Evolutní pružiny – výroba na míru dle požadavků zákazníka

Evolutní pružiny patří mezi důležitý pružící a tlumící prvek, uplatňující se především u železničních vozidel, ale také jako neodmyslitelná součást řady strojních zařízení. Odborníkem na výrobu evolutních, tj. pásových kuželových pružin, je firma SV výrobní se sídlem v Prostějově.

Evolutní pružiny, SV výrobní, Prostějov

Široká využitelnost evolutních pružin

Evolutní pružiny jsou kuželové pásové pružiny, vyrobené podle norem UIC 820 a UIC 823. Pro své vlastnosti se používají zejména do táhel a nárazníků železničních vozidel a dále k odpružení těžkých strojních celků.

Jsou nezbytnou součástí drtičů, strojních nůžek, mlýnů či výklopníků. Ve velké míře se využívají taktéž pro tlumení rázů u výtahů, rozvodů potrubí nebo vysokých pecí. Rozsah využití evolutních pružin je tak opravdu obrovský. Vhodné jsou všude tam, kde je kladen velký důraz na tlumení s ohledem na pevnost a odolnost pružin.


Dodávka pružin pro tuzemské i zahraniční odběratele

Firma SV výrobní vyrábí evolutní pružiny a další pružící elementy s maximální přesností a s důrazem na dodržování těch nejpřísnějších bezpečnostních i výrobních pravidel a norem. Díky tomu se pružiny této firmy staly vyhledávanými jak mezi českými odběrateli, tak těmi zahraničními. O evolutní a další pružiny tohoto českého výrobce je velký zájem i na Slovensku, v Maďarsku či Slovinsku, a to především v oblasti železniční dopravy.

Evolutní pružiny z Prostějova jsou využívané u nás i v zahraničí


Výroba evolutních pružin na míru

Evolutní pružiny a další pružící elementy (tlačné, tažné či listové pružiny) budou vyrobeny podle zadaných specifikací či dodaného vzorku. Na základě parametrů tak budou vyrobeny konkrétní evolutní pružiny v požadovaném množství. Proto na internetových stránkách firmy nehledejte katalog nabízených produktů, lze vytvořit pružiny prakticky jakýchkoliv parametrů.

Výroba evolutních pružin podle zadaných parametrů či vzorků


Pružiny a další služby firmy SV výrobní

Společnost zajišťuje návrh a výpočet pružin podle požadavků a zadání zákazníka. Konkrétní parametry s ohledem na použití lze prokonzultovat a společně vymyslet nejideálnější řešení. Součástí nabízených služeb je možnost návrhu a konstrukce podle dodaného vzorku.

Evolutní pružiny lze také optimalizovat tak, aby byly zachovány funkční parametry při zmenšení hmotnosti pružiny. To může být v konkrétních konstrukcích velmi důležité, existují případy, kdy zmenšení hmotnosti pružin může výrazně pozitivně ovlivnit kvalitu konkrétního funkčního řešení. Na vlastním zkušebním zařízení budou parametry pružin důkladně kontrolovány a testovány.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.svvyrobni.cz/Nase-sluzby.html

Vydáno 03.11.2015
438 Zhlédnutí
Topováno 07.01.2020
FIREMNÍ ČLÁNKY

Listové pružiny a jejich využití v průmyslu

Listové pružiny a jejich využití v průmyslu
Firma SV výrobní, s.r.o. se zabývá výrobou listových pružin. Výroba pružin se nezaměřuje jenom na jedno konkrétní odvětví, do kterého by mohla své výrobky dodávat. Společnost dodává výrobky pro společnosti z oblasti železniční dopravy, hutnictví, strojírenství i těžby nerostů a disponuje širokým ...
PODSTRÁNKY

Evolutní pružiny

Evolutní pružiny
Kuželové pružiny pásové, evolutní pružiny do železničních vozidel

Šroubové pružiny

Šroubové pružiny
Šroubové tlačné válcové pružiny – zakázková výroba podle norem

Pružicí elementy

Pružicí elementy
Pružiny a pružicí elementy – výpočet, návrh, konstrukce, výroba, testování
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA SV výrobní, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
SV výrobní, s.r.o.
www.svvyrobni.cz
Adresa

Adresa

Dolní 100
Prostějov 796 01

vlastimil.vymlatil@svvyrobni.cz
+420 774 720 314


Najdete nás také zde:

ARES
captcha