Ověřeno EDB
Ověřeno EDB
Napište nám

Napište nám

neradjosef@seznam.cz

Zavolejte nám

Zavolejte nám

+420 321 785 387

Zavolejte nám

Kde nás najdete

Tř. Jana Švermy 50
Pečky 289 11

Poznávací cesta historickými kostely a kaplemi Peček

Objevte fascinující svět sakrálních staveb v Pečkách a okolních obcích. Od novorománských až po novogotické kostely, každá stavba vypráví svůj jedinečný příběh.

Seznam kostelů a kaplí v Pečkách a okolních obcích

Farní kostel sv. Václava v Pečkách, Filiální kostel sv. Jana Nepomuckého v Cerhenicích, Filiální, dříve farní kostel Nejsvětější Trojice v Dobřichově, Filiální kostel sv. Prokopa v Chotouni, Filiální, dříve děkanský kostel Narození sv. Jana Křtitele v Plaňanech, Filiální kostel Zvěstování Páně v Plaňanech, Filiální, dříve farní kostel sv. Jakuba Staršího v Ratenicích, Filiální, dříve farní kostel Stětí sv. Jana Křtitele ve Skramníkách, Filiální kostel sv. Václava ve Vrbčanech, Filiální kostel sv. Václava v Žabonosech, Filiální kostel (kaple) Nejsvětějšího Vykupitele v Radimi, Kaple sv. Jana Nepomuckého ve Velkých Chvalovicích a Kaple sv. Václava ve Žherách.

Prozkoumejte různé architektonické styly kostelů a kaplí Farnosti Pečky

Architektonické perly Peček a okolí

Pečky a její okolí jsou domovem řady významných kostelů, které jsou cenné nejen svou architekturou, ale i historickým významem. Mezi nejvýznamnější patří farní kostel sv. Václava v Pečkách, postavený v novorománském stylu architektem Bohumilem Štěrbou. Tento kostel byl vysvěcen v roce 1913 a poslední velkou opravu prodělal v roce 2001. Nedaleko Peček stojí také barokní kostel sv. Jana Nepomuckého v Cerhenicích, jehož stavbu financoval hrabě Šternberk s manželkou v roce 1734.

Stylová rozmanitost kostelů a kaplí

Drobné kaple s bohatou historií

Vedle velkolepých kostelů najdeme v regionu i menší kaple, které jsou svědky minulosti. Například kaple sv. Jana Nepomuckého ve Velkých Chvalovicích, která je nyní v majetku města Pečky, nebo kaple sv. Václava ve Žherách, držená rodinou Fantovy. Tyto kaple, i když menší, hrají důležitou roli v místním duchovním životě.

Péče o kulturní dědictví v Pečkách

Novogotické a románské stavitelství

Novogotika a románský styl se mísí v mnoha kostelech oblasti. Filiální kostel Nejsvětějšího Vykupitele v Radimi, postavený v novogotickém stylu architektem Josefem Mockerem na přelomu 19. století, byl nedávno obnoven. Románské kostely, jako je kostel Zvěstování Páně v Plaňanech, jsou cenné nejen svou architekturou, ale i svým historickým významem, který sahá až do 12. století.

Více o historických kostelech Farnosti Pečky

Obnova a péče o historické památky

Mnoho z těchto historických staveb prošlo v posledních letech obnovou. Jejich udržování a restaurování je klíčové nejen pro zachování kulturního dědictví, ale i pro přitahování turistů do regionu. Například kostel sv. Jakuba Staršího v Ratenicích, novobarokní hřbitovní kostel, aktuálně prochází částečnou opravou.

Římskokatolická farnost Pečky - kontakt


FIREMNÍ ČLÁNKY

Štítky:Organizace politické, etnické a náboženské

AKTUÁLNÍ MICROSITE


Kontakty

Římskokatolická farnost Pečky
Tř. Jana Švermy 50
Pečky 289 11
GPS: 50°5′30.08″ N, 15°2′0.24″ E

50°5′30.08″ N, 15°2′0.24″ E

QR kód firmy Římskokatolická farnost Pečky
WEBOVÁ STRÁNKA Římskokatolická farnost Pečky
Adresa

Adresa

Tř. Jana Švermy 50
Pečky 289 11

neradjosef@seznam.cz
+420 321 785 387

Kontaktujte nás

captcha

Kde nás najdete

Tř. Jana Švermy 50
Pečky 289 11

GPS50°5′30.08″ N, 15°2′0.24″ E

Plánování trasy

Tř. Jana Švermy 50 Pečky 28911

Prospekty

Certifikát kvality firmy