Obecní úřad Němčičky
OU


č.221, Němčičky 691 07
Obec Němčičky okres Břeclav se nachází ve členitém terénu jihovýchodního výběžku Ždánického lesa, etnograficky leží na pomezí mezi Hanou a Slováckem, nářečí je dolské, kroj hanácko – slovácký. Rozloha katastru je téměř 780 ha, nadmořská výška je 272 m.n.m., žije zde 604 obyvatel. Leží asi 6 km jihovýchodně od města Hustopeče.
Nejstarší historický záznam o Němčičkách je z roku 1349 v Zemských deskách olomouckých. V rámci Jihomoravského kraje existují ještě dvě obce stejného jména, a to Němčičky u Pohořelic a u Znojma.
Celou svou historií byly Němčičky významnou vinařskou obcí a pokračují v tom i nadále spolu s ovocnářstvím, převažuje pěstování vinných odrůd charakteristických pro Velkopavlovickou vinařskou podoblast a pěstování meruněk.
Obec Němčičky je členem Mikroregionu Hustopečsko, svazku obcí Modré hory a dobrovolného svazku obcí Dobrá voda.
Katastrem obce procházejí dvě významné cyklotrasy, které jsou evidovány v národních a mezinárodních turistických mapách – Krajem André a Moravská vinná stezka. Obě turisticky atraktivní trasy spojuje Obecní vinařská stezka, která je zaměřena na poznávání místních pamětihodností z historie obce až po současnost. Vede zde také regionální trasa Modrohorské cyklostezky, cyklostezka Větřák a Vycházkový chodník obcí Němčičky.

K největším „svátkům obce“ patří tradiční krojované hody, které se konají v měsíci červenci a vinařský den v měsíci srpnu.
Působí zde několik sdružení a spolků, které se starají o kulturní, společenský a sportovní život v obci. Čtyřikrát za rok vychází tzv. „Němčičské čtení“.

Jedním z nich je TJ Sokol Němčičky (www.sportnemcicky.cz), který je provozovatelem sportovního areálu, kde naleznete koupaliště – bazén a brouzdaliště, fotbalové hřiště, víceúčelové antukové hřiště, dětský koutek, nejníže položený lyžařský svah ve střední Evropě s umělou hmotou, možnost ubytování, občerstvení.
Mezi nejnovější zajímavost patří První bobová dráha na jižní Moravě
(www.bobovka.nemcicky.com).

Významnou památkou je kostel Navštívení Panny Marie z roku 1678, který je zařazen na seznamu národních kulturních památek. V katastru obce se nachází několik kapliček a křížů, např. Poklonka sv. Antonína z konce 18. st., poklonka sv. Floriána z poloviny 19. st. a Božího Srdce Páně z r. 1923, dále 2 památné stromy Jeřábu oskeruše, přírodní rezervace Nosperk a přírodní památka Jesličky.

Dalšími důležitými objekty jsou budova základní a mateřské školy, která byla v letech 2000 a 2009 zrekonstruována a zmodernizována, dále obecní úřad, pošta, kulturní dům, který je plně využíván místními organizacemi pro pořádání různých společenských akcí, denní stacionář - Domovinka Panny Marie, hasičská zbrojnice, několik penzionů, prodejna Coop, v neposlední řadě několik drobných živnostníků a další.

ID datové schránky: 4ynb28y

Další produkty a služby
  • státní správa, úřady a magistráty, instituce a organizace, obecní samospráva, zastupitelství krajů a měst

STŘECHY VRŇATA & ŽÁČIK s.r.o. Břidlicová střecha

Související články
Kvalitní alkohol testery s kalibrací a servisem

Altest s.r.o.

Kvalitní alkohol testery s kalibrací a servisem

Nevědomost neomlouvá! A bohužel toto pravidlo platí i v případě, že si člověk dá pár panáků, ráno sedne za volant a při kontrole dechové zkoušky se prokáže, že má nějaké to promile v krvi. Další, kdo po vás může požadovat dechovou zkoušku na alkohol je zaměstnavatel. Proveďte si orientační dechovou zkoušku raději už doma a budete spolehlivě vědět, jestli můžete sednout za volant. Kvalitní alkohol testery prodává společnost Altest s.r.o. a to v kamenné prodejně i na eshopu.


Dům, který umí energii nejen šetřit

Active Elements s.r.o.

Dům, který umí energii nejen šetřit

Ušetřit za vytápění domu se dá mnoha různými způsoby. Jedním z nich je i instalace takzvané švédské podlahy. Systém umožnuje obnovitelnost zdrojů energie a tím pádem dochází k žádaným úsporám. Toto řešení je možné i u starších objektů, které procházejí rekonstrukcí.


Kovošrot Znojmo, Moravský Krumlov, Hrušovany nad Jevišovkou

IB - MET s.r.o.

Kovošrot Znojmo, Moravský Krumlov, Hrušovany nad Jevišovkou

Všude se najde nepotřebný materiál v podobě různých kabelů, drátů a kovů. Mnohdy je problém s odvozem nebo s místem, na kterém byste kovový odpad mohli nechat. Co byste však řekli na to, kdyby vám někdo poskytnul nejen místo, ale také odvoz a ještě za to zaplatil? Přesně takové služby poskytuje kovošrot firmy IB - MET s.r.o.


Defektoskopie - kurzy a služby nejvyšší kvality přináší DEKRA CZ a.s.

DEKRA CZ a.s. Kurzy, kvalifikace personálu

Defektoskopie - kurzy a služby nejvyšší kvality přináší DEKRA CZ a.s.

V defektoskopii je hlavní důraz kladen na odbornost. Systém vzdělávání je nastaven tak, že pracovník je po absolvování vzdělávacího programu a získání certifikátu plně způsobilý vykonávat danou činnost bez potřeby dozoru. Aby tomu bylo opravdu tak, je třeba zvolit kvalitní kurzy. Jedním z poskytovatelů, na které se můžete plně spolehnout, je DEKRA CZ a.s.