Jak odsířit bioplyn? Vyzkoušejte impregnované aktivní uhlí

Bioplynové stanice se těší řadě výhod. Vyrábí bioplyn z dostupného biologického odpadu, a ten poté využívají na výrobu elektřiny, tepla i k pohonu dopravních prostředků. Bioplynové stanice se však musí potýkat i s nepříjemnostmi v podobě sulfanu obsaženého v bioplynu. Ten totiž vede ke korozi plynových motorů, které jsou součástí kogeneračních jednotek. A jak se dá proti tomu bojovat? Účinným řešením je impregnované aktivní uhlí, jež téměř dokonale odsíří bioplyn.

RESORBENT, s.r.o., Karviná: impregnované aktivní uhlí

Firma Resorbent s.r.o. nabízí pomoc bioplynovým stanicím

Přestože výroba bioplynu není vůbec jednoduchá věc, počet bioplynových stanic v České republice každoročně přibývá. Ještě v roce 2008 existovalo v tuzemsku zhruba dvacet bioplynových stanic, v současnosti už jich je okolo 500. Bioplynové stanice zakládají obce, zemědělská družstva, ale i firmy na zpracování odpadu. A těm všem nabízí pomoc ostravská firma Resorbent s.r.o., která se vyzná v odsíření bioplynu a ve své nabídce má různé sorbenty té nejlepší kvality v České republice, mezi nimi i speciální impregnované aktivní uhlí.


Proč odsířit bioplyn?

Pokud ve vaší bioplynové stanici nepoužíváte žádné sorbenty, pravděpodobně čelíte častým poruchám plynového motoru v kogenerační jednotce. Na vině jsou sloučeniny síry (sulfany a merkaptany) obsažené v bioplynu, které při spalování oxidují na korozivní oxidy síry a při kontaktu s vodou dokonce dochází ke vzniku kyseliny sírové. Obsažené siloxany mohou navíc způsobit zadření pístu plynových motorů a poškození stěn válců. To vše vede ke zkrácení živostnosti plynového motoru hned o několik let. Přitom stačí použít sorbenty (nejlépe impregnované aktivní uhlí), které nežádoucí obsah v bioplynu dokážou výrazně snížit a prodloužit tak životnost motoru.


Mezi sorbenty vyčnívá impregnované aktivní uhlí

A co vlastně sorbenty jsou? Jednoduše řečeno látky, které mají schopnost na sebe vázat jinou látku. V případě odsíření bioplynu se jako sorbent užívá aktivní uhlí, které má pórovitou strukturu, enormní vnitřní povrch a může tak absorbovat široké spektrum látek. Kromě klasického aktivního uhlí se také na odsíření bioplynu užívá speciálně vyrobené impregnované aktivní uhlí, které výrazně sníží obsah H2S v bioplynu a zároveň odstraní i nežádoucí obsah siloxanů. Takto očištěný bioplyn už vašim plynovým motorům jako součástem kogeneračních jednotek nebude tolik škodit a vy už nebudete muset dokola řešit potíže související s poruchami a opravami motorů.

Impregnované aktivní uhlí a další sorbenty jsou více popsány zde


Proč právě firma Resorbent s.r.o.?

Pokud chcete mít záruku, že odsíření bioplynu bude probíhat hladce a bez problémů, měli byste se obrátit na firmu, která má s touto oblastí dlouholeté zkušenosti. A tou je právě firma Resorbent s.r.o., která se výrobě a prodeji uhlíkatých materiálů v nejširší podobě věnuje již od roku 1999. O kvalitě poskytovaných služeb také svědčí fakt, že firma v současnosti dodává impregnované aktivní uhlí už do 10 bioplynových stanic a má zakázky nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Více informací o firmě Resorbent s.r.o. najdete zde


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.resorbent.cz

Vydáno 22.09.2015
225 Zhlédnutí
Topováno 03.04.2018
FIREMNÍ ČLÁNKY

RESORBENT- DODAVATEL NAUHLIČOVADEL ŠPIČKOVÉ KVALITY

RESORBENT- DODAVATEL  NAUHLIČOVADEL ŠPIČKOVÉ KVALITY
Slévárenské slitiny prošly velmi dlouhým vývojem v řádu tisíců let, během kterého prodělaly významné kvalitativní změny. V současnosti představují rozsáhlou oblast materiálů, které mají širokou škálu mechanických, technologických a užitných vlastností. Největšími spotřebiteli slévárenských slitin a ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA RESORBENT, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
RESORBENT, s.r.o.
www.resorbent.cz
LINKY NA WEB

LINKY NA WEB

Aktivní uhlí
Adresa

Adresa

U Barbory (vrátnice198 Důl Barbora)
Karviná 735 06

resorbent@resorbent.cz
+420 775 181 991


Najdete nás také zde:

SkypeARES
captcha