Zubní kámen může vašim domácím mazlíčkům způsobit velké problémy

Prevence vzniku zubního kamene je u psů a koček důležitá stejně jako u lidí. Jsou ale případy, kdy se čtyřnozí kamarádi brání jakémukoliv pokusu o čištění zubů a dalších preventivních opatření, a zubní kámen se dříve či později objeví. Aby se zamezilo vypadávání zubů, které může následovat, je třeba zubní kámen odstranit, a to nejlépe ultrazvukem, tedy nejjednodušší a nejúčinnější metodou.


Jak poznáte, že váš pejsek nebo kočička potřebuje odstranění zubního kamene?

Jedním z prvních signálů, že odstranění zubního kamene u psa nebo kočky je nezbytné, je zhoršující se zápach z tlamičky. Společně se zubním kamenem se totiž tvoří i bakterie způsobující zánět. Ten je pravou příčinou zápachu, kterého si nelze nevšimnout. Dalším znakem, že je třeba jednat, jsou viditelně zarudlé dásně a bolest při kousání.

Odstranění zubního kamene ultrazvukem

I když je odstranění zubního kamene ultrazvukem prováděno pouze při narkóze, nemusíte se ničeho bát. Před samotným zákrokem provede veterinář celkové vyšetření pejska nebo kočičky včetně RTG hrudníku a vyšetření krve, a zjistí tak, zda je zvířátko zcela zdravé, a nehrozí tedy žádné komplikace. Toto „vyčištění chrupu“ bez uspání bohužel není možné, neboť kde je zubní kámen, tam je i zánět dásní. Jakákoliv manipulace je v případě zánětu velmi bolestivá, a je zde také riziko, že veterinář během zákroku zjistí, že je nezbytné některý zub vytrhnout, k čemuž dochází hlavně v pozdějším stádiu zánětu.

Veterinární klinika PrimaVet v Kroměříži

I naši čtyřnozí přátelé potřebují svého zubaře, aby si mohli užívat kvalitní život se všemi radostmi, bez bolesti a jiných omezení. Na kroměřížské veterinární klinice PrimaVet je zajištěna kromě dalších veterinárních služeb i kompletní péče o zuby psů a koček. Zkušení veterinární lékaři provedou odstranění zubního kamene ultrazvukem, poradí vám, jak se o zuby pejska nebo kočičky správně starat, a dokonce zajistí i ošetření chrupu plombováním a rovnátka zubů u psů.

 

Zajistěte svému zvířecímu kamarádovi špičkovou péči na veterinární klinice PrimaVet a zařaďte ho mezi spoustu spokojených čtyřnohých pacientů. Prohlédněte si webové stránky www.primavet.cz, kde naleznete další informace o službách a zkušenostech kliniky. 

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.primavet.cz

Vydáno 12.10.2013
1593 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Dopřejte svému mazlíčkovi bezbolestný pohyb návštěvou zvířecího ortopeda

Dopřejte svému mazlíčkovi bezbolestný pohyb návštěvou zvířecího ortopeda
Ortopedické problémy nemají jen lidé, ale také zvířata, která rovněž potřebují včasné vyšetření, aby mohla nadále vést kvalitní život. Ať už jde o opotřebení kloubů v pozdějším věku, vrozené vady či fraktury kostí, vždy je třeba jednat rychle, aby se z menšího problému nestala doživotní vada. ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Veterinární klinika PrimaVet MVDr. Šindler a MVDr. Zavřel s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Veterinární klinika PrimaVet
primavet.cz
Adresa

Adresa

Obvodová 3607
Kroměříž 767 01

primavet@centrum.cz
+420 573 342 755


Najdete nás také zde:

ARES
captcha