Obec Bořetice


č. 39, Bořetice 691 08
Telefon: +420 519 430 103

Bořetice jsou vinařskou obcí, která leží v samotném srdci Modrých Hor a Mikroregionu Hustopečsko na úpatí Ždánického lesa.

První dochovaná zmínka o Bořeticích pochází z roku 1222. Dnes je obec zrekonstruována, náves i kulturní dům tvoří úhledné prostranství, kde se odehrávají folklórní i jiné akce.

V současné době mají Bořetice 1293 stálých obyvatel.

V obecní vybavenosti je základní škola s prvním stupněm, mateřská škola, školní družina a školní jídelna. Dále zde funguje knihovna, nákupní středisko, ubytovací a stravovací zařízení a také pošta.

Trvalé působiště zde má také praktický lékař pro dospělé.

Vesnice žije bohatým společenským a kulturním životem. Jsou pořádány plesy, výstavy vín, zarážení hory, svěcení mladého vína, jarmark, koncerty a další. Největší kulturní akcí jsou třídenní krojové hody, které tradičně začínají první neděli v srpnu.

Bořetice jsou významnou vinařskou obcí s vysázenými 168, 8 ha vinic. Nejčastější pěstované odrůdy jsou Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Neuburské a Müller Thurgau. Vysokých kvalit dosahují červená vína Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Frankovka a další. V roce 2000 byla založena recesistická republika Kraví hora. Na jejím území je více jak 260 vinných sklípků, které místní vinaři otevírají občanům i turistům.

IČ: 00283037
DIČ: CZ00283037
Okres: Břeclav
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: 6 - 25 zaměstnanců
Obrat: 10 mil. až 30 mil. Kč

Telefon:
+420 519 430 103

Email:
obec@boretice.cz

Web:


GPS: 48°54′47.92″ N, 16°51′17.06″ E

QR kód firmy Obec Bořetice

Přemýšlíte o změně práce? Český výrobce potravin s moderním technologickým vybavením i zázemím pro zaměstnanceprace@mogador.cz

Poskytujeme širokou škálu technických služeb v karlovarském okrese.

Údržba zeleně
Kontaktujte nás
captcha

Související články
Objevte obec Kravsko – malebnou ves s bohatou historií a aktivním životem

Obec Kravsko

Objevte obec Kravsko – malebnou ves s bohatou historií a aktivním životem

Kravsko – malá obec nedaleko Znojma – je ukázkovým příkladem místa, kde se snoubí bohatá historie s dynamickou současností. Dominanta kostela sv. Mikuláše, empírový zámek a krásná okolní příroda jako stvořená pro relaxaci a sportovní vyžití, spolu s aktivním společenským životem, tradicemi a moderním přístupem k rozvoji – to vše z této obce činí atraktivní místo pro místní obyvatele i návštěvníky.


Historie a přírodní krásy obce Hlupín v podhůří Šumavy

Obec Hlupín

Historie a přírodní krásy obce Hlupín v podhůří Šumavy

Hlupín, malebná obec ležící v podhůří Šumavy, se nachází v okrese Strakonice v Jihočeském kraji, nedaleko hranice s Plzeňským krajem. Tato obec je oblíbená nejen mezi trvale žijícími obyvateli, ale i mezi chalupáři, chataři a turisty díky svému osobitému charakteru a klidnému prostředí. Nabízí bohatou historii, kterou dokládají například kaplička svaté Anny z roku 1832 či kamenný pomníček na památku smrti francouzského důstojníka z války o rakouské dědictví.


Pržno: Lákadlo pro všechny milovníky přírody a turistiky

Obec Pržno

Pržno: Lákadlo pro všechny milovníky přírody a turistiky

Pržno je malá, ale půvabná obec ležící v srdci Moravskoslezského kraje, pouhých 10 kilometrů severovýchodně od Frýdku-Místku. Toto idylické místo vzniklo na údolní záplavové nivě řeky Ostravice pod prvními vyššími kopci beskydského předhůří, jako lánová ves kolonizačního typu asi již před rokem 1573, kdy je o ní první písemná zmínka a kdy zde žili dřevaři a pastevci ovcí. V letech 1974-1989 byla obec součástí Frýdlantu nad Ostravicí.


Obec Vatín: Příběh středověkých kořenů a bohatého kulturního dědictví

Obec Vatín

Obec Vatín: Příběh středověkých kořenů a bohatého kulturního dědictví

Vatín, malebná obec s bohatou historií sahající do roku 1353, je známá svými kulturními tradicemi a historickými památkami. Tento článek vás provede její fascinující minulostí a představí klíčové momenty, které formovaly její dnešní podobu.