Dekarbonizace spalovacích motorů, čištění a údržba spalovací soustavy motoru

Hampl a spol. servis s.r.o.

Dekarbonizace spalovacích motorů, čištění a údržba spalovací soustavy motoru

Pneuservis, autoservis Hampl a spol. servis s.r.o. v Ostravě se specializuje na dekarbonizaci motorů osobních, nákladních, dodávkových vozidel, ale i bagrů a traktorů. Dekarbonizaci – čištění a údržbu motoru lze provádět u všech spalovacích motorů. Dekarbonizací motoru dochází ke snížení spotřeby paliva, zvýšení výkonu motoru, snížení kouřivosti.

Obec Bratrušov


Bratrušov 176, Bratrušov 787 01
První písemná zmínka o Bratrušovu pochází z roku 1371 a jedná se o závěť moravského markraběte Jana Jindřicha (bratra Karla IV.), který odkázal svému synu Prokopovi několik vsí, mezi nimi i Bratrušov.

České pojmenování i německý název Brattersdorf jsou odvozeny od českého osobního jména Bratruš a znamená tedy „Bratrušovu ves“. Tento výklad ukazuje, že vesnici zřejmě založili Slované patrně ještě před velkou kolonizací, kterou v českých zemích prováděli němečtí osídlenci zejména v průběhu 13. a 14. století. Bratrušov je svým protáhlým tvarem podél komunikace, rozdělením půdy na lány, jež se táhly za příbytky, ovšem typickou německou kolonizační vesnicí.

V roce 1603 byl postaven pozdně renesanční kostel Všech Svatých, který měl sloužit nekatolickým bohoslužbám, ale v roce 1784 při něm byla zřízena katolická fara. Tehdy patrně začalo v soukromých domech školní vyučování a kolem roku 1800 byla postavena školní budova. Do roku 1834 obec vzrůstala a bylo zde již 140 popisných čísel a 809 obyvatel. Bratrušov byl podhorskou zemědělskou obcí, jediným výrobním zařízením byl tehdy vodní mlýn, a její obyvatelé často nacházeli uplatnění v průmyslových podnicích blízkého Šumperka. Počet obyvatel Bratrušova byl od poloviny 19. století do druhé světové války konstantní a kulminoval v roce 1900, kdy zde žilo ve 149 domech 1016 obyvatel, z nichž se až na dvě výjimky všichni hlásili k německé národnosti. Česká menšina se zde postupně vytvořila až po roce 1918 a v roce 1930 bylo z 980 obyvatel 88 Čechů. Nelze se proto divit, že ve volbách v roce 1935 i v Bratrušově zvítězila Henleinova Sudetoněmecká strana. V letech 1945 až 1948 čekalo na německé obyvatelstvo vystěhování a obec byla nově osídlena. V roce 1960 byla k Bratrušovu připojena osada Osikov, obě obce však byly v letech 1980 až 1990 připojeny k Šumperku. Změna nastala až v roce 1990 kdy se Bratrušov stal opět samostatnou obcí.

Produkty
  • veřejná správa, městské magistráty, poskytování grantů a dotací, státoobčanská řízení, integrovaný záchranný systém


Související články
Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

Obec Bílá

Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

V srdci Moravskoslezských Beskyd se nachází obec Bílá, která je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí spojit objevování historie s aktivním odpočinkem. Od lanových parků po historické vodní nádrže, Bílá nabízí atrakce pro celou rodinu. Obec Bílá, nacházející se v okrese Frýdek-Místek, je jednou z nejmladších beskydských obcí, avšak s historií sahající hluboko do minulosti. Její vznik byl úzce spjatý s dělením historického území Ostravice a je příkladem bohatého kulturního dědictví spojeného s přírodními krásami.


Objevte bohatou a pestrou historii v srdci Královehradeckého kraje

Obec Ostroměř

Objevte bohatou a pestrou historii v srdci Královehradeckého kraje

V srdci Královehradeckého kraje, kde se dotýkají hory s rovinou, leží obec Ostroměř. Toto místo, které dnes je domovem pro více než tisícovku obyvatel, má za sebou bohatou a pestrou historii, která sahá až do hluboké minulosti.


Mirkovice: Historická perla v srdci Jižních Čech

Obec Mirkovice

Mirkovice: Historická perla v srdci Jižních Čech

Mirkovice, návesní osada s historickým kouzlem, se nachází nedaleko Českého Krumlova v Jihočeském kraji. Tato obec je známá svými typickými hospodářskými staveními, které jsou dnes převážně využívány k bydlení. Obecní úřad Mirkovice sídlí v budově bývalé školy postavené v roce 1901. V dolní části obce se nachází sportovní hřiště na malou kopanou a volejbal s příjemným posezením u ohniště. Obec má vypracovaný Územní plán, který umožňuje další rozvoj prostřednictvím zástavby rodinných domů.


Objevte kouzlo Bystré nad Jizerou, kde historie ožívá

Obec Bystrá nad Jizerou

Objevte kouzlo Bystré nad Jizerou, kde historie ožívá

Bystrá nad Jizerou, skvost Libereckého kraje, ukrývá bohatou historii a nádherné přírodní scenerie. Od historických chalup až po dřevěný most – tato obec představuje dokonalý mix minulosti a přítomnosti, doplněný o aktivní kulturní a sportovní dění. Navíc, blízkost Českého ráje a Krkonoš nabízí nekonečné možnosti dalšího objevování.