Ověřeno EDB
Ověřeno EDB
Napište nám

Napište nám

pujcovnakol@seznam.cz

Zavolejte pro více informací

Zavolejte pro více informací

+420 776 625 817

Zavolejte pro více informací

Kde nás najdete

Břeclavská 366
Lednice 691 44

Prožijte nezapomenutelné výlety na kole po Lednicko-valtickém areálu

Máte rádi cykloturistiku a zároveň vás zajímá historie a kultura? Pak je pro vás ideálním cílem Lednicko-valtický areál, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tento areál nabízí nespočet možností, jak si užít nádherné výlety na kole plné zajímavých zastavení, kde se dozvíte o bohaté historii a tradici knížecí rodiny Lichtenštejnů. V tomto článku vám představíme 13 z nich a doporučíme vám, jak si je prohlédnout na kole.

Zámek Lednice a Obelisk na Reistně

Zámek Lednice je perla Lednicko-valtického areálu, která vás ohromí svou nádhernou novogotickou architekturou, bohatě zdobenými interiéry a rozsáhlou zahradou s exotickými rostlinami. Zámek je otevřen pro veřejnost a můžete si prohlédnout jeho historické sbírky, knihovnu, kapli nebo skleník. Zámek je také výchozím bodem pro několik cyklostezek, které vedou k dalším zajímavostem areálu.
Obelisk je monumentální sloup postavený na památku knížete Josefa I. Lichtenštejna, který zemřel v roce 1772. Obelisk stojí na vrchu Reistna a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. K obelisku se dostanete po cyklostezce z Valtic nebo po cyklostezce z Lednice.

Tipy na výlet

Minaret a Janův hrad: dvě unikátní stavby v Lednicko-valtickém areálu

Minaret je exotická stavba ve tvaru turecké věže, která sloužila jako vyhlídková plošina pro knížecí rodinu. Minaret je součástí zámeckého parku Lednice a je vysoký 62 metrů. Můžete si vyjít po 302 schodech až na vrchol a obdivovat panoramatický pohled na park, zámek, rybníky a Alpy. K minaretu se dostanete po cyklostezce z Lednice.
Janův hrad je romantická zřícenina hradu postavená v anglickém gotickém stylu na ostrově uprostřed rybníka Mlýnský. Janův hrad byl postaven jako lovecký zámeček pro knížete Jana I. Lichtenštejna a jeho hosty. Dnes je Janův hrad přístupný po lávce a můžete si prohlédnout jeho interiér i exteriér. K Janovu hradu se dostanete po cyklostezce z Lednice.

Vyberte si kolo pro cyklovýlet

Lovecký zámeček, rybnický zámeček a Apolonův chrám: tři perly Lednicko-valtického areálu

Lovecký zámeček je malá stavba ve stylu klasicismu, která sloužila jako místo odpočinku pro knížecí rodinu při lovu. Lovecký zámeček se nachází v lese nedaleko od Janova hradu a je obklopen krásnou přírodou. K loveckému zámečku se dostanete po modré cyklostezce z Lednice.
Rybniční zámeček je další malá stavba ve stylu klasicismu, která sloužila jako místo odpočinku pro knížecí rodinu při rybaření. Rybniční zámeček se nachází na břehu rybníka Prostřední a je obklopen romantickou krajinou s mostky, sochami a altány. K rybničnímu zámečku se dostanete po cyklostezce z Lednice.
Apolonův chrám je monumentální stavba ve tvaru antického chrámu, která sloužila jako památník pro knížete Aloise I. Lichtenštejna, který zemřel v roce 1781. Apolonův chrám stojí na vrchu Rendez-vous a je zdoben sochami bohů a hrdinů. Z Apolonova chrámu se nabízí úchvatný výhled na zámek Valtice, obelisk a kolonádu. K Apolonovu chrámu se dostanete po červené cyklostezce z Valtic nebo po modré cyklostezce z Lednice.

Kam na cyklovýlet

Tři méně známé perly Lednicko-valtického areálu

Nový dvůr je hospodářský dvůr postavený v empírovém stylu, který sloužil jako centrum zemědělského podnikání knížecí rodiny. Nový dvůr se nachází v obci Hlohovec a je obklopen poli a vinicemi. V Novém dvoře si můžete prohlédnout expozici o historii a současnosti zemědělství v regionu. K Novému dvoru se dostanete po cyklostezce z Valtic nebo po cyklostezce z Lednice.
Tři grácie jsou sochy tří antických bohyň krásy, které zdobí malou fontánu v parku u zámku Valtice. Tři grácie byly postaveny v roce 1819 jako dárek pro kněžnu Marii Josefu Lichtenštejnovou. Tři grácie jsou symbolem elegance a harmonie a jsou oblíbeným místem pro focení. K Třem gráciím se dostanete po cyklostezce z Valtic.
Sv. Hubert je socha patrona lovců, která stojí na vrcholu kopce Sv. Huberta. Socha byla postavena v roce 1750 jako dárek pro knížete Josefa Jana Adama Lichtenštejna, který byl vášnivým myslivcem. Sv. Hubert je obklopen lesem a nabízí pěkný výhled na okolní krajinu. K Sv. Hubertovi se dostanete po cyklostezce z Valtic.

