Trapézy Soukup s.r.o.
www.trapezove-plechy.com

Vydáno 01.03.2016
400 Zhlédnutí
Topováno 01.05.2018

Hlavní přednosti trapézových plechů a jejich využití ve stavebnictví

Trapézové plechy patří mezi hojně využívaný stavební materiál, který je oblíbený pro své vlastnosti, široké možnosti použití a nízké pořizovací ceny. Ve Zlínském kraji se výrobou této střešní krytiny zabývá společnost Trapézy Soukup s.r.o. se sídlem ve Zlíně. Na trhu působí od roku 2013 a zajišťuje vlastní výrobu trapézových plechů, přičemž disponuje moderními profilovacími linkami různých profilů, včetně nového profilu T29 s nekompromisními vlastnostmi.

Plechová střešní krytina, Trapézy Soukup s.r.o.

Použití trapézových plechů

Díky svým vlastnostem patří trapézový plech mezi stavební materiál s širokým použitím. Využívá se jako dělící příčka, plot, podhled a obklad interiéru i fasádní obklad. Ovšem jednoznačně nejrozšířenější použití má v oblasti střešních krytin. Využití plechové střešní krytiny je vzhledem k nízké hmotnosti, jednoduché aplikaci, nízké pořizovací ceně i dlouhodobé životnosti v mnoha aplikacích ideálním řešením. Trapézové plechy se jako plechové střešní krytiny hojně využívají pro logistické i průmyslové haly, nákupní centra či výrobní závody. Jako celek pak slouží k výrobě obytných modulů či skladových kontejnerů.

Trapézové plechy jako kvalitní a cenově dostupné řešení střešní krytiny


Vlastnosti trapézů

Trapézové plechy jsou lehké, i přesto vynikají svou velkou nosností a pevností. Na samotnou nosnou konstrukci stavby se proto nekladou příliš vysoké nároky, což vede k celkovému snížení nákladů na stavbu. Díky nízké hmotnosti se plechová střešní krytina také snadno pokládá, navíc je prakticky bezúdržbová a vyniká svou dlouhou životností. Trapézové plechy z dílny společnosti Trapézy Soukup jsou vyrobeny na míru a podle konkrétních požadavků zákazníka. Profily se totiž vyrábí s milimetrovou přesností dle zadaných parametrů. Klient si také vybírá požadovaný povrch trapézového plechu, který je buď metalický (pozink či aluzinek), nebo je opatřen lakem. K dispozici je široká paleta barev a odstínů.

Trapézový plech – lehký, pevný, bezúdržbový, snadno aplikovatelný a esteticky působivý


Profilovací linky a výroba trapéz různých profilů

V roce 2013 zahájila společnost výrobu na moderní profilovací lince profilu T35. Od počátku fungování však probíhá budování výrobního centra, díky kterému byla výroba ještě v témže roce rozšířena o profilovací linku na výrobu trapézového plechu profilu T40. V současnosti se pyšní novou profilovací linkou kde jsou vyráběny profily T29. Jde o kvalitní trapézy s nadprůměrnými vlastnostmi – vynikají výškou jen 29 mm, i přesto jsou díky většímu počtu vln pevnější než profil T35 a stejně pevné jako trapézy T40. Díky vlastní výrobě tak klient získá na míru vyrobené trapézy, které vynikají svou cenou i nadprůměrnými vlastnostmi ve srovnání s konkurencí. Konkrétní parametry výrobků i bližší informace naleznete na internetových stránkách zlínského výrobce.Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.trapezysoukup.cz