Ergona Opava s.r.o.Diabetici a trápení nazývané „Syndrom diabetické nohy“

Cukrovka je onemocnění, které se v lidském světě objevuje stále častěji. Doprovází ji mnoho útrap a jednou z nich je i komplikace nazývána „Syndrom diabetické nohy“. Při nedostatečné péči o nohy a nevhodné obuvi dochází ke vzniku diabetického vředu a následnému odumírání tkání. Následuje chirurgický zákrok. Ročně se u nás léčí na diabetickou nohu téměř 40 tisíc diabetiků.

Ortopedická obuv na míru Ergona

Nevhodná obuv

Bohužel se však výrobci klasické obuvi neohlížejí na lidi s cukrovkou, proto běžné typy bot diabetikům vůbec nepasují. Diabetikům se postupem času může měnit velikost nohy, takzvaná proporce. Začne se zvětšovat. Velice časté je také otékání nohou, vysychání kůže, větší výskyt bakteriálních infekcí a snižování citlivosti.

Ortopedická obuv na míru


Problematika nohou a obuvi

Často dochází k poklesu nožní klenby. Hlavička zánártní kosti vyvíjí při chůzi vysoký tlak, který poškozuje měkkou tkáň a způsobuje vývoj gangrény neboli diabetického vředu. Všechny tyto změny se rozvíjí pomalu a zpravidla nejsou člověkem v průběhu choroby vnímány. Zvlášť nebezpečný je výskyt mozolů a zrohovatělých míst na plošce nohou. Nohy by měly být pravidelně prohlíženy odborný lékařem.

Ortopedické a protetické pomůcky


Jak na tyto problémy?

Pokud trpíte zmíněnými problémy, měla by pro vás být optimálním řešením speciální ortopedická vložka. Je speciálně navržena pro lidi s diabetem. Vhodná obuv by měla mít dostatečný prostor pro prsty. Měla by být uzavřená, bez pruženky v nártní části. Obuv také nesmí mít vysoký podpatek.
FIREMNÍ ČLÁNKY


Analýza chůze – důležitá při řešení bolesti chodidel

Analýza chůze – důležitá při řešení bolesti chodidel

Problémy s chůzí a s bolestí chodidel má v současnosti velké množství lidí. Příčiny bývají různé, spousta lidí je však neřeší, ačkoliv znepříjemňují kvalitu života. Patříte mezi ty, kteří se chtějí problémů postavit čelem a vyřešit jednou provždy? Prvním krokem, který vede ke zjištění příčiny bolesti chodidel a ke způsobu náprav, je analýza chůze a stoje.

Vydáno 08.07.2015
Vytvoříme vám ortopedickou obuv šitou přímo na míru

Vytvoříme vám ortopedickou obuv šitou přímo na míru

Snažíme se pomáhat lidem, kterým se špatně chodí nebo mají nějaké zdravotní problémy. Vytváříme obuv, která je speciálně upravená a vytvořená vždy přesně na míru a podle požadavků zákazníka. Všechno je samozřejmě konzultováno s odborným lékařem, takže se nemusíte dopředu vůbec ničeho obávat.

Vydáno 21.03.2017
Ortopedické pomůcky zlepšují kvalitu života v mnoha směrech

Ortopedické pomůcky zlepšují kvalitu života v mnoha směrech

Společnost Ergona Opava se zabývá výrobou protéz dolních a horních končetin, ortéz, bandáží, ortopedické obuvi a dalších pomůcek, které zvyšují kvalitu života po úrazech, při specifických onemocněních nebo vrozených vadách.

Vydáno 01.12.2014Vydáno 23.03.2018
126 Zhlédnutí