Ověřeno EDB
Ověřeno EDB
Napište nám

Napište nám

standa.danicek@seznam.cz

Zavolejte pro více informací

Zavolejte pro více informací

+420 602 446 552

Zavolejte pro více informací

Kde nás najdete

Železničářská 2695
Česká Lípa 470 01

Přípravky proti blechám a klíšťatům nejsou zbytečnost!

Blechy a především klíšťata jsou postrach asi každé domácnosti. A té, ve které se pohybuje pes nebo kočka, pak dvojnásob. Víte ale, jaké existují nejnovější přípravky proti blechám a klíšťatům, a jak správně postupovat, aby tito všudypřítomní parazité neomezovali váš život ani život vašich čtyřnohých společníků?

V boji proti blechám nepolevujte v průběhu celého roku

O přípravky proti blechám a klíšťatům se zajímáme převážně s příchodem jara a na podzim, kdy vrcholí „sezóna“ těchto parazitů. To ale podle odborníků nestačí. Chránit bychom své psy a kočky měli v průběhu celého roku, neboť zejména blechy jsou tady s námi pořád. U koček se přitom blechy vyskytují častěji než u psů a kupodivu dle výzkumů nehraje ani tak roli to, zda žijete se zvířetem na vesnici nebo ve městě.

Blechy a klíšťata jako nepřátelé

Samička blechy přitom ve své reprodukční sezóně naklade 40 – 50 vajíček denně, jindy pak průměrně 27 vajíček za den. Dodáme-li, že se tímto způsobem může blecha rozmnožovat až 100 dní za sebou, máme před sebou už pěknou bleší rodinku, která ohrožuje nejen kůži a zdraví našeho psa či kočky, ale také nás. Štípance od blech přitom patří mezi nenápadné ranky, po nichž nám ale mohou zůstat jizvy na několik let. U klíšťat je pak rychlost rozmnožování velice podobná a nebezpečnost tohoto parazita je ještě mnohem závažnější. Víte, co mají společného lymská borelióza, klíšťová encefalitida, anaplazmóza / ehrlichióza nebo třeba babezióza? Ano, správně, jedná se o nemoci přenášené právě nebezpečnými klíšťaty.

S klíšťaty a blechami vašim zvířatům pomůže veterinář

Ve Veterinární ordinaci Slovanka v České Lípě nabízíme hned několik možností, jak chránit vaše psy a kočky proti blechám a klíšťatům. Neváhejte nás proto navštívit a poradit se ohledně nejvhodnějšího způsobu ochrany pro vaše zvíře.

Postřiky a šampony proti blechám a dalším ektoparazitům

V boji s parazity jsou obecně nejméně vhodné a účinné šampóny a postřiky. Mezi nejznámější patří například Orthosan, Neostomosan, Difusil nebo Bio Kill. Po jejich aplikaci se sice zvířeti okamžitě uleví a chovatel na vlastní oči vidí mrtvé parazity, ale koupel nebo postřik by se měly v závislosti na zamoření prostředí provádět minimálně každý týden. Tímto způsobem se navíc zvíře zbaví asi jen pouhých pěti procent z populace parazitů. V případě blech se jedná pouze o dospělce, zbytek populace parazitů ve stádiu vajíček, larev a kukel není vůbec nijak narušena.

„Kapičky na krk“ neboli spot on přípravky proti blechám a klíšťatům

Oblíbenou možností ochrany domácích zvířat proti blechám a klíšťatům jsou však kromě zmíněných šamponů nebo známých obojků proti klíšťatům také takzvané spot on přípravky čili kapičky na krk. Zatímco obojky proti parazitům buď vylučují látku hubící parazity nebo svým vysycháním uvolňují prášek, spot on přípravky se nanáší přímo na kůži zvířete. Na trhu jsou k dostání hned od několika výrobců, obvykle vydrží několik týdnů a poté je aplikaci třeba opakovat.

Tablety proti blechám a klíšťatům – nejnovější způsob boje proti parazitům

Nejmodernějším způsobem boje proti klíšťatům a blechám jsou však speciální tablety. Revoluční tableta proti blechám a klíšťatům, která je rovněž k dostání u nás ve veterinární ordinaci, ochrání vašeho psa nebo kočku po celých 12 týdnů, a to proti oběma hlavním typům nepříjemných parazitů. Ochranný účinek nastupuje hned druhý den po pozření tablety zvířetem. V době, kdy stále probíhají výzkumy možného očkování proti klíšťatům a blechám, jsou právě tablety proti blechám a klíšťatům zatím tou nejúčinnější metodou a není tedy divu, že jsou veterináři vřele doporučovány.

