Obec Pouzdřany


Hlavní 99, Pouzdřany 691 26
Obec Pouzdřany je vinařská obec, která se nachází v okrese Břeclav a leží na levém břehu řeky Svratky, nad soutokem Svratky s Jihlavkou, v nadmořské výšce 176m. Nejvyšším vrcholem v katastru obce jsou Kolby (308 m). První písemná zmínka pochází z roku 1244, kdy obec patřila herburskému klášteru v Brně. V současné době má obec 792 obyvatel. O společenské život obce se stará především Myslivecký spolek, Sbor dobrovolných hasičů TJ Sokol, Pouzdřanský zdar a také Komise pro kulturu a školství obce Pouzdřany. Obec má vlastní základní a mateřskou školu.

Kulturní památky:
- Gotický farní kostel sv. Mikuláše
- Pouzdřanský zámek - renesanční stavba z konce 16. století
- renesanční měšťanský dům čp. 115 z doby kolem roku 1600.
- budova fary pozdně středověkého původu
- sochy sv. Jana Nepomuckého u kostela a na ulici Hřbitovní.

Severovýchodně od obce leží národní přírodní rezervace Pouzdřanská step-Kolby, kde můžeme najít řadu chráněných rostlin a živočichů a obec leží na Mikulovské vinařské stezce.

Obecní úřad Pouzdřany najdete na ulici Hlavní 99.

Produkty
  • přidělení čísla popisného, evidence obyvatel, správa místních poplatků, legalizace a vidimace, městská a obecní policie

Půjčovna lodí Petr Kovačka Sázava, půjčovna kánoí, půjčovna raftů, zdarma doprava na místo.

Půjčovna lodí Petr Kovačka Sázava, půjčovna kánoí, půjčovna raftů, zdarma doprava na místo

Domov pro seniory Heřmanův Městec, pobytová sociální služba v nepřetržitém provozu.

Domov pro seniory Heřmanův Městec, pobytová sociální služba v nepřetržitém provozu

Související články
Měření a modelování hluku, akustické studie

Greif-akustika, s.r.o.

Měření a modelování hluku, akustické studie

Máte zájem konzultovat, změřit i snížit celkový hluk? Důležité je identifikovat zdroj hluku, analyzovat problém a následně připravit strategii a odborné řešení, které má za účel vytvořit individuální opatření. Na to však nebudete sami, protože svoje zkušenosti a odbornost vám poskytne společnost Greif-akustika, s.r.o. se sídlem v Praze.


Snížení hluku ve výrobě od českého dodavatele s dlouholetou tradicí

ROMAn s.r.o.

Snížení hluku ve výrobě od českého dodavatele s dlouholetou tradicí

Silné zvuky nemají vhodné působení na lidské zdraví. Lidé, kteří v tom žijí, vědí svoje a měnili by za klidné prostředí okamžitě. Lépe, než stěhováním, jde hluk řešit odhlučněním. A o to se postará společnost ROMAn s.r.o., která odhlučnění provádí již od roku 1992.


Čištění a proplachování trubek, tlakové zkoušky či revize vodovodního potrubí už nemohou být jednodušší...

REMS Česká republika s.r.o.

Čištění a proplachování trubek, tlakové zkoušky či revize vodovodního potrubí už nemohou být jednodušší...

Představujeme Vám praktický a užitečný produkt společnosti REMS Česká republika s.r.o, výrobce profesionálního nářadí pro instalatéry, topenáře a plynaře. Jedná se o přístroj REMS Multi-Push SL/SLW, určený k čištění a proplachování trubek a pro tlakové zkoušky či revize vodovodního potrubí. Funkčnost přístroje a jednoduchost jeho ovládání překvapí profesionály i amatéry...


Jemnozrnné stěrky na povrchové úpravy betonu od českého výrobce

PREMIX servis, spol. s r.o.

Jemnozrnné stěrky na povrchové úpravy betonu od českého výrobce

Řešíte povrchovou úpravu betonu z důvodu estetiky nebo kvůli přípravě kontaktní plochy pro další vrstvu? Potřebujete zahladit drobné nedokonalosti povrchu monolitu po odbednění? Chcete přitom použít materiál, který bude i v tenké vrstvě na povrchu spolehlivě držet za různých podmínek prostředí? A který nebude barevně odlišný od podkladního betonu? Nabízíme vše výše uvedené – tuzemský specialista na složitější maltové produkty, vč. jemnozrnných stěrek na povrchové úpravy betonu fi. PREMIX servis, spol. s r.o. Obraťte se na nás, jsme tu pro Vás!