Schaeffler CZ s.r.o.


Průběžná 74/a, Praha 10 100 00
Jsme obchodně-technickým zastoupením skupiny Schaeffler Technologies GmbH & Co. KG, významného výrobce ložisek značeka dílů INA a FAG pro automobilový průmysl značky LuK. Výroba ložisek je zajišťována v síti výrobních závodů. Zabýváme se prodejem ložisek a kovových dílů.

Produkty
  • prodej valivých ložisek, ložiska kuličková, vysokopevnostní závěsné řetězy, zápustkové výkovky

Kompletní zemní a výkopové práce Klatovy, základové desky, jímky, septiky, nádrže, bazény.

Kompletní zemní a výkopové práce Klatovy, základové desky, jímky, septiky, nádrže, bazény

Nákladní autodoprava Olomouc, mezinárodní silniční doprava Španělsko, logistika, skladování.

Nákladní autodoprava Olomouc, mezinárodní silniční doprava Španělsko, logistika, skladování

Související články
Šnekové a kuželové převodovky, transformátory, axiální ložiska i technické plasty skvělé kvality

STAPI - Stanislav Pípal s.r.o.

Šnekové a kuželové převodovky, transformátory, axiální ložiska i technické plasty skvělé kvality

Sháníte transformátory, převodovky, technické plasty, filtrační prvky a podobně? Obraťte se na nás. Firma STAPI – Stanislav Pípal, s.r.o., nabízí kvalitní a precizně zpracované produkty z oblasti plastů, filtrace, transformátorů, ložisek, převodovek a dalších výrobků.


TOBA Plus Vizovice: Ložiska, gufera, akumulátory, válečkové a článkové řetězy a další

TOBA Plus, s.r.o.

TOBA Plus Vizovice: Ložiska, gufera, akumulátory, válečkové a článkové řetězy a další

Nemusíte vlastně ani přímo podnikat ve strojírenství, abyste docenili služby kvalitního velko a maloobchodu, jako je TOBA Plus. Ten totiž nabízí řadu částí mechanických pohonů a jejich příslušenství, jako jsou ložiska, gufera, řetězy včetně sněhových řetězů, řetězová kola, klínové řemeny, ale třeba také akumulátory a autožárovky. A uznejte sami, že pořídit si například sněhové řetězy se v našem podnebném pásu čím dál častěji vyplácí i obyčejným smrtelníkům.


Výroba strojních součástí řetězových převodů – řetězy a příslušenství

CONTRA Praha, s.r.o.

Výroba strojních součástí řetězových převodů – řetězy a příslušenství

Na českém trhu je stále více strojírenských firem, které potřebují kvalitní součásti a příslušenství pro další výrobu a zpracování na vysoké kvalitativní i profesionální úrovni. K těmto součástem patří i řetězové převody a příslušenství jako různé řetězy, řetězová a ozubená kola, řetězové sady, doplňky řetězového převodu a mnohé další. A právě tyto strojní součásti řetězových převodů vyrábí a dodává společnost CONTRA Praha, s.r.o.


Představujeme energetické řetězy, které vydrží i v extrémních podmínkách

CONTRA Praha, s.r.o.

Představujeme energetické řetězy, které vydrží i v extrémních podmínkách

Společnost CONTRA Praha byla založena v roce 1992. Od prvního okamžiku se zaměřujeme na dodávání zboží z oblasti strojírenství, konkrétně na prodej průmyslových řetězů. V posledních letech zaznamenáváme zvýšený zájem o energetické řetězy. Navázali jsme proto spolupráci s předním německým výrobcem Tsubaki – KabelSchlepp.


Firemní články
Ložiska v měřitelně lepší kvalitě X-life – Schaeffler rozšiřuje spektrum svých produktů

Ložiska v měřitelně lepší kvalitě X-life – Schaeffler rozšiřuje spektrum svých produktů

Zvýšená výkonnost valivých ložisek značek INA a FAG Valivá ložiska a kluzná ložiska mají rozhodující význam pro zajištění funkčnosti, hospodárnosti a spolehlivosti mnoha průmyslových aplikací. Jejich další důsledný vývoj skýtá značný potenciál, který lze využít k práci při vyšších zatíženích, k prodloužení trvanlivosti a ke zlepšení provozní výkonnosti. X-life už více než deset let představuje pečeť jakosti pro mimořádně výkonné produkty značek INA a FAG. Tyto výrobky se vyznačují podstatně vyšší dynamickou únosností oproti dosavadnímu standardu. Nyní svůj katalogový výrobní program kontinuálně rozšiřujeme o nová, z hlediska výkonnosti optimalizovaná ložiska řady X-life, abychom vyšli vstříc přáním zákazníků a zvýšili celkovou hospodárnost strojů a zařízení. Stále více katalogových výrobků je tak postupně nahrazováno variantou X-life.