Řešíte i vy otázku, jak ochránit svého psa nebo kočku proti blechám a klíšťatům? Obraťte se na Veterinární ordinaci Slovanka! Najdete nás na adrese Železničářská 2695 v České Lípě. Přijímáme platební karty a pro naše návštěvníky máme vyhrazené parkoviště přímo u budovy veterinární ordinace.

Najdete nás na adrese Železničářská 2695 v České Lípě


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.veterina-slovanka.cz/cz/new/5

FIREMNÍ ČLÁNKY

Štítky:Veterinární ordinace

Podstránky

Veterinární ordinace

Komplexní veterinární péče v moderně vybavené ordinaci v České Lípě

Veterinární ordinace Slovanka v České Lípě s týmem zkušených veterinárních lékařů a moderním lékařským zařízením poskytuje komplexní veterinární péči malým i velkým hospodářským zvířatům jak v ordinaci, tak i v terénu. Věnujeme se prevenci a kompletnímu lékařskému vyšetření v oblasti interní medicíny, chirurgie, dermatologie, urologie, stomatologie, ortopedie, gynekologie.

Ošetření velkých zvířat

Veterinární péče o velká zvířata, skot, prevence, chirurgické zákroky Česká Lípa

Veterinární ordinace Slovanka v České Lípě disponuje moderním lékařským vybavením a týmem zkušených lékařů se specializací na kompletní veterinární ošetření velkých hospodářských zvířat, skotu, koní, a to od preventivních opatření, přes diagnostiku a léčbu poruch březosti, až po chirurgické zákroky, císařský řez, vyšetření a léčbu metabolických poruch, diagnostiku a laparoskopické operace dislokovaného slezu, kastrace.

Veterinární péče o malá zvířata

Veterinární péče o malá zvířata, diagnostika a léčba nemocí psů, koček a jiných zvířat

Komplexní lékařskou péči o malá zvířata, čtyřnohé domácí mazlíčky, zajišťuje moderně vybavená veterinární ordinace Slovanka v České Lípě. Věnujeme se poradenství při výběru krmiv, vhodné výživy, tréninku, prevenci, dermatologii, stomatologii, interní medicíně, ortopedii, chirurgii, gynekologii, urologii. Po domluvě ošetřujeme domácí zvířata i v bytě, na statku apod.


AKTUÁLNÍ MICROSITE

Moderní veterinární ordinace poskytující kompletní péči o zvířata v České lípě - společně pro zdraví vašich miláčků

Moderní veterinární ordinace poskytující kompletní péči o zvířata v České lípě - společně pro zdraví vašich miláčků

Potřebujete veterinární péči pro vaše zvíře? V ordinaci SLOVANKA v České lípě zajišťujeme kvalitní veterinární péči s pomocí moderního vybavení.

Veterina Česká Lípa - rady a doporučení k pořízení štěněte

Veterina Česká Lípa - rady a doporučení k pořízení štěněte

Veterinární ordinace SLOVANKA Česká Lípa Vám ráda poskytne pár rad a doporučení na co si dát pozor při pořízení štěněte, aby vše proběhlo ke ...

Změna ordinačních hodin ve veterinární ordinaci SLOVANKA v České Lípě - upozornění pro naše klienty

Změna ordinačních hodin ve veterinární ordinaci SLOVANKA v České Lípě - upozornění pro naše klienty

Upozorňujeme na změnu ordinačních hodin ve veterinární ordinaci SLOVANKA v České Lípě, která vstoupila v platnost od 1. 6. 2023.

Očkování psů proti vzteklině Česká Lípa povinné očkování vakcinace psů

Očkování psů proti vzteklině Česká Lípa povinné očkování vakcinace psů

Očkování psů proti vzteklině, povinná vakcinace psů. Hromadné očkování psů proti vzteklině je pro vaše psí mazlíčky povinné. Zajistěte si ho včas - ...

Péče o malá i velká zvířata Česká Lípa - komplexní služby v oblasti zdraví a prevence

Péče o malá i velká zvířata Česká Lípa - komplexní služby v oblasti zdraví a prevence

Veterinární ordinace - Ošetřujeme veškerá zvířata, malá i velká, domácí, hospodářská i exotická - Veterinární ordinace SLOVANKA Česká Lípa

Veterinární péče, očkování, prevence Česká Lípa

Veterinární péče, očkování, prevence Česká Lípa

Poskytujeme kompletní veterinární péči, prevenci, poradenství, diagnostiku i léčbu a řešíme i náročnější chirurgické zákroky.

Čipování psů Česká Lípa - metoda, která slouží k identifikaci zvířat

Čipování psů Česká Lípa - metoda, která slouží k identifikaci zvířat

Provádíme povinné očkování psů, pro čipování není třeba se objednávat, provádíme jej během ordinačních hodin.

