Povrchová úprava kovů - aplikace kataforézního lakování

Metoda kataforézního lakování je v průmyslových odvětvích stále oblíbenější. Jde totiž o velmi kvalitní, precizní a cenově dostupnou metodu povrchové úpravy kovů, díky které je dosaženo skvělého základu pro další úpravy. Odborníkem na povrchové úpravy kovů touto metodou je skupina Grupo Kataforesis.

Povrchová úprava kovů

Grupo Kataforesis - skupina firem zabývající se povrchovou úpravou kovů

Skupina je tvořena třemi společnostmi, které se zabývají právě povrchovou úpravou kovů a jednotlivých dílů. Ke vzniku skupiny firem Grupo Kataforesis došlo v roce 1998, a to z iniciativy osob, podnikajících v odvětví automobilového průmyslu. Jednotlivé firmy ze skupiny se zabývají zaměřením pro různá odvětví, zmiňme např. stavebnictví, vybavení dopravních komunikací či auto moto oblast. Aplikace kataforézního lakování se využívá ve všech zmíněných odvětvích, jelikož vyniká v mnoha oblastech.


Kataforéza – princip metody

Kataforéza je druh povrchové úpravy kovů, při které je výrobek ponořen do lázně a do něj je následně připojena katoda. Samotný proces lakování je pomocí moderních technologií plně automatizovaný. Díky metodě ponoru a zavedení katody lze skvěle lakovat i těžko přístupná místa kovů, včetně různých skulin či vnitřních částí trubek.

Kataforéza - povrchová úpravy kovů


Přednosti kataforézního lakování

Povrchová úprava metodou kataforézy je výhodná především díky celkové kvalitě upravených dílů. Kovy, upravené touto metodou, vynikají skvělou odolností vůči rezivění. Důležitá je také vysoká produktivita, efektivita a přiměřená cena. Kataforézní lakování se stále častěji upřednostňuje před jinými druhy povrchové úpravy kovů. Kataforéza je aplikací vhodnou jak pro konečnou fázi lakování, tak jako základ pro další povrchovou úpravu.

Aplikace kataforézního lakování je uskutečnitelná na širokou paletu materiálů – uveďme např. ocel válcovanou i galvanizovanou, kované díly ze železa, zinek, mosaz, měď či hliník. Povrchová úprava kovů, aplikovaná kataforézou, je možná i na díly pochromované či nerezové. Proto lze tento technologický postup považovat za univerzální a uplatnitelný prakticky ve všech průmyslových oblastech.

Společnost Kataforesis CZ je součástí zmiňované skupiny Grupo Kataforesis a nabízí možnost povrchové úpravy kovů různými metodami, především pomocí kataforézy. Pokud máte zájem získat podrobnější a kvalifikovanější informace o metodě lakování a o firmě samotné, navštivte internetovou stránku společnosti. Během mnoha let působení na trhu se stala skupina silnou a zkušenou, v oblasti povrchové úpravy kovů patří k nejerudovanějším.Vydáno 21.07.2015
1400 Zhlédnutí
Topováno 09.10.2017
FIREMNÍ ČLÁNKY

Lakování různých materiálů v dnešní době může probíhat i za pomocí kataforézy

Lakování různých materiálů v dnešní době může probíhat i za pomocí kataforézy
Specialisté na kataforézu jsou ve firmě Kataforesis, která se nachází v Dašicích Pardubicích. Jde o povrchovou úpravu kovů a tento speciální typ lakování. Jejich další náplní práce je také lakování mokrou cestou nebo práškové lakování.

Kataforéza

Kataforéza
Úprava kovů lakováním je velmi všestrannou povrchovou úpravou, při které lze použít celou škálu aplikací, jako je například kataforéza, lakování mokrou cestou nebo práškové lakování. Díky tomu je možné lakování kovů uplatnit skutečně v mnoha oblastech našeho každodenního života.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA KATAFORESIS CZ, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
KATAFORESIS CZ, s.r.o.
www.grupokataforesis.com
Adresa

Adresa

Jungmannova 448
Dašice 533 03

kataforesis@kataforesis.cz
+420 466 797 855


Najdete nás také zde:

ARES
captcha