Ojetá auta po dvou letech, nová až po čtyřech

Měření emisí, kontrola technického stavu vozidla i evidenční kontrola, je státem uzákoněná povinnost každého majitele motorového vozidla, pokud s ním chce na veřejnou komunikaci. Bez právoplatné kontroly nesmí být takové vozidlo v silničním provozu.

Technická kontrola a měření emisí, STK - stanice technické kontroly

Stanice STK s prestižním certifikátem

Mnohdy tolik obávaná technická prohlídka silničního vozidla (STK) je v Česku uzákoněná už několik let. Průběh a podmínky této kontroly upravuje zákon o podmínkách provozu na pozemních komunikacích. V České republice je dostatečné množství stanic, kde lze tuto prohlídku vykonat. Jednou z nich je i stanice společnosti STK RITZ s.r.o., v objektu autosalonu Renault v Šenově u Nového Jičína, která provádí pravidelné měření emisí a technické prohlídky v zákonem předepsaných lhůtách. Tato společnost je držitelem platného certifikátu a partnerem nadnárodní společnosti Dekra, která poskytuje expertní služby v oblasti bezpečnosti silničního provozu.

STK - stanice technické kontroly


STK nemine žádné motorové vozidlo

K technické kontrole se musí každý majitel dostavit na vlastní náklady v předepsaných lhůtách. Nové vozidlo je čtyři roky „hájeno“, ale pak je zapotřebí dostavit se každé dva roky. Pokud majitel datum propásne, nesmí už vozidlo používat, ale dopravit ho jiným způsobem. Většinou se tak děje za pomoci dalšího vozidla. Pro osobní automobily, malé nákladní automobily do 3,5t plus jejich přípojná vozidla a motocykly se ve společnosti STK RITZ s.r.o. provádí pravidelné i opakované prohlídky a evidenční kontroly. STK lze provést i na dovezených, přestavěných a individuálně vyrobených vozidlech. Na přání zákazníka lze vykonat kontrolu bez záznamu do technického průkazu. Ta slouží pouze jako informace pro majitele. Státní technickou kontrolu musejí mít pochopitelně i traktory a jejich přípojná vozidla.

Technická kontrola a měření emisí vás jednou za dva roky neminou


Jaké doklady mít s sebou

Při technické kontrole je vyžadován technický průkaz (velký TP), osvědčení o registraci vozidla (malý TP) a protokol o měření emisí, pokud je vyžadováno. To nesmí být starší třiceti dnů. Při evidenční kontrole musíte mít připravený malý i velký technický průkaz. Tato kontrola slouží ke zjištění, jestli skutečný stav vozidla souhlasí s údaji v obou průkazech.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.stk-novyjicin.cz

Vydáno 06.06.2018
336 Zhlédnutí
Topováno 17.12.2019
FIREMNÍ ČLÁNKY

Jak probíhá technická prohlídka vozidla?

Jak probíhá technická prohlídka vozidla?
Máte-li automobil, nákladní automobil, motocykl či přípojná vozidla, budete muset pravidelně absolvovat povinnou technickou prohlídku. V první řadě je třeba si uvědomit, že technická prohlídka není zbytečná a že STK (stanice technické kontroly) se obvykle nesnaží hledat chyby tam, kde nejsou.

Stanice technické kontroly Nový Jičín

Stanice technické kontroly Nový Jičín
Zajištění kvalitní a profesionálně odvedené technické kontroly včetně měření emisí je povinností každého vlastníka nebo provozovatele motorového vozidla. Pokud si takovou péči chcete zajistit a mít opakovaně a pravidelně po starostech, tak veškeré služby v oblasti technické kontroly vám zajistí STK ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA STK - stanice technické kontroly STK RITZ s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
STK - stanice technické kontroly
www.stk-novyjicin.cz
Adresa

Adresa

Malostranská 579
Šenov u Nového Jičína 742 42

info@stk-novyjicin.cz
+420 556 701 228


Najdete nás také zde:

ARES
captcha