Rezervujte si kolo pro výlety po památkách

Rendez-vous: romantické zákoutí Lednicko-valtického areálu

Zámeček Belvedere je rokoková stavba postavená na umělém ostrově uprostřed rybníka Rendez-vous. Zámeček Belvedere byl postaven jako místo odpočinku pro knížecí rodinu při rybaření a piknikování. Zámeček Belvedere je obklopen romantickou krajinou s mostky, sochami a altány. K zámečku Belvedere se dostanete po cyklostezce z Valtic.
Rendez-vous je název pro celou oblast kolem rybníka Rendez-vous, kde se nachází několik památek, jako jsou Apolonův chrám, kolonáda na Reistně, Dianin chrám nebo zámeček Belvedere. Rendez-vous byl oblíbeným místem setkávání knížecí rodiny a jejich hostů, kteří si tu užívali přírody, umění a společnosti. Rendez-vous je ideálním místem pro relaxaci a obdivování krásy Lednicko-valtického areálu.
Kolonáda na Reistně je impozantní stavba ve tvaru půlkruhu s 12 sloupy, která sloužila jako vyhlídka i místo koncertů a slavnostních hostin. Kolonáda na Reistně byla postavena v roce 1810 jako dárek pro kněžnu Marii Josefu Lichtenštein.

Cyklostezky


FIREMNÍ ČLÁNKY

Štítky:CykloturistikaJízdní kola a vybavení na cyklistiku

Podstránky

Půjčovna kol

Půjčovna kol Lednice, klasická kola dámská, pánská s online rezervací

Naplánujte si návštěvu Lednice, jednoho z nejkrásnějších zámků v Česku, a vyzkoušejte si jízdu na kole po okolní krajině Lednicko-valtického areálu. Půjčovna kol Lednice vám nabízí široký výběr kol různých typů a velikostí, které si můžete půjčit na hodinu, den nebo i déle. Ať už chcete projet zámecký park, navštívit minaret, jezdit po cyklostezkách nebo se vydat do sousedního Mikulova či Břeclavi nebo Hlohovce, najdete si u nás kolo podle svého gusta.

Půjčovna elektrokol

Půjčovna elektrokol Lednice, cyklovýlety na elektrokole po jižní Moravě

Pokud chcete prozkoumat jižní Moravu, Lednicko-valtický areál, Břeclav či Hlohovec na elektrokole, Půjčovna elektrokol Lednice je skvělou volbou. Máte na výběr dámská a pánská elektrokola, která si můžete pronajmout na hodinu, den nebo i déle. Rezervace kol je možná telefonicky nebo online na webu pujcovnakol.cz. Pokud si nejste jisti, jakou trasu si vybrat, rádi vám poradíme.

Půjčovna dětských kol, vozíků

Pronájem dětských horských kol, vozíků pro děti z Půjčovna kol Lednice

Pokud máte děti, které milují jízdu na kole, nebo si chcete s nimi udělat výlet po jižní Moravě, Půjčovna kol v Lednici je pro vás ideální. Zde si můžete půjčit kvalitní a bezpečná kola pro děti různých věkových kategorií. Kromě toho si lze pronajmout i Burley vozík pro děti, který se připevní k dospělým kolům, nebo dětské sedačky a helmy. Vše za příznivé ceny a s možností rezervace předem.


AKTUÁLNÍ MICROSITE

Půjčovna moderních kol a elektrokol - skvělé cyklovýlety s rodinou i přáteli po Jižní Moravě

Půjčovna moderních kol a elektrokol - skvělé cyklovýlety s rodinou i přáteli po Jižní Moravě

Jižní Morava láká na skvělé cyklovýlety s rodinou i přáteli. Rezervujte si moderní kola i elektrokola v Půjčovně kol Lednice a užijte si krásy Valtic.

Půjčovna dětských kol, sedaček, vozíků a doplňků – cyklovýlet pro celou rodinu včetně dětí

Půjčovna dětských kol, sedaček, vozíků a doplňků – cyklovýlet pro celou rodinu včetně dětí

Na půjčování dětských kol, sedaček, vozíků a dalších doplňků k zajištění příjemného výletu pro celou rodinu včetně dětí se zaměřují profesionálové na ...

Kompletní příslušenství na kola – půjčovna s obrovským výběrem za bezkonkurenční ceny

Kompletní příslušenství na kola – půjčovna s obrovským výběrem za bezkonkurenční ceny

Kompletní příslušenství na kola, jako jsou vozíky, přilby, zámky a košíky, má ve svém bohatém sortimentu za bezkonkurenční ceny Půjčovna kol Lednice, ...


Kontakty

Půjčovna kol Lednice
Břeclavská 366
Lednice 691 44
GPS: 48°47′57.05″ N, 16°48′11.99″ E

48°47′57.05″ N, 16°48′11.99″ E

QR kód firmy Půjčovna kol Lednice
WEBOVÁ STRÁNKA Půjčovna kol Lednice
Adresa

Adresa

Břeclavská 366
Lednice 691 44

pujcovnakol@seznam.cz
+420 776 625 817

Kontaktujte nás

captcha

Podstránky

Půjčovna kol

Půjčovna kol

Půjčovna elektrokol

Půjčovna elektrokol

Půjčovna dětských kol, vozíků

Půjčovna dětských kol, vozíků

Kde nás najdete

Břeclavská 366
Lednice 691 44

GPS48°47′57.05″ N, 16°48′11.99″ E

Plánování trasy

Břeclavská 366 Lednice 69144

Prospekty

Certifikát kvality firmy