Jak nakupovat vanu?

Ústředním bodem většiny koupelen je vana ve všech možných podobách. Malá, velká, hranatá, kulatá, bílá nebo barevná. Vybírat můžete z pestré nabídky, ale která je ta nejlepší právě pro Vás?


Chladná ocel i plech

Budete – li si dnes vybírat novou vanu, Váš výběr se pravděpodobně omezí pouze na dva nejrozšířenější druhy materiálů – akrylát nebo ocel. V některých zemích se ještě stále setkáte s širší nabídkou původních litinových van, především pro jejich hlavní schopnost dlouhodobě udržet teplotu vody, ale od padesátých let minulého století začala být litina ve velké míře nahrazována daleko lehčími ocelovými plechy a pláty. Plechová vana je lehká a levná, avšak nižší kvality než dražší vany z ocelových plátů. Plechové vany jsou vyráběny ve standardní tloušťce 2 mm, není samonosná a smalt je výrazně namáhán. Kvalitnější ocelové vany z plátů mají tloušťku 3 mm, jsou samonosné s vyšší životností, samozřejmě však výrazně dražší.

 

Termoplast příjemný a hřejivý na dotek

V 70. letech minulého století vstoupil na scénu akrylát – tvrdý termoplast, který se dá výborně tvarovat, je velmi pružný, ale křehký. Proto se po vylisování skořepina na rubu zpevňuje skelnými vlákny a nástřikem polystyrenové pryskyřice. Dnes se k výrobě akrylátových van používá řada různých materiálů, s doplňkovými mezivrstvami, přísadami a tloušťkami. Standardní vany mají tloušťky 4 mm.

 

Co je samočistící úprava?

Speciální tvrdé a hladké povrchové úpravy, po nichž sklouzne voda i s částečkami špíny, mastnoty a vodního kamene bez toho, aniž by na tomto povrchu vznikaly usazeniny.

 

Na co se při výběru vany zaměřit?

·         velikost prostoru, který máme k dispozici

·         výška největšího člena rodiny

·         počet osob, které budou společnou lázeň sdílet

·         design celého koupelnového prostoru

·         komfort, který si chcete v koupelně dopřát

·         důležitou roli hraje také tvar vany, vycházející z jejího předpokládaného umístění a z celkového designu koupelny

·         materiál, hloubka a ponor – vany se v poslední době prohlubují, jejich zádová část se narovnává a člověk v nich spíše sedí

·         komfort, pohodlí a bezpečí - nejdůležitější parametry  pro koupání - stále častěji se proto setkáváme s doplňky ve formě podhlavníků, loketních opěrek, madel a úchytů.

 

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.teiko.cz

Vydáno 27.09.2012
2216 Zhlédnutí
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA TEiKO spol. s r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
TEiKO spol. s r.o.
www.teiko.cz
Adresa

Adresa

Spytihněv 576
Spytihněv 763 64

teiko@teiko.cz
+420 577 110 311


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha