Ověřeno EDB
Ověřeno EDB
Napište nám

Napište nám

podatelna@mirkovice.cz

Zavolejte nám

Zavolejte nám

+420 380 711 914

Zavolejte nám

Kde nás najdete

Mirkovice 19
Mirkovice 382 32

Mirkovice: Historická perla v srdci Jižních Čech

Mirkovice, návesní osada s historickým kouzlem, se nachází nedaleko Českého Krumlova v Jihočeském kraji. Tato obec je známá svými typickými hospodářskými staveními, které jsou dnes převážně využívány k bydlení. Obecní úřad Mirkovice sídlí v budově bývalé školy postavené v roce 1901. V dolní části obce se nachází sportovní hřiště na malou kopanou a volejbal s příjemným posezením u ohniště. Obec má vypracovaný Územní plán, který umožňuje další rozvoj prostřednictvím zástavby rodinných domů.

Odkaz historie v každém kroku

Historické jádro Mirkovic je oživeno devíti půvabnými staveními, které dříve sloužily zemědělským účelům a dnes jsou adaptovány na moderní bydlení. Významným bodem obce je obecní úřad, který najdeme v budově bývalé školy z roku 1901. Tato budova nejenže představuje důležitý architektonický prvek obce, ale také slouží jako centrum společenského a kulturního dění, což z ní činí místo plné života a historie.

Více o historii Mirkovic

Aktivní odpočinek v přírodě

Pro ty, kteří vyhledávají aktivní odpočinek, Mirkovice nabízí řadu možností. Sportovní hřiště s fotbalovým a volejbalovým hřištěm je ideálním místem pro sportovní vyžití i společenská setkání. Tato zařízení jsou obklopena uklidňující přírodní scenérií, která poskytuje dokonalé zázemí pro relaxaci po sportovní aktivitě, a nabízí prostor pro pikniky a odpočinek u ohniště, což je obzvláště oblíbené během letních měsíců.

Objekt sportovních aktivit v Mirkovicích

Budoucnost obce

Mirkovice se aktivně snaží plánovat svou budoucnost s ohledem na rostoucí zájem o bydlení v regionu. Územní plán, který obec vypracovala, předpokládá rozvoj nových rezidenčních oblastí pro rodinné domy, což umožní Mirkovicím růst způsobem, který respektuje její historickou strukturu a přirozenou krajinu. Tento plán je zaměřen na podporu udržitelného rozvoje a zajištění kvalitního života pro současné i budoucí obyvatele.

Plány a rozvoj obce Mirkovice

Objevte kouzlo okolí

Mirkovice jsou obklopeny řadou malebných vesnic a přírodních krás, které čekají na objevení. Vesnice jako Chabičovice a Malčice se pyšní bohatou historií a krajinnými scenériemi, které jsou ideální pro výlety do přírody. Tento region, navrhovaný jako přírodní rezervace, je rájem pro turisty a milovníky přírody, kteří zde mohou najít klid a únik od každodenního shonu.

Prozkoumejte okolí Mirkovic


FIREMNÍ ČLÁNKY

Štítky:Krajské, městské a obecní úřady

AKTUÁLNÍ MICROSITE


Kontakty

Obec Mirkovice
Mirkovice 19
Mirkovice 382 32
GPS: 48°48′45.79″ N, 14°23′23.42″ E

48°48′45.79″ N, 14°23′23.42″ E

QR kód firmy Obec Mirkovice
WEBOVÁ STRÁNKA Obec Mirkovice
Adresa

Adresa

Mirkovice 19
Mirkovice 382 32

podatelna@mirkovice.cz
+420 380 711 914

Kontaktujte nás

captcha

Kde nás najdete

Mirkovice 19
Mirkovice 382 32

GPS48°48′45.79″ N, 14°23′23.42″ E

Plánování trasy

Mirkovice 19 Mirkovice 38232