Student Cyber Games
SCG


Veveří 24, Brno 602 00

Student Cyber Games (SCG) je nezisková organizace (Občanské sdružení) založená v České republice, jejíž činnost spočívá v rozvoji volnočasových aktivit. Tím se má na mysli zejména pořádání turnajů, soutěží, lig a mistrovství, poradenská, vzdělávací a osvětová činnost pro veřejnost a vydávání publikací. Činnost SCG je dlouhodobě zaměřena především na studenty středních škol a podporu školního soutěžení.

Prezentiáda - Mistrovství středních škol v prezentování (www.prezentiada.cz)

pIšQworky - Mistrovství středních škol v piškvorkách (www.pIsQworky.cz)

První myšlenka uspořádat netradiční soutěž pro sebe i své spolužáky se zrodila v hlavách tehdejších studentů brněnského gymnázia. Netradiční proto, že se jednalo o soutěž ve strategické počítačové hře. Po uspořádání prvního ročníku jsme se rozhodli rozšířit soutěž i na jiné střední školy v republice a založili občanské sdružení Student Cyber Games. Našim cílem je pořádání školních soutěží, které dávají možnost vyniknout studentům, kteří zrovna nejsou matematičtí géniové nebo mistři ve sprintu.

Soutěžní historie

Máme za sebou již tři úspěšné ročníky strategické počítačové hry Starcraft. V průběhu let jsme získali jak větší počet příznivců, tak vyšší zájem médií. V roce 2006 nám poskytlo záštitu tehdejší Ministerstvo informatiky. Více o těchto projektech zde.

V roce 2008 jsme uspořádali další netradiční soutěž pro středoškoláky, tentokráte v piškvorkách. Oficiální název zní pIšQworky a ne náhodou jsou zvýrazněna písmena I a Q. Jedná se sice o jednoduchou a oblíbenou hru, ale zároveň je u ní potřeba používat logického myšlení. Nebývalý rozsah soutěže ještě podtrhlo partnerství Masarykovy univerzity.Více o tomto projektu zde.

Organizace

V současnosti tvoří tým SCG přes čtyřicet vysokoškolských s středoškolských studentů. Hlavní neboli centrální tým má útočiště v Brně a je tvořen studenty Masarykovy univerzity. Společně se staráme nejen o hladký průběh probíhajících akcí, ale připravujeme rovněž akce budoucí.

Budoucnost

Naší vizí je stát se jedničkou v pořádáním „nesportovních“ středoškolských soutěží v celé České republice.

IČ: 26678586
DIČ:
Okres: Brno-město
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: 6 - 25 zaměstnanců
Obrat: neudáno

Další produkty a služby
  • uskupení podle zájmu, sportovní a kulturní spolky


Související články
Flexibilní vůči rodičům a individuální k dětem - to je Mateřská škola AJORODINKA
Flexibilní vůči rodičům a individuální k dětem - to je Mateřská škola AJORODINKA

Potřebujete jít do práce nebo děláte rekvalifikační kurz či studujete a máte malé dítě? Máte raději menší kolektiv rodinného typu? Upřednostňujete domácí stravu? Nebo máte dlouhou pracovní dobu mezi 6 až 18 hodinou? Potřebujete poradit s výchovou Vašeho dítěte? Pak je tady pro Vás dětská skupina AJORODINKA!


Nové výtahy – kompletní servis, rekonstrukce, modernizace Jižní Morava
Nové výtahy – kompletní servis, rekonstrukce, modernizace Jižní Morava

Výtah patří ke komfortnímu vybavení nejen panelových a bytových domů, ale také domů rodinných či firemních a jiných budov. Jeho realizace vyžaduje profesionální a vysoce odborný přístup, který spočívá v letitých zkušenostech a dovednostech, které poskytuje společnost TREBILIFT, s.r.o. se sídlem V Třebíči.


Posouzení shody a schvalování k provozu strojů na pozemních komunikacích
Posouzení shody a schvalování k provozu strojů na pozemních komunikacích

Posouzení shody, přezkoušení a schvalování zemědělských a stavebních strojů k provozu na pozemních komunikacích zajišťuje Státní zkušebna strojů a.s. podle požadavků EMC 2014/30/EU, strojní směrnice 2006/42/ES, směrnice nízkého napětí LVD 2014/35/EU a směrnice na hluk 2000/14/ES.


Balkonový systém od Premix servis přináší dokonalou hydroizolaci a ochranu
Balkonový systém od Premix servis přináší dokonalou hydroizolaci a ochranu

Pokud chcete disponovat nejenom designově odpovídajícím, ale také praktickým, spolehlivým a bezpečným balkonem, tak byste neměli podcenit investici do kvalitního balkonového systému. Balkonové systémy PREMIX vynikají svými nízkými náklady, kvalitní hydroizolací a maximální ochranou.