Obecní úřad Němčičky
OU


č.221, Němčičky 691 07
Obec Němčičky okres Břeclav se nachází ve členitém terénu jihovýchodního výběžku Ždánického lesa, etnograficky leží na pomezí mezi Hanou a Slováckem, nářečí je dolské, kroj hanácko – slovácký. Rozloha katastru je téměř 780 ha, nadmořská výška je 272 m.n.m., žije zde 604 obyvatel. Leží asi 6 km jihovýchodně od města Hustopeče.
Nejstarší historický záznam o Němčičkách je z roku 1349 v Zemských deskách olomouckých. V rámci Jihomoravského kraje existují ještě dvě obce stejného jména, a to Němčičky u Pohořelic a u Znojma.
Celou svou historií byly Němčičky významnou vinařskou obcí a pokračují v tom i nadále spolu s ovocnářstvím, převažuje pěstování vinných odrůd charakteristických pro Velkopavlovickou vinařskou podoblast a pěstování meruněk.
Obec Němčičky je členem Mikroregionu Hustopečsko, svazku obcí Modré hory a dobrovolného svazku obcí Dobrá voda.
Katastrem obce procházejí dvě významné cyklotrasy, které jsou evidovány v národních a mezinárodních turistických mapách – Krajem André a Moravská vinná stezka. Obě turisticky atraktivní trasy spojuje Obecní vinařská stezka, která je zaměřena na poznávání místních pamětihodností z historie obce až po současnost. Vede zde také regionální trasa Modrohorské cyklostezky, cyklostezka Větřák a Vycházkový chodník obcí Němčičky.

K největším „svátkům obce“ patří tradiční krojované hody, které se konají v měsíci červenci a vinařský den v měsíci srpnu.
Působí zde několik sdružení a spolků, které se starají o kulturní, společenský a sportovní život v obci. Čtyřikrát za rok vychází tzv. „Němčičské čtení“.

Jedním z nich je TJ Sokol Němčičky (www.sportnemcicky.cz), který je provozovatelem sportovního areálu, kde naleznete koupaliště – bazén a brouzdaliště, fotbalové hřiště, víceúčelové antukové hřiště, dětský koutek, nejníže položený lyžařský svah ve střední Evropě s umělou hmotou, možnost ubytování, občerstvení.
Mezi nejnovější zajímavost patří První bobová dráha na jižní Moravě
(www.bobovka.nemcicky.com).

Významnou památkou je kostel Navštívení Panny Marie z roku 1678, který je zařazen na seznamu národních kulturních památek. V katastru obce se nachází několik kapliček a křížů, např. Poklonka sv. Antonína z konce 18. st., poklonka sv. Floriána z poloviny 19. st. a Božího Srdce Páně z r. 1923, dále 2 památné stromy Jeřábu oskeruše, přírodní rezervace Nosperk a přírodní památka Jesličky.

Dalšími důležitými objekty jsou budova základní a mateřské školy, která byla v letech 2000 a 2009 zrekonstruována a zmodernizována, dále obecní úřad, pošta, kulturní dům, který je plně využíván místními organizacemi pro pořádání různých společenských akcí, denní stacionář - Domovinka Panny Marie, hasičská zbrojnice, několik penzionů, prodejna Coop, v neposlední řadě několik drobných živnostníků a další.

ID datové schránky: 4ynb28y

Další produkty a služby
  • státní správa, úřady a magistráty, instituce a organizace, obecní samospráva, zastupitelství krajů a měst

Autovrakoviště Kunovice zajišťuje likvidaci autovraků a starých aut, prodej náhradních dílů a služby autopůjčovny. Navštivte nás v Kunovicích, nedaleko Uherského Hradiště.

Související články
Katalog vrtaček Heltos, to jsou produkty, ze kterých si můžete vybrat to nejlepší

HELTOS a.s.

Katalog vrtaček Heltos, to jsou produkty, ze kterých si můžete vybrat to nejlepší

Společnost se nachází ve Slavonicích, kde započala svou výrobu strojů již před mnoha lety, ovšem konkrétní sloupové a stolní vrtačky se začínají vyrábět od roku 1972. Tento rok byl v mnoha krocích přelomový. V současné době se vyrábějí 4 řady vrtaček, které se dále rozlišují na různé typy.


Prodej palivového dřeva v oblasti Znojmo, Hrušovany nad Jevišovkou, Moravské Budějovice a Jemnice

BOŠ spol. s r.o.

Prodej palivového dřeva v oblasti Znojmo, Hrušovany nad Jevišovkou, Moravské Budějovice a Jemnice

Nemáte ještě zajištěné dřevo na zimu? Topná sezóna už je v plném proudu a skončí pomalu až příští rok v létě. Ještě na jaře se totiž pořádně přitápí v kotli, takže se není co divit, že toho přes zimu hodně spálíme. Chcete si na zimu zajistit dřevo rychle, snadno a s dovozem? Pak se obraťte na firmu BOŠ spol. s.r.o., která působí v oblasti Znojma, Hrušovan nad Jevišovkou, Moravských Budějovic a Jemnice.


Zapouzdřené i otevřené lineární snímače pro vysokou přesnost obráběcích strojů

HEIDENHAIN s.r.o.

Zapouzdřené i otevřené lineární snímače pro vysokou přesnost obráběcích strojů

Rozsáhlé know-how ve vývoji a výrobě, orientace na zákazníky a na využívání měřících zařízení v praxi, neustálé inovace. Firma HEIDENHAIN vám přináší lineární snímače pro obráběcí stroje a průmysl patřící do naprosté technologické špičky. Díky zapouzdřeným, otevřeným, inkrementálním i absolutním lineárním snímačům HEIDENHAIN dosáhnete v průmyslové výrobě a v práci s obráběcími stroji té nejvyšší možné efektivity a přesnosti.


Komplexní ekonomické a účetní služby

Premisoft, s.r.o.

Komplexní ekonomické a účetní služby

Hledáte partnera v oblasti zpracování účetnictví? Potřebujete poradit se zpracováním mezd nebo na to zkrátka nemáte čas ani lidi, kteří by tuto službu vykonali? Pak se obraťte právě na naši firmu, která nabízí komplexní řešení těchto problémů.