Co je to sublimační tisk a jaké jsou výhody sublimace?

Sublimace, tedy konkrétně sublimační tisk, je velmi zajímavým a efektivním způsobem pro potisk textilu různého využití. Jde o způsob tisku, kdy se na teplotu citlivé inkousty přenášejí na speciální papír v požadovaném motivu dle přání zákazníka. Jakmile obrázek či text zaschne, prudce se vše zahřeje, tím se inkoust přemění na plyn a spojí se s daným polymerním materiálem – tedy textilem. V tom zjednodušeně tkví tajemství metody tisku zvané sublimace, který je hojně využíván pro výrobu vysoce odolné reklamy i originálních bytových doplňků.

SubliProfi, s.r.o., Otrokovice: Co je to sublimační tisk a jaké jsou výhody sublimace?

Sedací vaky i koberce – na to vše lze sublimační tisk použít

Ve firmě SUBLIPROFI, s.r.o. se specializujeme právě na velkoplošný digitální potisk touto metodou. Nejčastěji používáme sublimační tisk pro takové výrobky, jako jsou nejrůznější transparenty, vlajky, reklamní bannery, potisk reklamních předmětů nebo i oblečení. Sublimace však nachází své využití čím dál častěji také při zakázkových úpravách oblíbených sedacích vaků, potisku koberců, běhounů, prostírání, ubrusů nebo třeba podsedáků na židle či rohožek.

Sublimační tisk je velmi odolný a variabilní

Skvělé je, že pigmenty při procesu sublimace obarví materiál skutečně do hloubky, takže se nejedná jen o povrchový „nástřik“ barvy. To má za důsledek velkou odolnost zejména proti mechanickému poškození sublimačního tisku. Sedací vak nebo koberec s potiskem vám tak vydrží skutečně dlouho, a to i přes pravidelné každodenní používání. Další obrovskou výhodou jasně hovořící pro sublimační tisk je pak to, že jím lze natisknout jakýkoliv motiv – problémem nejsou žádné barevné odstíny, barevné přechody ani detailní fotky. Sublimační tisk navíc může mít libovolnou délku o šířce až 160 cm. Problémem není jak kusová, tak ani sériová výroba sublimačního tisku

Proč si nechat vyrobit sedací vak nebo koberec s potiskem?

Sedací vaky si nacházejí místo nejen v obývacích pokojích mladých lidí toužících po originálním a pohodlném kusu nábytku, ale také třeba ve firmách. Odpočinková zóna pro zaměstnance je tím pravým místem, kde se bude právě takovýto sedací vak nebo balon s potiskem loga vaší společnosti skvěle vyjímat. Sublimační tisk však nemusí sloužit pouze pro reklamní účely, ale sedací vak nebo koberec s potiskem díky němu můžeme také darovat jako originální dárek našim blízkým.

Finální úprava koberců potištěných sublimačním tiskem: Obšití i lišta

Potisk koberců pak oceňují nejčastěji bytoví architekti a interiéroví designéři. Koberce potištěné takzvaným termotransferovým sublimačním tiskem často putují také do nejrůznějších showroomů, prodejen s bytovým textilem nebo také expozic na výstavách. Potištěné koberce, běhouny či rohožky je pak možné obšít nebo zalištovat a problémem není ani jejich běžné čištění – sublimační tisk je i v případě koberců vysoce odolný.

 

Zaujala vás možnost sublimačního tisku? Rádi byste si také pořídili vlastní originální sedací vak nebo designově zcela originální koberec s potiskem? Kontaktujte SUBLIPROFI, s.r.o. a my dáme vašim nápadům směr! Využít můžete také našeho přehledného e-shopu.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.subliprofi.com

Vydáno 11.06.2015
874 Zhlédnutí
Topováno 07.12.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Textilní reklama na míru dotvoří vaši značku do puntíku

Textilní reklama na míru dotvoří vaši značku do puntíku
Každá firma by si měla budovat vlastní styl. Začíná to už u názvu společnosti, pokračuje prezentací a dotažením každého detailu, díky kterému se značka stane zapamatovatelná. To se pro vaše klienty může stát důležitou vizitkou. Samozřejmostí je dodávat kvalitní produkty a výrobky, ovšem dokázat ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA SubliProfi, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
SubliProfi, s.r.o.
www.subliprofi.com
Adresa

Adresa

Průmyslový areál Toma, budova č. 45A
Otrokovice 765 02

valsova@subliprofi.com
+420 774 700 318


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha