Obecní úřad Dlouhomilov


Obec Dlouhomilov leží asi 6 km jižně od Šumperka v nadmořské výšce cca 334 m v údolí vodních toků Loučka, Dražník a Benkovský potok. Ze severní strany obec obklopuje kopec Bašta, z východní strany Skalka a od jihu Šebená. Součástí obce je od roku 1960 i místní část Benkov, ležící asi 3 km jihovýchodně od Dlouhomilova v nadmořské výšce cca 390 m.
Území v lokalitě, kde se dnes Dlouhomilov nachází, bylo osídleno již nejméně 3000 let př.n.l.. Svědčí o tom např. místní nález kamenné sekyrky z mladší doby kamenné. V písemných pramenech jsou však první zmínky o obci až z roku 1356.
Obec byla typicky zemědělskou a ovocnářskou lokalitou, což vyjadřuje i symbolika na obecním znaku – dva zkřížené vztyčené rýče mezi dvěma pětilistými jabloňovými květy.
Dominantou obce je kostel Všech svatých z druhé poloviny 17. století s okolním hřbitovem a sochou sv. Jana Nepomuckého z roku 1839. V horní části obce se nachází několik historických objektů – zemědělských usedlostí, které jsou památkově chráněny a proto byla celá horní část obce vyhlášena památkovou zónou.
V obci Dlouhomilov a Benkov žilo k 1.1.2011 celkem 480 obyvatel.
V obci je pošta, prodejna smíšeného zboží, pohostinství, knihovna, obecní klub a sokolovna.
O dění v obci se starají dobrovolná občanská sdružení, a to Sbor dobrovolných hasičů, T.J. Sokol a Myslivecké sdružení.

POBOČKY
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Obecní úřad Dlouhomilov
WEBOVÁ STRÁNKA
Obecní úřad Dlouhomilov
www.dlouhomilov.cz
Adresa

Adresa

č. 138
Dlouhomilov 789 76

obec@dlouhomilov.cz
+420 583 245 122


Najdete nás také zde:

ARES
captcha