Osobní bankrot: ideální možnost, jak začít lepší život bez dluhů

Dosáhly vaše dluhy neúnosné výše a sami si nevíte rady, jak vše včas splatit? Máte na krku exekuce, jejichž umoření je nad vaše síly? Ani taková situace není neřešitelná. Oddlužení je šance, jak z této nepříjemné situace ven. Poradíme vám, jak na vyhlášení osobního bankrotu.


Oddlužení je šance pro každého člověka v nouzi

Vyhlášení osobního bankrotu je krok, kterému předcházejí i roky stresu. Proto je dobré najít spolehlivého poradce, který vás celým procesem oddlužení provede a zajistí, aby všem strachům z nejisté budoucnosti bylo konec. A co se očekává od samotného dlužníka?

O osobní bankrot může požádat každý, kdo prokáže, že bude schopen splatit minimálně 30% z celkové částky dluhu. Aby podání žádosti proběhlo bez zbytečných průtahů, musí dlužník splňovat podmínky insolvenčního zákona a dále tyto podmínky:

  • mít peněžité závazky více než 30 dnů v prodlení po splatnosti
  • mít 2 a více věřitelů
  • být v platební neschopnosti, tedy nemít možnost včas a pravidelně splácet své dluhy

Jak osobní bankrot probíhá?

Proces oddlužení začíná u podání návrhu na povolení oddlužení, ke kterému se příslušný soud vyjádří nejpozději do 15 dnů. Tomu předchází také sehnání všech potřebných dokumentů, které jsou pro oddlužení třeba. Splníte-li všechny podmínky osobního bankrotu, bude zahájeno insolvenční řízení a rozhodnuto o způsobu oddlužení. Jak už bylo uvedeno, dlužník se v případě osobního bankrotu bude podílet na pohledávkách v minimální výši 30%. Bude tedy rozhodnuto o tom, zda tato částka bude splacena formou zpeněžení majetku dlužníka, splátkového kalendáře nebo jiným způsobem dle individuálního případu. Od tohoto okamžiku se vaše závazky stávají nevymahatelnými jakoukoli formou.

Život po povolení oddlužení

Oddlužení má nesporné výhody ve zbavení se strachu o svou budoucnost a své blízké. Je však třeba vědět, že osobním bankrotem zaniká právo na neomezené nakládání s majetkem a financemi, a to z toho důvodu, aby nedocházelo k poškození věřitelů a zneužívání oddlužení. Po oddlužení toto právo získáte zpět a budete zcela bez dluhů!   

 

Abyste se nedostali do další dluhové pasti, bude třeba po oddlužení dbát na zodpovědné nakládání s financemi a majetkem, tedy vyvarovat se nejčastějších chyb, které vás mohou srazit na dno. Mezi ty nejrizikovější patří nevýhodné půjčky od nebankovních společností, zbytečné spotřebitelské úvěry nebo nepromyšlené podnikání.

Obraťte se na profesionály přes finance

Dostali jste se do situace, kdy je osobní bankrot jediným východiskem z tíživé životní situace? Kontaktujte společnost Znojreal, která má v oblasti oddlužování bohaté zkušenosti. Odborníci vás provedou celým procesem oddlužení tak, aby byl co nejjednodušší. Dokáží si poradit i se zdánlivě neřešitelnými případy, které byly odmítnuty u jiných společností!

Neodkládejte řešení dluhů a exekucí! Včasným kontaktováním odborníků na osobní bankrot předejdete mnoha dalším nepříjemnostem. 

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.oddluzovani.com

Vydáno 01.12.2014
136 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Oddlužení v rámci insolvenčního zákona. Pomůžeme i vám!

Oddlužení v rámci insolvenčního zákona. Pomůžeme i vám!
Dlužíte peníze, čelíte exekuci či soudům? Nechcete to nechat jenom tak a naopak chcete svůj problém řešit? Základem je zjistit vše o vašem možném oddlužení. I zdánlivě bezvýchodné situace jsou často řešitelné. Pomoci vám v tom může znojemská společnost Znojreal zabývající se odborným poradenstvím a ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA ZNOJREAL, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
ZNOJREAL, s.r.o.
www.edb.cz
Adresa

Adresa

Vídeňská třída 11
Znojmo 669 02

znojreal@gmail.com
+420 720 351 352


Najdete nás také zde:

ARES
captcha