Špatná výživa může zakrslému králíkovi způsobit vážné zdravotní obtíže

Veterinární ordinace SLOVANKA MVDr. Stanislav Daníček

Špatná výživa může zakrslému králíkovi způsobit vážné zdravotní obtíže

Přípravky proti blechám a klíšťatům nejsou zbytečnost!

Blechy a především klíšťata jsou postrach asi každé domácnosti. A té, ve které se pohybuje pes nebo kočka, pak dvojnásob. Víte ale, jaké existují nejnovější přípravky proti blechám a klíšťatům, a jak správně postupovat, aby tito všudypřítomní parazité neomezovali váš život ani život vašich čtyřnohých společníků?

Přípravky proti blechám a klíšťatům nejsou zbytečnost

V boji proti blechám nepolevujte v průběhu celého roku

O přípravky proti blechám a klíšťatům se zajímáme převážně s příchodem jara a na podzim, kdy vrcholí „sezóna“ těchto parazitů. To ale podle odborníků nestačí. Chránit bychom své psy a kočky měli v průběhu celého roku, neboť zejména blechy jsou tady s námi pořád. U koček se přitom blechy vyskytují častěji než u psů a kupodivu dle výzkumů nehraje ani tak roli to, zda žijete se zvířetem na vesnici nebo ve městě.


Blechy a klíšťata jako nepřátelé

Samička blechy přitom ve své reprodukční sezóně naklade 40 – 50 vajíček denně, jindy pak průměrně 27 vajíček za den. Dodáme-li, že se tímto způsobem může blecha rozmnožovat až 100 dní za sebou, máme před sebou už pěknou bleší rodinku, která ohrožuje nejen kůži a zdraví našeho psa či kočky, ale také nás. Štípance od blech přitom patří mezi nenápadné ranky, po nichž nám ale mohou zůstat jizvy na několik let. U klíšťat je pak rychlost rozmnožování velice podobná a nebezpečnost tohoto parazita je ještě mnohem závažnější. Víte, co mají společného lymská borelióza, klíšťová encefalitida, anaplazmóza / ehrlichióza nebo třeba babezióza? Ano, správně, jedná se o nemoci přenášené právě nebezpečnými klíšťaty.


S klíšťaty a blechami vašim zvířatům pomůže veterinář

Ve Veterinární ordinaci Slovanka v České Lípě nabízíme hned několik možností, jak chránit vaše psy a kočky proti blechám a klíšťatům. Neváhejte nás proto navštívit a poradit se ohledně nejvhodnějšího způsobu ochrany pro vaše zvíře.


Postřiky a šampony proti blechám a dalším ektoparazitům

V boji s parazity jsou obecně nejméně vhodné a účinné šampóny a postřiky. Mezi nejznámější patří například Orthosan, Neostomosan, Difusil nebo Bio Kill. Po jejich aplikaci se sice zvířeti okamžitě uleví a chovatel na vlastní oči vidí mrtvé parazity, ale koupel nebo postřik by se měly v závislosti na zamoření prostředí provádět minimálně každý týden. Tímto způsobem se navíc zvíře zbaví asi jen pouhých pěti procent z populace parazitů. V případě blech se jedná pouze o dospělce, zbytek populace parazitů ve stádiu vajíček, larev a kukel není vůbec nijak narušena.


„Kapičky na krk“ neboli spot on přípravky proti blechám a klíšťatům

Oblíbenou možností ochrany domácích zvířat proti blechám a klíšťatům jsou však kromě zmíněných šamponů nebo známých obojků proti klíšťatům také takzvané spot on přípravky čili kapičky na krk. Zatímco obojky proti parazitům buď vylučují látku hubící parazity nebo svým vysycháním uvolňují prášek, spot on přípravky se nanáší přímo na kůži zvířete. Na trhu jsou k dostání hned od několika výrobců, obvykle vydrží několik týdnů a poté je aplikaci třeba opakovat.


