Odolné multifunkční stropní LED svítidlo BENO LED v moderním designu a se senzorem pohybu

Kanlux s. r. o.

Odolné multifunkční stropní LED svítidlo BENO LED v moderním designu a se senzorem pohybu

LED technologie hudba současnosti i blízké budoucnosti

Protože pokrok nelze zastavit, jsou LED zdroje a LED svítidla bezpochyby fenoménem současnosti a tato technologie bude jistě také světlem budoucnosti. Po překonání svíčky klasickou vakuovou žárovkou vývoj dále pokračoval k halogenové žárovce s vyšší účinností i životností. Pak jsme se stali svědky náhrady těchto zdrojů za zdroje výbojkové, v našem případě lineární a kompaktní zářivky. Tyto zářivky spolu s výbojkami sodíkovými, halogenidovými a rtuťovými až do nedávné doby kralovaly ve světě plného světla a stínů.

Široký sortiment LED technologií, Kanlux s. r. o.

Technologie LED

V poslední době, díky pokroku technologie LED, dochází k prudkému rozmachu tohoto sortimentu, jehož největší slabinou byla cena. Díky neustále se zvyšující masovosti výroby, zlepšující a zlevňující se technologii výroby, se i tento problém pomalu vytrácí do pozadí.

Když se zamyslíme nad výhodami a nevýhodami LED technologie, zjistíme, že kladné stránky výrazně převyšují zápory.


Výhody LED zdrojů

Výrazně vyšší účinnost a s tím související měrný výkon lm/W. Subtilní rozměry těchto součástek, které umožňují minimalizovat rozměry světelných zdrojů a jsou vhodné pro aplikace v nejrůznějších oblastech. Nižší produkce odpadního tepla, které je navíc směřováno vždy za plochu vyzařující světlo. Výrazně vyšší životnost spolu s minimálními nároky na údržbu. Výrazně vyšší počet spínacích cyklů, který je vždy omezen životností napáječe. Okamžitý náběh světla při zapnutí, bez blikání. Nulová produkce UV záření, široká nabídka teploty chromatičnosti a také indexu podání barev. Odolnost vůči vibracím a velmi nízkým teplotám.


LED zdroje jako náhrada za klasické a halogenové žárovky

Jako nejvhodnější možnost náhrady za klasické a halogenové žárovky, případně kompaktní zářivky, se nabízejí LED zdroje. Měrná účinnost žárovek, které se používají v bodových svítidlech a reflektorech, se totiž pohybuje kolem 12-15 lm/W a střední doba života je kolem 2000 hod.


Naproti tomu naše světelné zdroje LED15, 24, 48, 60 SMD s paticí GU10 pro 230V a GU5,3 pro 12V disponují měrným výkonem kolem 80-100 lm/W při příkonu 3-5W. Samozřejmostí je index podání barev nejen přesahující Ra 70, ale také přesahující Ra 80. Životnost těchto zdrojů se pohybuje kolem 20000 hod. Úhel vyzařování je 110°. Z výše uvedeného je patrné, že tyto LED zdroje nejenže bez problémů nahradí klasické bodové zdroje, ale dokonce je několikanásobně převyšují v účinnosti, a to 8-10 krát.Nahrazení klasické „baňkové“ žárovky, zvláště pokud je použita ve svítidle čočkovitého tvaru, kde žárovka svítí v úhlu kolem 330°, není až tak jednoduché. Jestliže použijeme klasické směrové LED zdroje s úhlem max. 110°, nebudeme s výsledkem spokojeni. Ale i v tomto případě má firma Kanlux řešení. Nabízíme zdroje NESTA, OKSA, a BILO, jenž využívají efektu klasické žárovky s velkým úhlem vyzařování světla. A protože vypadají jako klasická „baňková“ žárovka, lze je použít například do lustrových svítidel, kde plní také dekorační či retro funkci a přitom využívají nejmodernější technologie v oblasti LED světelných zdrojů.Samostatnou kapitolou v naší nabídce světelných zdrojů je GARO LED MCOB. Tento zdroj, jenž se také podobá klasické žárovce, patří k nejvýkonnějším zdrojům nejen v naší nabídce, ale také na trhu. Výkon tohoto zdroje se pohybuje na 10W. Úhel vyzařování 120° ho předurčuje k použití do směrových svítidel, případně i do svítidel se svislou polohou zdroje. Baňka tohoto zdroje je v mléčném provedení, proto nedochází k oslnění uživatele vlivem vysokého výkonu zdroje. Vzhledem k použité technologii MCOB a dobrému odvodu tepla díky velkému povrchu těla zdroje, má GARO LED MCOB dlouhou životnost, cca 30 000 hod. Tento zdroj je k dispozici ve dvou teplotách chromatičnosti a to v teplém a studeném provedení. Je vhodný nejen do pokojů či chodeb, ale lze jej použít také do pracoven a pro osvětlení pracovních ploch uživatele. Samozřejmostí u tohoto zdroje je nulový obsah rtuti a nulové UV záření, takže nedochází k degradaci obrazů nebo oblečení. K této degradaci nedochází ani vlivem tepla, jelikož veškeré teplo je odváděno mimo směr světelných paprsků, tzn. mimo světelnou plochu zd


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.kanluxprodomov.cz/

Vydáno 17.12.2013
831 Zhlédnutí
Topováno 05.07.2022
FIREMNÍ ČLÁNKY

Prodej svítidel, světelných zdrojů, elektroinstalačního materiálu a zkušební laboratoř

Prodej svítidel, světelných zdrojů, elektroinstalačního materiálu a zkušební laboratoř
Světelné zdroje jako jsou různé druhy žárovek, svítidla jako například podhledová bodová světla a další druhy svítidel a také vypínače, rozbočky, objímky a mnohé další produkty jsou pro náš život nepostradatelné. Proto je potřebné, aby zakoupené produkty plnily svůj účel dlouhodobě a zároveň ...
PODSTRÁNKY

Svítidla, osvětlení a světelné zdroje

Svítidla, osvětlení a světelné zdroje
Svítidla pro domácnost, obchod, průmysl, designové osvětlení , úsporné světelné zdroje

Technická profi svítidla

Technická profi svítidla
Technická svítidla – rastrová, hermetická, lineární, nouzová, plafony a downlighty

Vypínače, zásuvky a elektrické instalace

Vypínače, zásuvky a elektrické instalace
Vypínače, zásuvky, rozvaděče, modulární zařízení, kontrolní a řídicí zařízení
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Kanlux s. r. o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Kanlux s. r. o.
www.kanluxprodomov.cz
Adresa

Adresa

Sadová 618
Frýdek-Místek 738 01

kanlux.cz@kanlux.cz
+420 558 402 511


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha