Tlustostěnné a tenkostěnné svařování oceli, hliníku, nerezu a dalších materiálů

Výroba vzduchotechniky, části zemědělských strojů i netlakových nádob, nerezových i dalších mechanických produktů téměř vždy vyžaduje proces svařování. Společnost ABA Šumperk se zabývá výrobou výše zmíněných i dalších produktů, přičemž klade velký důraz na finální operace svařování.

Svařování oceli, svařování hliníku, ABA Šumperk

Druhy svařovaného materiálu: ocel, nerez i hliník

V současné době se společnost ABA Šumperk orientuje na zpracování tlustostěnných i tenkostěnných plechů. Kromě výrobků z plechu jsou však v oblasti výroby ve velké míře zastoupeny i profilové svářence z oceli, v menším rozsahu pak výrobky z nerezu pro gastronomii a zdravotnictví. Z toho důvodu firma využívá různé metody svařování. S tím souvisí i pestrost svařovaného materiálu. Svařování klasické oceli, hliníku, nerezu, ale také třeba pevnostní a otěruvzdorné oceli Hardox, Weldox a Domex je běžnou záležitostí a společnost je technologicky vybavena požadovanými zařízeními.

Na kvalitu sváření klade ABA Šumperk velký důraz


Metody svařování: tlustostěnné i tenkostěnné

Aby mohly být splněny náročné požadavky na kvalitu svárů a pestrost svařovaného materiálu s ohledem na tlustostěnné i tenkostěnné svařování, využívá firma ke svařování hned několika metod. V první řadě se využívá svařování metodou MIG a MAG. Obě metody se vyznačují poloautomatickým svařováním kovů v ochranné atmosféře, a to pomocí odtavující se elektrody. U metody MIG jde o ochrannou atmosféru inertního plynu, u metody MAG plynu aktivního. MAG metoda se používá např. pro svařování oceli nebo nerezu, pro svařování hliníku se využívá MIG metody.

Další metodou je TIG/WIG svařování. Jde o svařování netavící se elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu pomocí elektrického oblouku. Používá se především pro svařování hliníku. Při dodržení technologických postupů jsou sváry vysoce kvalitní.

Firma ABA Šumperk však při výrobě používá i další metody svařování. Zmiňme tak metodu přivařování svorníků nebo bodové svařování, u kterého je spoj tvořen jedním nebo několika sváry dvou přes sebe přesahujících plechů.

Využití různých metod svařování vede k vynikajícímu výsledku svárů


Proces svařování

Samotný proces svařování oceli, svařování hliníku, nerezu a samozřejmě pak i bodové svařování provádí svářeči s příslušnými zkouškami. To vše navíc pod vedením certifikovaného svářecího technologa. Další certifikovaní pracovníci provádí nedestruktivní zkoušení materiálu, během kterého ověřují kvalitu samotného procesu svařování. Díky tomu je kvalita všech svárů na velmi vysoké úrovni a je zajištěná mnohonásobnou kontrolou a prováděním odborným personálem.

Apel na využívání moderních technologických postupů při svařování různých materiálů a na celkovou kvalitu svárů a svářenců. To je hlavní příčinou toho, že všechny výrobky firmy ABA Šumperk jsou na velmi vysoké úrovni zpracování a vynikají svou pevností a mechanickou odolností.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.abasumperk.cz

Vydáno 27.10.2015
422 Zhlédnutí
Topováno 29.03.2019
FIREMNÍ ČLÁNKY

Kovovýroba - ABA Šumperk s.r.o.

Kovovýroba - ABA Šumperk s.r.o.
Firma vyrábí nerezové výrobky pro gastronomii a zdravotnictví. Jedná se zejména o vybavení pekáren, laboratoří nebo jiných hygienicky náročných provozů. Ve velké míře je výroba zastoupena také svařenci a to do hmotnosti až 5 tun.
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA ABA Šumperk, společnost s ručením omezeným
WEBOVÁ STRÁNKA
ABA Šumperk, společnost s ručením omezeným
www.abasumperk.cz
Adresa

Adresa

Zábřežská 73
Šumperk 787 01

internet@selectsystem.cz
+420 777 746 111


Najdete nás také zde:

ARES
captcha