Obecní úřad Němčičky
OU


č.221, Němčičky 691 07

Obec Němčičky okres Břeclav se nachází ve členitém terénu jihovýchodního výběžku Ždánického lesa, etnograficky leží na pomezí mezi Hanou a Slováckem, nářečí je dolské, kroj hanácko – slovácký. Rozloha katastru je téměř 780 ha, nadmořská výška je 272 m.n.m., žije zde 604 obyvatel. Leží asi 6 km jihovýchodně od města Hustopeče.
Nejstarší historický záznam o Němčičkách je z roku 1349 v Zemských deskách olomouckých. V rámci Jihomoravského kraje existují ještě dvě obce stejného jména, a to Němčičky u Pohořelic a u Znojma.
Celou svou historií byly Němčičky významnou vinařskou obcí a pokračují v tom i nadále spolu s ovocnářstvím, převažuje pěstování vinných odrůd charakteristických pro Velkopavlovickou vinařskou podoblast a pěstování meruněk.
Obec Němčičky je členem Mikroregionu Hustopečsko, svazku obcí Modré hory a dobrovolného svazku obcí Dobrá voda.
Katastrem obce procházejí dvě významné cyklotrasy, které jsou evidovány v národních a mezinárodních turistických mapách – Krajem André a Moravská vinná stezka. Obě turisticky atraktivní trasy spojuje Obecní vinařská stezka, která je zaměřena na poznávání místních pamětihodností z historie obce až po současnost. Vede zde také regionální trasa Modrohorské cyklostezky, cyklostezka Větřák a Vycházkový chodník obcí Němčičky.

K největším „svátkům obce“ patří tradiční krojované hody, které se konají v měsíci červenci a vinařský den v měsíci srpnu.
Působí zde několik sdružení a spolků, které se starají o kulturní, společenský a sportovní život v obci. Čtyřikrát za rok vychází tzv. „Němčičské čtení“.

Jedním z nich je TJ Sokol Němčičky (www.sportnemcicky.cz), který je provozovatelem sportovního areálu, kde naleznete koupaliště – bazén a brouzdaliště, fotbalové hřiště, víceúčelové antukové hřiště, dětský koutek, nejníže položený lyžařský svah ve střední Evropě s umělou hmotou, možnost ubytování, občerstvení.
Mezi nejnovější zajímavost patří První bobová dráha na jižní Moravě
(www.bobovka.nemcicky.com).

Významnou památkou je kostel Navštívení Panny Marie z roku 1678, který je zařazen na seznamu národních kulturních památek. V katastru obce se nachází několik kapliček a křížů, např. Poklonka sv. Antonína z konce 18. st., poklonka sv. Floriána z poloviny 19. st. a Božího Srdce Páně z r. 1923, dále 2 památné stromy Jeřábu oskeruše, přírodní rezervace Nosperk a přírodní památka Jesličky.

Dalšími důležitými objekty jsou budova základní a mateřské školy, která byla v letech 2000 a 2009 zrekonstruována a zmodernizována, dále obecní úřad, pošta, kulturní dům, který je plně využíván místními organizacemi pro pořádání různých společenských akcí, denní stacionář - Domovinka Panny Marie, hasičská zbrojnice, několik penzionů, prodejna Coop, v neposlední řadě několik drobných živnostníků a další.

ID datové schránky: 4ynb28y

IČ: 00283401
DIČ:
Okres: Břeclav
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: neudáno
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Petr Slezák

Další produkty a služby
  • státní správa, úřady a magistráty, instituce a organizace, obecní samospráva, zastupitelství krajů a měst


Související články
Odolný nábytek z hevea brasiliensis vyrábí ŠP Truhlářství
Odolný nábytek z hevea brasiliensis vyrábí ŠP Truhlářství

Hledáte kvalitní a odolný dřevěný nábytek za příznivé ceny? Na zakázku jej už dvacet let vyrábí společnost ŠP Truhlářství. Používá k tomu materiál hevea brasiliensis, tedy kaučukovník brazilský. Dřevo tohoto stromu je kvalitní, mimořádně odolné, zaručuje dlouhou životnost a lze snadno a jakkoli zpracovat. Příznivá je také jeho nízká cena.


Informace z terénu – výkon, cena, kvalita
Informace z terénu – výkon, cena, kvalita

Za krátké časové období realizace a testování pneumatik s nosorožcem ve znaku jsme se s našimi obchodními partnery v testování nezaměřili na klasickou otázku: Kolik kilometrů to najede? Hlavní důraz jsme kladli na faktory vedoucí ke spokojenosti koncového spotřebitele. Při testování pneumatik jsme oslovili čtyři skupiny přeprav. První skupinou jsou dopravci provozující hromadnou přepravu osob, dále pak jsme oslovili autodopravy přepravující sypké hmoty a pochopitelně také společnosti s regionální a dálkovou dopravou.


Hledáte firmu, která vám postaví velkou halu, sklad nebo rozlehlou firmu? Pak se spolehněte na společnost Ruchstav Building a.s.
Hledáte firmu, která vám postaví velkou halu, sklad nebo rozlehlou firmu? Pak se spolehněte na společnost Ruchstav Building a.s.

Zaměřujeme se na všestrannost. Pomůžeme vám v každém ohledu a mnoho z daných staveb stavíme kompletně na klíč. Můžete se spolehnout na odborníka v oboru, který vás nezklame. Realizace stavebních záměrů nebyla nikdy jednodušší.


Kompletní strojírenská výroba – soustružení, kovoobrábění, frézování
Kompletní strojírenská výroba – soustružení, kovoobrábění, frézování

Firma Zekof se nachází v Lošticích u Šumperka. Jejich práce je však známá po celé České republice. Zpracovávají zakázky také pro Slovenskou republiku i do ostatních zahraničních států. Hlavním cílem je spokojenost zákazníků a také dobrá výsledná kvalita každého kousku, který od nich odchází.