Péče a výživa zakrslých králíků - veterinární ordinace Česká Lípa

Péče a výživa zakrslých králíků - veterinární ordinace Česká Lípa

Pořídili jste dětem zakrslého králíka a nevíte jak se o něho správně starat? Jsou pro Vás informace na internetu o zakrslém králíku nesrozumitelné?

Veterinární ošetření dojnic Česká Lípa -  laparoskopické řešení dislokace slezu

Veterinární ošetření dojnic Česká Lípa - laparoskopické řešení dislokace slezu

Naše ordinace poskytuje kvalitní ošetření pro malá i velká zvířata a jsme schopni po dohodě přijet ošetřit nemocná zvířata i k Vám domů.

Chirurgie - Veterinární ordinace SLOVANKA MVDr. Stanislav Daníček Česká Lípa

Chirurgie - Veterinární ordinace SLOVANKA MVDr. Stanislav Daníček Česká Lípa

Poskytujeme stálou pohotovost v oboru chirurgie jak pro malá, tak velká zvířata - Preventivní kastrace, chirurgie v dutině břišní, operace nádorů, ...

Veterinární ordinace Slovanka Česká Lípa – profesionální ošetření  Vašich čtyřnozích kamarádů.

Veterinární ordinace Slovanka Česká Lípa – profesionální ošetření Vašich čtyřnozích kamarádů.

Veterinární ordinace Slovanka – profesionální ošetření malých i velkých zvířat jak u Vás doma, nebo na Vaší farmě či statku - MVDr. Stanislav Daníček ...

Prevence vnitřních a vnějších parazitů  - udělejte vše pro zdraví Vašich zvířecích miláčků

Prevence vnitřních a vnějších parazitů - udělejte vše pro zdraví Vašich zvířecích miláčků

Provádíme prevenci vnitřních a vnějších parazitů, chraňte svého miláčka před parazity – včasnou ochranou před parazity předejdete vleklým ...

Veterinární služby Česká Lípa - chirurgické výkony odborníků s mnohaletou praxí.

Veterinární služby Česká Lípa - chirurgické výkony odborníků s mnohaletou praxí.

Spolehněte se na veterinární služby s perfektně vybavenou ordinací, vyšetřujeme jak malá, tak velká zvířata, Veterinární ordinace SLOVANKA MVDr. ...

Veterinární klinika Česká Lípa -  váš partner v péči o zvířata.

Veterinární klinika Česká Lípa - váš partner v péči o zvířata.

Poskytujeme pravidelnou veterinární péči a jsme schopni přijet ambulantně i ke klientovi domů.

Veterinář Česká Lípa  - komplexní služby zkušeného veterináře u Vás doma.

Veterinář Česká Lípa - komplexní služby zkušeného veterináře u Vás doma.

Poskytujeme pravidelnou lékařskou péči pro Vaše zvířecí miláčky. Ošetřujeme veškerá zvířata, malá i velká, domácí, hospodářská i exotická.


Kontakty

Veterinární ordinace SLOVANKA
Železničářská 2695
Česká Lípa 470 01
GPS: 50°41′33.47″ N, 14°31′44.9″ E

50°41′33.47″ N, 14°31′44.9″ E

QR kód firmy Veterinární ordinace SLOVANKA
WEBOVÁ STRÁNKA Veterinární ordinace SLOVANKA MVDr. Stanislav Daníček
Adresa

Adresa

Železničářská 2695
Česká Lípa 470 01

standa.danicek@seznam.cz
+420 602 446 552

Kontaktujte nás

captcha

Podstránky

Veterinární ordinace

Veterinární ordinace

Ošetření velkých zvířat

Ošetření velkých zvířat

Veterinární péče o malá zvířata

Veterinární péče o malá zvířata

Kde nás najdete

Železničářská 2695
Česká Lípa 470 01

GPS50°41′33.47″ N, 14°31′44.9″ E

Plánování trasy

Železničářská 2695 Česká Lípa 47001
Veterinární ordinace pro malá i velká zvířata.

Veterinární ordinace pro malá i velká zvířata.

Myslete na pravidelné prohlídky a očkování pro vašeho mazlíčka.

Myslete na pravidelné prohlídky a očkování pro vašeho mazlíčka.

Cestujte bezpečně se svým zvířetem a nezapomeňte na povinné čipování.

Cestujte bezpečně se svým zvířetem a nezapomeňte na povinné čipování.

Přijedeme ošetřit nemocná zvířata i k Vám domů.

Přijedeme ošetřit nemocná zvířata i k Vám domů.

Prospekty

Certifikát kvality firmy