Tenkostěnná ložiska Praha - pro realizaci lehkých konstrukcí

Tenkostěnná ložiska Praha - pro realizaci lehkých konstrukcí

Tenkostěnná ložiska, která Vám dodáváme z Prahy, jsou vhodná k realizaci lehkých konstrukcí. Ložiska se skládají z úzkých kroužků, která jsou při aktivaci tichá a mají vysokou nosnost a přesnost. Můžete postupně zvyšovat průřez a využívat ložisko s možností většího zatížení a nemusíte přitom měnit hřídel. Hodí se pro výrobu velmi lehkých konstrukcí a jsou nenáročné na prostor. Tenkostěnná ložiska vyrábíme ve třech provedeních: - radiální kuličková zachycují síly v radiálním i axiálním směru - čtyřbodová působí jako dvouřadá kuličková ložiska - kuličková ložiska s kosoúhlým stykem zachycují největší radiální zatížení a je možné je jednostranně zatížit axiálně. Úhel tlaku je 30°a lze je naplnit libovolným počtem kuliček. Tyto tři typy mají velmi malý kvadratický průřez, který zůstává stejný i při připojení hřídele s větším průměrem do konstrukce. Označují se jako Constant Section (CS). Tato odchylka naše ložiska odlišuje od těch běžných normovaných podle ISO.


Naklápěcí kuličková ložiska Praha – dvouřadé samodržící konstrukční jednotky

Naklápěcí kuličková ložiska Praha – dvouřadé samodržící konstrukční jednotky

Naklápěcí kuličková ložiska se dvěma řadami samo držících konstrukčních jednotek dodáváme z Prahy. Ty se sestavují z vnějších kroužků s kulovou dráhou, velkými vnitřními kroužky a válečky ve tvaru soudku, chráněné klecemi. Všechny kroužky uvnitř ložiska mají kuželový či válcový otvor. Válečky se lehce vkládají do valivé dráhy vnějšího kruhu. Tak lze vyrovnat možné průhyby hřídele. Naklápěcí válečková ložiska vytváříme v podobě X-life v mnoha velikostech a provedeních. Tyto výrobky nemají prostřední nákružek na vnitřním kruhu, a proto musí pracovat s většími a delšími válečky. Mají vylepšenou kinematiku a optimální povrch. Využívají velmi výkonné materiály. Díky těmto plusům se zvyšuje dynamická nosnost ložiska a při stejném provozu se prodlužuje jejich životnost. V různých případech je možné využít i menší ložiska.


Kuličková ložiska Praha, jednořadá i dvouřadá s kosoúhlým stykem

Kuličková ložiska Praha, jednořadá i dvouřadá s kosoúhlým stykem

Kuličková ložiska jednořadá i dvouřadá s kosoúhlým stykem vyrábíme a prodáváme v naší pražské firmě. Ložiska jednořadá jsou samonosné jednotky s velkými kroužky a věnci a s plechovou, mosaznou nebo polyamidovou klecí. Dráhy v kroužcích jsou přesazeny ve směru osy ložiska. Ta mohou být otevřená i utěsněná. Dají se jen málo nastavit do jiného úhlu. Tato ložiska existují i v provedení X-life. Mají vylepšenou geometrii drah a zlepšený povrch. Tím se zvyšuje zatížení ložisek a snižuje únava materiálu. Životnost součástky se tak zvyšuje až o polovinu. Dvouřadá ložiska odpovídají jednořadým, ale jsou tenčí. Liší se také možností úhlu tlaku a sestavením kroužků v ložisku. Také mohou být utěsněná, nebo ve volném provedení. Těsná jsou bezúdržbová a prostorově hospodárná. Radiálně axiální kuličková ložiska mají jen malou vůli v úhlovém nastavení.


