č. 251
Hluboké Mašůvky 671 52
tel.: +420 731 566 786
email: ivoboril@centrum.cz

KONTAKT
VíCE >
Vydáno 09.03.2018

Ekologická likvidace autovraků Znojmo, Moravský Krumlov, Hrušovany nad Jevišovkou

V případě, že jste se stali majiteli autovraků, tak je ze zákona vaší povinností ekologická likvidace takového vozidla. Pokud si s tímto nevíte rady nebo byste uvítali profesionální pomoc, tak o odvoz a likvidaci vozidla, které již není schopné provozu, se postará firma IB - MET s.r.o.

Ekologická likvidace autovraků Znojmo

Efektivní likvidace nežádoucího odpadu

Firma IB - MET s.r.o. působí na trhu již od roku 2001, ale jako společnost s ručením omezeným působí od roku 2007. Obsahem činnosti je ekologické zpracování druhotných surovin a likvidace autovraků s provozem ve městech Znojmo, Moravský Krumlov a Hrušovany nad Jevišovkou. Cílem společnosti je efektivní likvidace nežádoucího odpadu, čímž se stahuje nebezpečný odpad z životního prostředí. To platí i v případě autovraků, které již nejsou způsobilé pro provoz na silničních komunikacích. V případě, že se jedná o vozidla do 3,5 tuny, která již dosloužila nebo jsou havarovaná a neschopná k dalšímu využití, tak se firma postará zdarma o jejich odvoz a také o ekologickou likvidaci včetně všech náležitostí jako je i vystavení dokladu o ekologické likvidaci.

Likvidace autovraků bez starostí

Průběh ekologické likvidace vozidel

Účelem ekologické likvidace provozu nezpůsobilých vozidel je kromě jiného dosažení požadovaného stupně recyklace. Autovrakem je dle zákona každé úplné či neúplné motorové vozidlo, které bylo určeno k provozu na pozemních komunikacích pro účely přepravy osob, zvířat nebo věcí a stalo se odpadem, tedy nezpůsobilé pro další provoz. K odvozu autovraku a následné likvidaci je potřebné mít připravené potřebné doklady jako platný občanský průkaz majitele vozidla nebo jeho zástupce, velký technický průkaz vozidla v provedení originál nebo kopie. V případě, že nejste majitelem vozidla, tak plná moc majitele, v případě jeho úmrtí pravomocné rozhodnutí soudu o projednaném dědictví. Také může jít o vozidlo firemní a v tom případě je potřebný Živnostenský list nebo výpis z Obchodního rejstříku, technický průkaz vozidla a v případě zastoupení Plná moc. Následně se firma IB - MET s.r.o. postará o odtah autovraku nebo jej po předchozí domluvě můžete dopravit na místo provozovny sami. Před samotnou likvidací je potřebné odstranit registrační značky z vozidla, které jsou nutné k odhlášení z registru motorových vozidel. Pod pojmem ekologická likvidace vozidel se skrývá technologický a administrativní proces vedoucí k vyřazení vozidla nejen z provozu, ale také z evidence.

Profesionální služby při likvidaci vozidel

Odhlášení z registru, povinného ručení a likvidace vozů v záruce

Součástí služeb při ekologické likvidaci vozidel je také vystavení potvrzení o převzetí autovraku, které obdržíte ihned při převzetí. Co se týká odhlášení vozidla z registru motorových vozidel, tak to provedete na příslušném městském úřadě podle místa bydliště nebo sídla firmy. I tady budete potřebovat určité doklady jako malý a velký technický průkaz v provedení originál, registrační značky od vozidla, vystavený protokol o převzetí autovraku do zařízení ke sběru autovraků a také vyplněnou žádost o vyřazení vozidla z registru. K tomu samozřejmě občanský průkaz, v případě potřeby plnou moc od majitele vozidla a v případě firmy Živnostenský list či aktuální výpis z Obchodního rejstříku. Po všech těchto krocích a vystavených dokladech můžete ukončit také povinné ručení vztahující se k zlikvidovanému vozidlu. Ekologická likvidace se vztahuje i na vozy, ze kterých se stal autovrak, ale jsou ještě v záruce. Firma IB - MET s.r.o. disponuje povolením a je oprávněna vystavovat potvrzení o převzetí vozidla ke sběru autovraků dle platného zákona o ekologické likvidaci. Součástí potvrzení je unikátní kód ČPS generovaný informačním systémem Ministerstva životního prostředí, který je vydáván pouze firmám a oprávněným osobám.

Kroky potřebné k likvidaci autovraků

Více informací naleznete na našich stránkách
http://www.ib-met.cz

25 zhlédnutí
Další PR články firmy
Kovošrot Znojmo, Moravský Krumlov, Hrušovany nad Jevišovkou

Kovošrot Znojmo, Moravský Krumlov, Hrušovany nad Jevišovkou

Všude se najde nepotřebný materiál v podobě různých kabelů, drátů a kovů. Mnohdy je problém s odvozem nebo s místem, na kterém byste kovový odpad mohli nechat. Co byste však řekli na to, kdyby vám někdo poskytnul nejen místo, ale také odvoz a ještě za to zaplatil? Přesně takové služby poskytuje kovošrot firmy IB - MET s.r.o.

Vydáno 20.01.2018

VÍCE
Použité autodíly a náhradní díly na vozy všech druhů od autovrakoviště IB – MET

Použité autodíly a náhradní díly na vozy všech druhů od autovrakoviště IB – MET

Hledáte náhradní díly na vozidla, sháníte použité autodíly nebo potřebujete využít služby autovrakoviště? Pak se obraťte na společnost IB – MET s.r.o., která provozuje autovrakoviště v okrese Brno-venkov - v Ivančicích, Znojmě, Moravském Krumlově a Pohořelicích.

Vydáno 22.11.2016

VÍCE
Náhradní autodíly různých značek automobilů

Náhradní autodíly různých značek automobilů

Čas od času se stane, že vozidlo potřebuje opravu, případně i náhradní autodíly. Nové autodíly mnohdy nejsou levnou záležitostí, a může se stát, že kvůli nim budete muset sáhnout hodně hluboko do peněženky. Ne však v případě, že se obrátíte na naši společnost IB-MET a jednu z mnoha poboček na jižní Moravě či Vysočině.

Vydáno 21.04.2016

VÍCE
IB – MET: To je ekologická likvidace vozidel bez starostí

IB – MET: To je ekologická likvidace vozidel bez starostí

Dosloužilo už vaše staré auto a vy se ho chystáte vyměnit za nové? Nebo jste havarovali a váš vůz je na odpis? Pak vás nemine sešrotování automobilu a jeho ekologická likvidace. Že nevíte, jak se taková věc vyřizuje? Jsou to pro vás starosti navíc? Pak se svěřte do rukou odborníků. Ekologická likvidace vozidel od společnosti IB – MET vám ušetří spoustu starostí.

Vydáno 16.11.2014

VÍCE
Ekologická likvidace autovraku nově na provozovně v Moravském Krumlově

Ekologická likvidace autovraku nově na provozovně v Moravském Krumlově

Máte vozidlo po havárii nebo už váš automobil dosloužil a potřebujete zařídit jeho ekologickou likvidaci? Obraťte se na IB – MET, kde se vám dostane kvalitní péče a osobního přístupu. Bez protokolu o ekologické likvidaci, který vystavíme zdarma, není možné automobil odhlásit z registru vozidel.

Vydáno 18.12.2013

VÍCE