Obec Milotice


Školní 72, Milotice 696 05
Vinařská obec Milotice se nachází v Jihomoravském kraji nedaleko města Kyjov. První písemná zmínka o vesnici pochází z roku 1341 v současné době zde žije kolem dvou tisíc obyvatel. Milotice jsou členem mikroregionu Nový Dvůr.
Během celého roku se u nás koná celá řada kulturních akcí jako jsou tradiční hody, známé košty vín nebo Národopisný festival kyjovského Dolňácka. Okolí nabízí také celou řadu tras pro pěší turistiku a cykloturistiku, můžete navštívit přírodní rezervace Horky a Písečný rybník nebo si prohlédnout areál vinných sklepů Šidleny.

Služby obecního úřadu:
- Czech POINT.

Pamětihodnosti, turistika:
- barokní zámek Milotice s francouzským parkem, oranžerií a bažantnicí
- Kostel Všech Svatých
- Hřbitovní kaple sv. Rocha, sv. Šebastiána a sv. Rozálie
- Šidleny, areál vinných sklepů.

Sport:
- lezecká stěna
- minigolf, minigolfové hřiště
- víceúčelové hřiště.

Spolky v naší obci:
- Skautský oddíl
- Český svaz Junáka
- Český svaz chovatelů
- Klub maminek.

Úřední hodiny obecního úřadu:
- po: 8:00 - 11:30, 12:00 - 17:00
- út: zavřeno
- st: 8:00 - 11:30, 12:00 - 17:00
- čt: 8:00 - 11:30, 12:00 - 15:30
- pá: 8:00 - 11:30, 12:00 - 14:00

Produkty
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy


Související články
Pržno: Lákadlo pro všechny milovníky přírody a turistiky

Obec Pržno

Pržno: Lákadlo pro všechny milovníky přírody a turistiky

Pržno je malá, ale půvabná obec ležící v srdci Moravskoslezského kraje, pouhých 10 kilometrů severovýchodně od Frýdku-Místku. Toto idylické místo vzniklo na údolní záplavové nivě řeky Ostravice pod prvními vyššími kopci beskydského předhůří, jako lánová ves kolonizačního typu asi již před rokem 1573, kdy je o ní první písemná zmínka a kdy zde žili dřevaři a pastevci ovcí. V letech 1974-1989 byla obec součástí Frýdlantu nad Ostravicí.


Obec Vatín: Příběh středověkých kořenů a bohatého kulturního dědictví

Obec Vatín

Obec Vatín: Příběh středověkých kořenů a bohatého kulturního dědictví

Vatín, malebná obec s bohatou historií sahající do roku 1353, je známá svými kulturními tradicemi a historickými památkami. Tento článek vás provede její fascinující minulostí a představí klíčové momenty, které formovaly její dnešní podobu.


Prozkoumejte bohatou historii a přírodní krásy okolí Mirkovic

Obec Mirkovice

Prozkoumejte bohatou historii a přírodní krásy okolí Mirkovic

Objevte kouzlo okolí Mirkovic, kde historické vesnice jako Chabičovice, Malčice, Svachova Lhotka a Zahrádka tvoří mozaiku minulosti a přítomnosti. Každá z nich nabízí jedinečné příběhy zdobené historickými památkami, přírodními rezervacemi a tradičními českými usedlostmi. Tento region, bohatý na kulturu, historii a přírodní krásy, je ideálním místem pro poznávání, relaxaci a učení o historickém bohatství Jihočeského kraje.


Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

Obec Bílá

Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

V srdci Moravskoslezských Beskyd se nachází obec Bílá, která je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí spojit objevování historie s aktivním odpočinkem. Od lanových parků po historické vodní nádrže, Bílá nabízí atrakce pro celou rodinu. Obec Bílá, nacházející se v okrese Frýdek-Místek, je jednou z nejmladších beskydských obcí, avšak s historií sahající hluboko do minulosti. Její vznik byl úzce spjatý s dělením historického území Ostravice a je příkladem bohatého kulturního dědictví spojeného s přírodními krásami.


Firemní články
Obec Milotice, pamětihodnosti, zámek Milotice, pěší turistika, cykloturistika, vinařská oblast, vinné sklepy

Obec Milotice, pamětihodnosti, zámek Milotice, pěší turistika, cykloturistika, vinařská oblast, vinné sklepy

Obec Milotice je malebná obec v Jihomoravském kraji v okrese Hodonín. Milotice jsou ryze vinařskou oblastí a skvělým místem pro pěší a cykloturistiku.