Valivá a kluzná ložiska Praha, pro plynulý pohyb všech průmyslových zařízení

Valivá a kluzná ložiska Praha, pro plynulý pohyb všech průmyslových zařízení

Valivá a kluzná ložiska, která zajistí plynulý pohyb všech průmyslových zařízení v průmyslu, seženete v našem Pražském výrobním závodu. Oba druhy ložisek se rozlišují podle toho, zda se mezi pohybujícími se díly přesouvá síla díky kluzným nebo valivým prvkům. Kluzná ložiska navzájem podpírají a vedou pohyblivé díly. Absorbují přitom vzniklou sílu a přenášejí jí dál. Díly se hýbou na pevně stojícím pouzdru, pánvi nebo na pásu. Klouzavý pohyb vzniká mezi vrstvou ložiska a uloženým dílem. Tato ložiska se vyskytují jako radiální, pásy, axiální, poloskořepinové i jako zvláštní a atypické konstrukční tvary. Hodí se do vysokých zátěží a extrémních teplot. Užijí se nejčastěji v průmyslu, kde se nachází jen velmi omezený montážní prostor. Valivá ložiska se sestavují ze dvou dopravních kroužků s valivými drahami. Mezi nimi jsou valivé kuličky, které se po dráze pohybují. Kromě kulatých tvarů je možné využít také cylindrické, jehlové, soudečkové nebo kuželíkové válečky. Kroužky jsou vyrobeny z prokalené chromované, nebo cementační oceli. Do zátěžových provozů vytváříme ložiska z nereznoucí a tepelně odolné oceli, umělé hmoty nebo keramiky.


Upínací ložiska

Upínací ložiska

Prokazatelně lepší Nový standard Nejen novým vzhledem definují naše upínací ložiska nový standard. Přesvědčí především výrazně delší životností. Rozhodující je ale souhrn všech vylepšení – jako například standardní povrchová ochrana Corrotect® N nebo optimalizovaný upínací kroužek. To je X-life. Ložiska mají až o 15% delší životnost, mají tišší chod a poskytují trojnásobnou ochranu proti korozi. To je zajímavá kombinace, jestliže chcete konstruovat hospodárně. Upínací ložiska INA s povrchovou vrstvou Corrotect® N. Tento nový standard je prokazatelně lepší. Schaeffler CZ s.r.o. info.cz@schaeffler.com www.schaeffler.cz


Váš kompetentní partner v oblasti údržby, oprav a provozu (MRO)

Váš kompetentní partner v oblasti údržby, oprav a provozu (MRO)

Váš kompetentní partner v oblasti údržby, oprav a provozu (MRO) Hledáte kompetentního partnera s komplexní nabídkou výrobků a služeb týkajících se valivých ložisek? Obchodní divize Schaeffler Industrial Aftermarket (IAM) pro vás spolehlivě zajistí kvalitní produkty, řešení aplikací i služby. Díky inovativním řešením a také díky důslednému posuzování celkových nákladů na vlastnictví (TCO) budete moci dosáhnout nižších nákladů na údržbu a provoz. Naši odborníci vás budou v rámci celosvětové firemní sítě podporovat poskytováním fundovaných znalostí z tohoto oboru i příslušných procesů. Důkazem tohoto úspěchu jsou konkrétní příklady aplikací v podnicích z vašeho oboru. Optimální řešení pro každou aplikaci – to je naše krédo. Nabízíme rotační valivá a kluzná ložiska, kloubová ložiska, valivá ložiska pro lineární pohyb a speciální ložiska a systémy pro automobilový průmysl. Zároveň nabízíme dodávky vodicích kruhových tyčí řezaných na míru. Poskytujeme technické poradenství v uložení a použití našich produktů. Jsme velkoobchod. Využijte naše know-how, obraťte se na nás! Schaeffler CZ s.r.o. info.cz@schaeffler.com www.schaeffler.cz


Ložiska uložení pohybových šroubů v X-life kvalitě

Ložiska uložení pohybových šroubů v X-life kvalitě

Ložiska uložení pohybových šroubů v X-life kvalitě Vysoká disponibilita stroje a nízké náklady na energii a provoz – to jsou hlavní výhody pro vaše výrobní systémy. Nový X-life standard pro axiální kuličková ložiska s kosoúhlým stykem skupiny Schaeffler znamená: • až o 33% vyšší trvanlivost • až o 60% vyšší mezní otáčky • snadná montáž a bezúdržbový provoz Tukem namazané a utěsněné kompaktní ložiskové jednotky v provedení ZKLF umožňují snadnou montáž díky integrovaným připevňovacím otvorům ve vnějším kroužku – jednoduše přišroubovat a hotovo! Schaeffler CZ s.r.o. info.cz@schaeffler.com www.schaeffler.cz