Národní muzeum v přírodě


Zveme Vás k putování chudobným Valašskem, úrodnou Hanou, hornatou Vysočinou a tajuplnými Sudety.

Národní muzeum v přírodě sdružuje čtyři instituce – dvě na Moravě a dvě v Čechách. Jejich posláním je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm je největším muzeem svého druhu v České republice. Je tematicky rozčleněno na tři areály – Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu – v nichž v přirozené krajině stojí originální roubené stavby přenesené z terénu i kopie a rekonstrukce historických budov.

Muzeum rovněž spravuje areál dřevěné secesní architektury Dušana Samo Jurkoviče na Pustevnách, který je národní kulturní památkou.

Hanácké muzeum v přirodě je jedinečným dokladem hliněného lidového stavitelství z oblasti Hané. Muzeum se skládá ze tří špaletových stodol z první poloviny 19. století a jedné stodoly z roku 1987, na které navazuje zahrada s ovocnými stromy a kompletní hanácký statek s obytnou a hospodářskou částí z roku 1876. V roce 2022 byla otevřena ranně novověká roubená stodola ze Skaličky na Hranicku.

Muzeum v přírodě Vysočina - malebná krajina, zajímavé stavby a pořady vybízejí k návštěvě muzea v přírodě s expozicí na Veselém Kopci, ve Svobodných Hamrech a v památkové rezervaci Betlém Hlinsko.

Muzeum v přírodě Zubrnice je jediné muzeum v přírodě na severu Čech přibližuje bydlení, kulturu a sepětí původních obyvatel s krajinou v bývalých Sudetech i jejich poválečnou proměnu. Historická vesnice, Mlýnské údolí.

Štítky:

Valašské, Hanácké muzeum, Vysočina, Zubrnice

AKTUÁLNÍ MICROSITE

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, výlet do dob minulých

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, výlet do dob minulých
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm je největším muzeem svého druhu v České republice, které představuje laskavý a přitom drsný život malebného Valašska.
POBOČKY
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Národní muzeum v přírodě
WEBOVÁ STRÁNKA
Národní muzeum v přírodě
www.nmvp.cz
Adresa

Adresa

Palackého 147
Rožnov pod Radhoštěm 756 61

muzeum@nmvp.cz
+420 571 757 111


Najdete nás také zde:

FacebookTwitterARES
captcha