Tablety proti blechám a klíšťatům – nejnovější způsob boje proti parazitům

Nejmodernějším způsobem boje proti klíšťatům a blechám jsou však speciální tablety. Revoluční tableta proti blechám a klíšťatům, která je rovněž k dostání u nás ve veterinární ordinaci, ochrání vašeho psa nebo kočku po celých 12 týdnů, a to proti oběma hlavním typům nepříjemných parazitů. Ochranný účinek nastupuje hned druhý den po pozření tablety zvířetem. V době, kdy stále probíhají výzkumy možného očkování proti klíšťatům a blechám, jsou právě tablety proti blechám a klíšťatům zatím tou nejúčinnější metodou a není tedy divu, že jsou veterináři vřele doporučovány.

Řešíte i vy otázku, jak ochránit svého psa nebo kočku proti blechám a klíšťatům? Obraťte se na Veterinární ordinaci Slovanka! Najdete nás na adrese Železničářská 2695 v České Lípě. Přijímáme platební karty a pro naše návštěvníky máme vyhrazené parkoviště přímo u budovy veterinární ordinace.

Najdete nás na adrese Železničářská 2695 v České Lípě


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.veterina-slovanka.cz/cz/new/5

Vydáno 24.04.2015
7657 Zhlédnutí
Topováno 21.05.2020
FIREMNÍ ČLÁNKY

Zbavte svého mazlíčka bolesti zubů - Veterinární ordinace Slovanka zajistí odstranění zubního kamene u zvířat

Zbavte svého mazlíčka bolesti zubů - Veterinární ordinace Slovanka zajistí odstranění zubního kamene u zvířat
Péče o chrup je důležitá nejen u lidí. Také zvířata totiž může trápit zubní kámen, paradontóza a další nemoci chrupu. Jak ale tyto problémy řešit? Ideální je samozřejmě prevence, pokud se ale váš pes či kočka se zubním kamenem již potýká, návštěvě veterináře se nevyhnete.

Špatná výživa může zakrslému králíkovi způsobit vážné zdravotní obtíže

Špatná výživa může zakrslému králíkovi způsobit vážné zdravotní obtíže
Mnoho lidí by dnes rádo mělo nějakého domácího mazlíčka, ale mají problém s časem. Za přijatelné řešení považují chov zakrslého králíka, který tolik pozornosti nevyžaduje. Problém však nastává někde jinde. Chovatelé mnohdy nevědí, jak správně králíka krmit.

Laparoskopické řešení dislokace slezu u vysokoprodukčních dojnic

Laparoskopické řešení dislokace slezu u vysokoprodukčních dojnic
K dilataci (rozšíření) a dislokaci (přesunu) slezu u dojnic dochází nejčastěji v období po porodu, kdy v dutině břišní zůstává poměrně velký prostor a ve slezu dochází k hromadění plynu za současného snížení napětí ve slezu. Ten se přesune do oblasti levé hladové jámy mezi stěnu břicha a bachor, ...
PODSTRÁNKY

Veterinární ordinace

Veterinární ordinace
Komplexní veterinární péče v moderně vybavené ordinaci v České Lípě

Ošetření velkých zvířat

Ošetření velkých zvířat
Veterinární péče o velká zvířata, skot, prevence, chirurgické zákroky Česká Lípa

Veterinární péče o malá zvířata

Veterinární péče o malá zvířata
Veterinární péče o malá zvířata, diagnostika a léčba nemocí psů, koček a jiných zvířat
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Veterinární ordinace SLOVANKA MVDr. Stanislav Daníček
WEBOVÁ STRÁNKA
Veterinární ordinace SLOVANKA
www.veterina-slovanka.cz
Adresa

Adresa

Železničářská 2695
Česká Lípa 470 01

standa.danicek@seznam.cz
+420 602 446 552


Najdete nás také zde:

ARES
captcha