale i vzdělávací prvek, který přibližuje návštěvníkům dějiny a kulturu Slovanů. Městské kulturní středisko Moravský Krumlov tak hraje klíčovou roli v ochraně a prezentaci tohoto významného díla českého secesního umění a zároveň poskytuje platformu pro kulturní rozvoj města a jeho obyvatel.

Městské kulturní středisko: Zajištění ochrany kulturního dědictví

Městské kulturní středisko Moravský Krumlov hraje nezastupitelnou roli v ochraně, propagaci a vzdělávání ve prospěch kulturního dědictví regionu. Díky jeho úsilí a oddanosti může veřejnost obdivovat a poznávat poklady jako je Muchova Slovanská epopej. Slovanská epopej je nejen uměleckým dílem, ale i symbolem slovanského dědictví a hrdosti. Její význam pro Moravský Krumlov a celé Česko je nepopiratelný a Městské kulturní středisko hraje klíčovou roli v jejím zachování a prezentaci veřejnosti. Tato instituce nejenže zajišťuje, že kulturní dědictví zůstane zachováno pro budoucí generace, ale také přináší radost a inspiraci těm, kteří se k němu přibližují.

Důležité centrum kultury v Moravském Krumlově


FIREMNÍ ČLÁNKY

Štítky:Muzea, galerie a výstavní síněZábavní a kulturní zařízeníInformační služby a call centra

Kontakty

Městské kulturní středisko Moravský Krumlov, příspěvková organizace
nám. T.G.Masaryka 40
Moravský Krumlov 672 01
GPS: 49°2′57.26″ N, 16°18′49.82″ E

49°2′57.26″ N, 16°18′49.82″ E

QR kód firmy Městské kulturní středisko Moravský Krumlov, příspěvková organizace
WEBOVÁ STRÁNKA Městské kulturní středisko Moravský Krumlov, příspěvková organizace
Adresa

Adresa

nám. T.G.Masaryka 40
Moravský Krumlov 672 01

meks@meksmk.cz
+420 724 044 974

Kontaktujte nás

captcha

Kde nás najdete

nám. T.G.Masaryka 40
Moravský Krumlov 672 01

GPS49°2′57.26″ N, 16°18′49.82″ E

Plánování trasy

nám. T.G.Masaryka 40 Moravský Krumlov 67201

Prospekty

Certifikát kvality firmy