Domácí výroba pelet nemusí být složitá. Pomůže nový lis na pelety

Pelety jsou v posledních letech velmi oblíbeným způsobem vytápění. Většinou ale lidé dávají přednost kupovaným peletám, protože představa domácí výroby pelet jim připadá jako příliš složitá. Značné množství biodpadu, které ve svých firmách, ale také domácnostech produkujeme, však vůbec nemusí přijít vniveč – díky nové peletizační lince pro domácí výrobu pelet společnosti KOVO NOVÁK Jan Novák.

Zařízení na výrobu pelet a granulí mg 100 – Bonsai

Proč jsou pelety tak dobré

Peletky lze označit jako ekologické biopalivo, které produkuje vysoký obsah energie, díky čemuž jsou velmi výhřevné. Peletky se vyrábějí z dřevěných pilin bez použití jakýchkoli dalších příměsí. Lisují se nejčastěji do tvaru cca 6 x 250 mm. Oproti tomu takzvané alternativní peletky v sobě mohou obsahovat kromě dřevěných pilin také další materiály, jako odpad z čištění obilí, drcené pecky, seno apod. U tohoto typu pelet tedy vzniká prostor pro ekologické využití bioodpadu.


Výroba pelet doma

Naší největší novinkou pro rok 2015 je stroj pro výrobu pelet, který je možné používat v domácích podmínkách. Čím dál častěji se na nás zákazníci obraceli s přáním, že by si pelety rádi vyráběli sami pro svou potřebu z vlastních surovin takříkajíc „v malém“. Po bezmála ročním vývoji se nám pak podařilo takovýto domácí stroj na pelety uvést na český trh.

Stroj MG 100 – BONSAI – výroba pelet doma


Domácí výroba pelet šetří přírodu i vaši kapsu

Tento lis na pelety funguje nadmíru hospodárně a granule a pelety jím můžete snadno vyrobit z takových materiálů, jako jsou například piliny, sláma, biomasa nebo papír. Peletizační linka má jedinečnou konstrukci a jak svou velikostí, tak parametry naprosto převyšuje tuzemskou i zahraniční nabídku podobných zařízení. Lis na výrobu pelet a granulí má vlastní řešení dopravních cest, speciální systém dávkování i chlazení a třídičku granulí, ve které se vyrobené granule i přímo chladí. Výroba pelet je tak nadmíru efektivní a spolehlivá.


Stroje na výrobu pelet, drtiče i horkovzdušná kamna

Společnost KOVO NOVÁK Jan Novák se kromě zařízení pro výrobu pelet v domácnostech zaměřuje také na profesionální granulační a peletizační linky, drtiče, rozebírače, šrotovníky nebo samotná horkovzdušná kamna na pelety a obilí. Tyto specifické výrobky včetně peletizačních linek vyvážíme do celého světa. Jsme také výhradním přímým dovozcem traktorů značky CHERY pro Českou republiku, Slovensko a Polsko.
Více informací o strojích pro výrobu pelet a granulí i našich dalších produktech najdete přímo na webových stránkách společnosti KOVO NOVÁK Jan Novák.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.edb.cz/firma-173472-kovo-novak-jan-novak-citonice

Vydáno 05.11.2015
18053 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Peletovací linka české výroby sklízí úspěchy u nás i v zahraničí

Peletovací linka české výroby sklízí úspěchy u nás i v zahraničí
Pelety patří mezi ekologické palivo, které vyniká svou vysokou výhřevností. Nejznámější jsou pelety z dřevěných pilin bez dalších přísad, existují však nejrůznější varianty, které mohou být vyrobeny např. z papíru nebo bioodpadu. Výroba pelet je vhodná všude tam, kde dochází ke vzniku většího ...

Chmelové pelety výrazně usnadňují výrobu piva

Chmelové pelety výrazně usnadňují výrobu piva
Pivovarníci se bez kvalitního chmele těžko obejdou. Je pro ně nepostradatelnou surovinou při zpracování piva, které mezi Čechy patří k neoblíbenějším nápojům vůbec. Současně je však důležité chmel při zpracování efektivně využít, nechceme ztratit ani kapku jeho typického aroma propůjčující pivu ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Kovo Novák Jan Novák
WEBOVÁ STRÁNKA
Kovo Novák Jan Novák
www.edb.cz
Adresa

Adresa

č. 1
Citonice 671 01

firma@kovonovak.cz
+420 515 236 315


Najdete nás také zde:

ARES
captcha