Obec Vělopolí
Obec Vělopolí

Obecní úřad.
Vělopolí leží v Podbeskydí ve zvlněné pahorkatině mezi obcemi Horní Žukov na severu, Třanovicemi na západě,
Stříteží na jihu a Ropicí na východě.
Obcí protéká potok Vělopolka, přítok říčky Ropičanka. Je mimo hlavní komunikační tahy, místní komunikace ji napojuje na silnici I/48 v Horním Žukově a silnici I/68 ve Stříteži.
Obec má 278 obyvatel k 1.1.2011.
Mezi památky patří zemědělská usedlost č. 7 s přilehlou stodolou a studnou z přelomu 19. a 20. století, za pozornost určitě stojí 170 let stará památkově chráněná lípa.
Klidné a příjemné okolí obce s typicky slezskou rozptýlenou zástavbou vybízí k romantickým procházkám, pěším túrám, výletům na kolech nebo i na koních. Z výše položených částí obce je překrásný výhled na Moravskoslezské Beskydy, nedalekou ostravskou aglomeraci a níže položené obce v údolích řek Stonávky a Ropičanky, jejichž turistické zajímavosti a společenské, kulturní a sportovní akce mikroregionu dotvářejí nabídku obce Vělopolí jejím návštěvníkům. Další možnost relaxace nabízí místní sauna Lipka. V přilehlé restauraci můžete posedět a vstřebávat magickou sílu ohně u otevřeného ohniště. V provozu je apartmán Iceland Vault a penzion pro turisty U Strhaného klempíře. V současné době probíhá výstavba rodinných domů.


Katalog firem:    Krajské, městské a obecní úřady,