Čištění a oprava studní i zemní a zednické práce

Pokud vlastníte studnu, byla by velká škoda ji nepoužívat. Studny však vyžadují pravidelnou údržbu a v případě několikaletého nevyužívání i náročnější opravu. Studna může sloužit jako zdroj pitné vody, stejně jako zdroj vody zahradní. Je jen na vás, jak potenciálu studny využijete. Potřebujete-li dostat vaši studnu opět do provozu, firma Páleníček z Martinic u Holešova se o to postará. Zajišťuje čištění studní a jejich opravy a údržby, ale také třeba zemní práce a terénní úpravy.

Terénní práce Zlínský kraj

Čištění vody ve studni

Pokud máte studnu a chcete ji používat jako zdroj pitné vody, je velmi důležité udržet kvalitu vody na vysoké úrovni. S tím souvisí čištění vody v ní, díky kterému bude moci být voda opět pitná. Nečistoty se do studny přitom dostávají dvojím způsobem – špatně utěsněným horním krytem a přímo proudící vodou.
Nečistoty se pak usazují na dně studny a vodu kontaminují. Skládají se především z látek organických, obsahují látky z půdy, plísně, řasy, bakterie i nejrůznější sloučeniny. Usazené nečistoty mohou navíc ucpat vstupní otvory a potrubí. Firma Páleníček se postará o kvalitní čištění vody ve studni a zajistí možnost opětovného použití studny jako zdroje pitné vody.

Čistění studní – aby byla studna opět v kondici


Údržba a opravy studní

Běžně používané šachtové studny tvoří vcelku náročný komplexní systém, který je třeba ideálně dvakrát za rok zkontrolovat a provést pravidelnou údržbu. Kontrola by měla být ideálně provedena před zimou a po ní. Právě v době zimy totiž dochází nejčastěji ke znečištění studny a porouchání některé z dílčích částí. Firma Páleníček zajistí prohlídku studny, prověří, je-li kryt dostatečně vodotěsný, zkontroluje také povrchovou úpravu okolí studny a samotné čištění hladiny vody.
V případě potřeby zajistí firma také opravu a výměnu dílčích částí studny. Provádí výměny a montáže čerpadel, sacích košů, sacích potrubí i ručních pump. Je-li plášť studny poškozen, zajistí jeho výměnu či opravu, stejně tak i opravu poklopu. Čištění studní a údržba má jasně daný postup, skládající se z několika kroků – zjištění zanešení, vyčerpání vody, vysokotlaké očištění vnitřního pláště, odstranění kalů a starého podsypového dna, omytí vnitřního pláště a dezinfekce, vysypání nového podsypového filtru a celková dezinfekce studny.

Čištění a opravy studní, terénní úpravy, zemní práce


Úprava okolí a další činnosti

Okolí studny je potřeba upravit tak, aby odpovídala aktuálním normám, rozdíl je přitom mezi studnou domovní a veřejnou. V okolí žádné nečistoty, příchod ke studni by měl být vydlážděn, poklop nesmí být dřevěný, povrchové vody musí být odváděny mimo studnu ad. Firma Páleníček provede terénní úpravy a zemní práce. To se nemusí týkat jen studen jako takových. Potřebujete-li ve vašem okolí zajistit zemní práce či terénní úpravy jakéhokoli typu, obraťte se na ni.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.palenicek-lp.cz

Vydáno 26.01.2016
1670 Zhlédnutí
Topováno 23.07.2019
FIREMNÍ ČLÁNKY

Nepodceňujte péči o svou studnu. Pravidelné čištění a montáž kvalitní vodárny se vám vyplatí

Nepodceňujte péči o svou studnu. Pravidelné čištění a montáž kvalitní vodárny se vám vyplatí
Chcete být nezávislí a dopřávat si čerstvou pitnou vodu z vlastních zdrojů? Pak je pro vás studna tou správnou volbou. Také o studnu je ale třeba pravidelně pečovat a udržovat ji v dobrém stavu. Že nevíte, jak na to? Ve společnosti Pavla Páleníčka vám rádi poradíme. Nabízíme vrtání a čistění ...
PODSTRÁNKY

Zemní a výkopové práce

Zemní a výkopové práce
Výkopové a zemní práce vlastním otočným bagrem, úprava terénů

Čištění a regenerace studní

Čištění a regenerace studní
Čištění studní, údržba a opravy studní, dodávka čerpadla nebo vodárny

Topení voda plyn montáž a servis

Topení voda plyn montáž a servis
Topenářské a vodoinstalatérské práce, plynoinstalace, montáže, servis, opravy
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Ing. Luděk Páleníček, Ph.D.
WEBOVÁ STRÁNKA
Ing. Luděk Páleníček, Ph.D.
www.palenicek-lp.cz
Adresa

Adresa

Martinice 182
Martinice 769 01

info@stavinpalenicek.cz
+420 737 852 286


Najdete nás také zde:

ARES
captcha