Obecní úřad Němčičky
OU


č.221, Němčičky 691 07

Obec Němčičky okres Břeclav se nachází ve členitém terénu jihovýchodního výběžku Ždánického lesa, etnograficky leží na pomezí mezi Hanou a Slováckem, nářečí je dolské, kroj hanácko – slovácký. Rozloha katastru je téměř 780 ha, nadmořská výška je 272 m.n.m., žije zde 604 obyvatel. Leží asi 6 km jihovýchodně od města Hustopeče.
Nejstarší historický záznam o Němčičkách je z roku 1349 v Zemských deskách olomouckých. V rámci Jihomoravského kraje existují ještě dvě obce stejného jména, a to Němčičky u Pohořelic a u Znojma.
Celou svou historií byly Němčičky významnou vinařskou obcí a pokračují v tom i nadále spolu s ovocnářstvím, převažuje pěstování vinných odrůd charakteristických pro Velkopavlovickou vinařskou podoblast a pěstování meruněk.
Obec Němčičky je členem Mikroregionu Hustopečsko, svazku obcí Modré hory a dobrovolného svazku obcí Dobrá voda.
Katastrem obce procházejí dvě významné cyklotrasy, které jsou evidovány v národních a mezinárodních turistických mapách – Krajem André a Moravská vinná stezka. Obě turisticky atraktivní trasy spojuje Obecní vinařská stezka, která je zaměřena na poznávání místních pamětihodností z historie obce až po současnost. Vede zde také regionální trasa Modrohorské cyklostezky, cyklostezka Větřák a Vycházkový chodník obcí Němčičky.

K největším „svátkům obce“ patří tradiční krojované hody, které se konají v měsíci červenci a vinařský den v měsíci srpnu.
Působí zde několik sdružení a spolků, které se starají o kulturní, společenský a sportovní život v obci. Čtyřikrát za rok vychází tzv. „Němčičské čtení“.

Jedním z nich je TJ Sokol Němčičky (www.sportnemcicky.cz), který je provozovatelem sportovního areálu, kde naleznete koupaliště – bazén a brouzdaliště, fotbalové hřiště, víceúčelové antukové hřiště, dětský koutek, nejníže položený lyžařský svah ve střední Evropě s umělou hmotou, možnost ubytování, občerstvení.
Mezi nejnovější zajímavost patří První bobová dráha na jižní Moravě
(www.bobovka.nemcicky.com).

Významnou památkou je kostel Navštívení Panny Marie z roku 1678, který je zařazen na seznamu národních kulturních památek. V katastru obce se nachází několik kapliček a křížů, např. Poklonka sv. Antonína z konce 18. st., poklonka sv. Floriána z poloviny 19. st. a Božího Srdce Páně z r. 1923, dále 2 památné stromy Jeřábu oskeruše, přírodní rezervace Nosperk a přírodní památka Jesličky.

Dalšími důležitými objekty jsou budova základní a mateřské školy, která byla v letech 2000 a 2009 zrekonstruována a zmodernizována, dále obecní úřad, pošta, kulturní dům, který je plně využíván místními organizacemi pro pořádání různých společenských akcí, denní stacionář - Domovinka Panny Marie, hasičská zbrojnice, několik penzionů, prodejna Coop, v neposlední řadě několik drobných živnostníků a další.

ID datové schránky: 4ynb28y

IČ: 00283401
DIČ:
Okres: Břeclav
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: neudáno
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Petr Slezák

Další produkty a služby
  • státní správa, úřady a magistráty, instituce a organizace, obecní samospráva, zastupitelství krajů a měst


Související články
Silniční doprava
Silniční doprava

Oblast silniční dopravy má rozhodně silné zastoupení v naší firmě. Neustále rozšiřujeme vozový park a přidáváme také další služby, díky kterým mohou být naši klienti vždy s výsledkem spokojení. Připojují se také logistické služby a skladování.


Správný výběr pracovního stolu a křesla vás zbaví zdravotních problémů
Správný výběr pracovního stolu a křesla vás zbaví zdravotních problémů

Bolí vás často záda při práci u stolu? Pak může být na vině nesprávný výběr nábytku. Jednou z možností, jak se těmto zdravotním potížím vyhnout, je pořízení elektricky nastavitelného stolu, který se vašim momentálním požadavkům přizpůsobí.


Firma roku 2017 Zlínského kraje - Ray Service, a.s.
Firma roku 2017 Zlínského kraje - Ray Service, a.s.

Společnost navazuje na dlouholetou rodinnou tradici. Ray Service, a.s. získala právem prestižní ocenění firma roku 2017 Zlínského kraje. Tuto soutěž každoročně vyhlašují Hospodářské noviny. Podle odborníků v mnohém tato společnost navazuje na trendy Tomáše Bati.


Slévárna TSS
Slévárna TSS

Slévárna a modelárna nabízí zákazníkům výrobky na území České republiky, ale mohou putovat i do zahraničí. Mohou to být modely z polystyrenu, dřeva, hliníku nebo umělých a plastických hmot. Specializujeme se na výrobky z šedé litiny, které se vyrábí na přání zákazníka. Výrobky je také možné opracovat pomocí CNC obrábění. To zajišťuje naše samostatná kovovýroba.