Veterina veterinární péče služby Česká Lípa očkování vakcinace odčervení psů koček domácích zvířat Nový Bor.

Veterinární ordinace SLOVANKA MVDr. Stanislav Daníček

Veterina veterinární péče služby Česká Lípa očkování vakcinace odčervení psů koček domácích zvířat Nový Bor.

Špatná výživa může zakrslému králíkovi způsobit vážné zdravotní obtíže

Mnoho lidí by dnes rádo mělo nějakého domácího mazlíčka, ale mají problém s časem. Za přijatelné řešení považují chov zakrslého králíka, který tolik pozornosti nevyžaduje. Problém však nastává někde jinde. Chovatelé mnohdy nevědí, jak správně králíka krmit.

Veterina Slovanka péče o zakrslého králíka

Základem je kvalitní seno

Veterinární lékaři často léčí u zakrslých králíků nemoci, které jsou způsobené špatnou výživou. Základem stravy zakrslého králíka je kvalitní seno, ke kterému musí mít neustálý přístup. Seno obsahuje hrubou vlákninu, která zajistí správnou funkci střev. Kromě toho dochází žvýkáním sena i k obrušování zubů a zabránění jejich přerůstání. Seno je nutné před podáním zkontrolovat, jestli je suché a voňavé. Vlhké seno může obsahovat nebezpečné plísně. Jestliže máte vlastní zdroj, pak je dobré ho po usušení ponechat šest týdnů uležet, aby v něm došlo k nutným biochemickým změnám a nezpůsobovalo králíkovi trávící obtíže.

Služby veterinární ordinace


S granulemi opatrně

Od desátého týdne věku je možné v malém množství dvakrát denně zařazovat i čerstvou trávu společně se zeleninou. Vhodné jsou natě z celeru nebo mrkve, mrkev, okurka a v zimě pastinák. V žádném případě nesmí dostat brambory, protože jsou pro něho jedovaté! Ovoce (jablka, hrušky) jsou spíše pamlskem – vysoký cukr by přispíval k obezitě. Je také možné zakoupit granulované směsi pro zakrslé králíky. Nezaměňovat s granulemi výkrmovými! Kokcidiostatika, která jsou v krmení pro jateční králíky obsažená, by mohla být příčinou onemocnění kokcidiózou a následného úhynu. Při výběru granulí by měl chovatel volit jednobarevnou variantu, protože jinak by si mohl králík začít vybírat jen to, co mu nejvíce chutná.

Další odborné články


Buďte ke svému svěřenci zodpovědní

Pro ukrácení dlouhé chvíle, ale i pro obrušování zubů, je vhodné podat suché nebo čerstvé větvičky z hrušně nebo jabloně. V menším množství je vhodná i bříza, borovice nebo smrk. Rozhodně však musí mít králík neomezený přístup k pitné vodě, kterou je zapotřebí v napáječce denně měnit. Zodpovědný přístup ke zvířeti se pozná také podle jeho zdravotní kondice. Pro chovatele v okolí České Lípy je k dispozici poradenství Veterinární ordinace Slovanka, kde získají informace o vhodné výživě i výběru krmiv.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.veterina-slovanka.cz/cz/new/3

Vydáno 28.06.2018
270 Zhlédnutí
Topováno 07.03.2020
FIREMNÍ ČLÁNKY

Přípravky proti blechám a klíšťatům nejsou zbytečnost!

Přípravky proti blechám a klíšťatům nejsou zbytečnost!
Blechy a především klíšťata jsou postrach asi každé domácnosti. A té, ve které se pohybuje pes nebo kočka, pak dvojnásob. Víte ale, jaké existují nejnovější přípravky proti blechám a klíšťatům, a jak správně postupovat, aby tito všudypřítomní parazité neomezovali váš život ani život vašich ...

Laparoskopické řešení dislokace slezu u vysokoprodukčních dojnic

Laparoskopické řešení dislokace slezu u vysokoprodukčních dojnic
K dilataci (rozšíření) a dislokaci (přesunu) slezu u dojnic dochází nejčastěji v období po porodu, kdy v dutině břišní zůstává poměrně velký prostor a ve slezu dochází k hromadění plynu za současného snížení napětí ve slezu. Ten se přesune do oblasti levé hladové jámy mezi stěnu břicha a bachor, ...

Zbavte svého mazlíčka bolesti zubů - Veterinární ordinace Slovanka zajistí odstranění zubního kamene u zvířat

Zbavte svého mazlíčka bolesti zubů - Veterinární ordinace Slovanka zajistí odstranění zubního kamene u zvířat
Péče o chrup je důležitá nejen u lidí. Také zvířata totiž může trápit zubní kámen, paradontóza a další nemoci chrupu. Jak ale tyto problémy řešit? Ideální je samozřejmě prevence, pokud se ale váš pes či kočka se zubním kamenem již potýká, návštěvě veterináře se nevyhnete.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Veterinární ordinace SLOVANKA MVDr. Stanislav Daníček
WEBOVÁ STRÁNKA
Veterinární ordinace SLOVANKA
www.veterina-slovanka.cz
Adresa

Adresa

Železničářská 2695
Česká Lípa 470 01

standa.danicek@seznam.cz
+420 602 446 552


Najdete nás také zde:

ARES
captcha