Víte, co je homeopatie a na jakém principu fungují homeopatika?

Homeopatie se řadí mezi nejrozšířenější alternativní a celostní metody medicíny. Je založena na zkoumání a léčbě pacienta a jeho příznaků jako celku, nikoli jen jednotlivých částí, u kterých se problém aktuálně projevuje. Je to velmi používaná metoda ve vyspělých zemích, ve Švýcarsku je dokonce hrazena zdravotní pojišťovnou. V Anglii se dokonce pomocí homeopatik už po léta léčí celá královská rodina.


Co je homeopatie?

Jedná se o více než 200 let starou metodu. Jejím zakladatelem byl Dr. Samuel Hahnemann, který pracoval jako lékař, překládal a psal odbornou literaturu, ovládal 8 jazyků. Během překladu jedné z knih objevil nesrovnalosti v popisu účinku chininu při léčbě malárie. A tak začal zkoušet sám na sobě a na dobrovolnících. Začal vykazovat mnoho symptomů této nemoci a položil tak základ homeopatii = podobné se léčí podobným. Symptomy, které lék vyvolává u zdravého jedince, dokáže vyléčit u nemocného člověka, když se látka podává ve vysoce ředěné formě.

V homeopatii se používají výtažky z nejrůznějších přírodních látek, minerálů, rostlin i živočichů. Oproti klasickým metodám moderní medicíny zde odpadají vedlejší účinky léků. Homeopatika léčí např. alergie, ekzémy, nespavost, únavu, opakované infekce, oslabenou imunitu, která je příčinou mnoha dalších nemocí, stres a další časté problémy.

Jak přijde homeopat ke správnému léku? Vždyť je jich tolik!

U akutních nemocí vidíme symptomy, pacient nám dokáže popsat, jak se cítí. Podobné se léčí podobným. Léky jsou podávány často (několikrát za den, i po hodinách) v nízkých potencích (číslo za názvem léku). Naopak léčba chronické nemoci spočívá v pohovoru homeopata s pacientem. Trvá asi 1 hodinu, i déle, jak je potřeba. Homeopat se zabývá starostmi pacienta, hovoří s ním o jeho problémech, zálibách, stravování, pohybových aktivitách, pitném režimu atd. Snaží se s pacientem najít příčinu nemoci. Jedná se o celostní medicínu, neléčí se tedy např. vysoký tlak, ale všechny fyzické, psychické a mentální symptomy. Pacienta chceme uzdravit, ne léčit!

Homeopatie má mnoho odpůrců

Není divu, vždy se najdou tací, kteří homeopatii dělají špatné jméno. Tito samozvaní homeopati, kteří absolvovali krátký kurz a nazývají se v tomto směru hned odborníky, dávají svým pacientům homeopatické léky bez předchozího pohovoru, a s dodatkem: „Když vám to nepomůže, tak ani neublíží.“ Na pacientovi vidí pouze vysoký tlak nebo horečku a doporučí homeopatika, která samozřejmě pacientovi nepomohou.

Každý z nás je individuální osobnost, potřebuje tedy individuální přístup a přesně tak i lék. Každý jsme jiný, a co pomůže jednomu, nemusí pomoci jinému. Homeopat léčí člověka, ne nemoc! Proto je tak důležitý rozhovor mezi pacientem a homeopatem.

Homeopatická léčba je stále kontroverzním tématem a její účinnost je často napadaná jako vědecky neprokázaná. To ale nic nemění na faktu, že je homeopatie využívána více než 200 let po celém světě. Bylo by tomu tak, kdyby nepřinášela pozitivní výsledky?

Samozřejmě je velmi důležité, stejně jako u klasické léčby, k jakému homeopatovi se rozhodnete přijít se svými problémy. Jak poznáte, že budete v dobrých rukách?

  • Homeopat s vámi povede osobní rozhovor nejen o vašich problémech, ale i o životě, vašich starostech a radostech. Není možné, aby určil vhodnou léčbu např. po telefonu nebo jen na základě symptomů nemoci. Ke každému pacientovi přistupuje individuálně.
  • Správný homeopat vám bude po celou dobu léčby k dispozici, povede vás, vysvětlí vám všechny spojitosti.
  • Nečekejte, že dostanete tabulky a návody, podle kterých budete postupovat. Takto homeopat nepracuje.
  • Nesledujte věk vašeho „průvodce“. I mladý homeopat může mít v dnešní době vědomosti na velmi vysoké úrovni díky kvalitním vzdělávacím programům a seminářům. Kromě přednášek se na těchto akcích vyměňují cenné zkušenosti a znalosti z praxe.

Homeopatickou léčbu můžete podstoupit i bez návštěvy kliniky

V dnešní době, kdy mnoho z nás tráví většinu času v práci nebo jinými povinnostmi, si málokdo najde čas na sebe a vyřešení zdravotních problémů, které ho, třeba i dlouhodobě, trápí. Proto je tu Mobilní klinika, která za vámi přijede až domů, nebo kamkoli si řeknete. K dispozici jsou nejen homeopati, ale také maséři a fyzioterapeuti, kteří se o vás postarají od 8 do 21 hod bez čekání, než konečně přijdete na řadu.

Monika Pížová: Proč jsem se stala homeopatem?

Vystudovala jsem obor fyzioterapeut, samozřejmě i já jsem byla „nevěřícím Tomášem“. Má dcera byla neustále nemocná a nepřipadalo mi, že by ji její lékař chtěl nějak pomoci, nebo ji dokonce vyléčit. Šlo spíše o neustálé léčení antibiotiky, což mě po čase začalo děsit. Jako slepý k houslím (nic není náhoda) jsem se dostala na kurz Homeopatie v porodnictví. Dověděla jsem se tam o některých homeopatických lécích a jejich účincích. Zanedlouho jsem měla možnost to vyzkoušet sama na sobě. Jen ze zvědavosti, jestli to vůbec funguje. A fungovalo! Chtěla jsem vědět víc! Vystudovala jsem homeopatickou fakultu. Homeopatická léčba je skvělá v tom, že vyléčí od chřipky (akutní nemoci) až po chronické nemoci, např. alergie, ekzémy, opakující se záněty, dokonce i rakovinu.

Chcete se dozvědět více? Navštivte webové stránky Mobilní kliniky a kontaktujte nás. Od vašich problémů vám pomůžeme!

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.mobilniklinika.cz

Vydáno 27.11.2013
1144 Zhlédnutí
Topováno 18.03.2015
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Mobilní klinika Monika Pížová
WEBOVÁ STRÁNKA
Mobilní klinika
www.mobilniklinika.cz
LINKY NA WEB

LINKY NA WEB

Homeopatie
Adresa

Adresa

náměstí Míru 709
Uherské Hradiště 686 01

info@pizova.cz
+420 777 064 858


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha