Laboratorní váhy a přesné měřicí přístroje Mettler Toledo slaví 25 let na českém trhu

Společnost Mettler Toledo je světovým specialistou na laboratorní váhy a další přesné měřicí přístroje používané v průmyslu i obchodě. V únoru tohoto roku oslaví již dvacáté páté výročí od vstupu na trh v České republice. A že je co slavit! Měřicí přístroje a speciální váhy této značky jsou nepostradatelným pomocníkem ve farmacii, chemickém, potravinářském i kosmetickém průmyslu. Laboratorní váhy, pipety a pH metry patří k těm nejpoužívanějším v laboratořích vůbec.

Mettler - Toledo, s.r.o., Přesné průmyslové váhy, Praha

Nejen laboratorní vážení obstarají váhy Mettler Toledo

Letošní oslavenec Mettler Toledo se zaměřuje jak na laboratorní vážení, laboratorní analytické aplikace, procesní analytiku, průmyslové vážící aplikace, tak třeba také na kontrolu balení a další oblasti. Kromě přesných měřicích přístrojů pro profesionální použití, jako jsou přesné váhy, však firma nabízí také servisní služby v tomto oboru, a to v opravdu celosvětové kvalitě.


Laboratorní váhy, přesné váhy pro průmysl i obchod

Přesné a speciální váhy Mettler Toledo najdou své využití ve třech základních oblastech: v laboratořích, v průmyslu i v obchodě. Naše přístroje včetně vah se hojně používají v rámci vědecko-výzkumných pracovišť i ve farmaceutickém průmyslu, chemickém, potravinářském i kosmetickém průmyslu. Jsme také průkopníci v oblasti automatizovaných chemických systémů.

Laboratorní váhy


Váhy a měřicí přístroje najdou uplatnění také v logistice

Nejen speciální váhy Mettler Toledo, ale také řada dalších produktů a systémů se podílí na procesech příjmu surovin, výrobních procesech a také na přímé kontrole ve výrobě. Užitečné jsou například i jako prvek výstupní kontroly na konci balicích linek i v logistice a přepravě. Čím dál častěji dochází k integraci řešení do IT prostředí pro ještě větší automatizaci a zefektivnění podnikových procesů našich zákazníků.

Váhy a měřicí přístroje pro dopravu a logistiku


Měřicí přístroje a váhy usnadňují samoobslužný prodej

Přesné váhy a další produkty společnosti Mettler Toledo může běžný zákazník obchodu potkat hned na několika místech – slouží totiž například k přebalování polotovarů, fungují jako systémy pro samoobslužný prodej nebo také jako kontrolní váhové terminály či pokladny. Nejen specializované váhy, ale také náš software pomáhají při skladování zboží, určení prodejní ceny a podobně.

Pro více informací o produktech Mettler Toledo, jako jsou laboratorní váhy, průmyslové váhy, systémy kontroly balení a další přesné měřicí přístroje, neváhejte navštívit webové stránky společnosti. Najdete zde přehled veškerých výrobků a služeb a také důležité kontaktní údaje na náš profesionální tým. Přesné měření a vážení, to jsou laboratorní váhy a měřicí přístroje Mettler Toledo.

Již 21 let působíme v České republice, ale historie společnosti sahá ještě dál. A jak to všechno začalo?


Historie společnosti Mettler Toledo do roku 1990

1945
Švýcarský inženýr Dr. Erhard Mettler stál u zrodu společnosti na výrobu přesných mechanických přístrojů ve městě Küsnacht ve Švýcarsku. Objevil substituční princip u jednomiskových vah a zahájil jejich sériovou výrobu. Analytické váhy s jednou vážicí plochou postupně nahradily v laboratořích konvenční dvoumiskové váhy.

1952
Náhle bylo možné stanovit hmotnost s přesností jedné desetiny miliontiny gramu. V laboratořích rychle zdomácnělo sousloví „váhy Mettler“. Následně s vývojem technologie mikroprocesorů se rychle rozšířily nové aplikace. Následné inovace vedly k rozšíření různých produktů v laboratořích, mezi něž patří automatické titrátory a termické analyzátory a různé produkty pro zákazníky ve výrobním průmyslu. Současně se globálně rozšířila naše prodejní a servisní síť.

1973
Společnost známá jako Mettler Instrumente AG představila první plně elektronické přesné váhy na světě s typovým označením PT1200. Jednalo se o první elektronické váhy na světě, které získaly oficiální certifikaci pro nejvyšší třídu přesnosti (třída 1). Tyto váhy předznamenaly začátek elektronické éry.

1980
Dr. Mettler prodal svou společnost Ciba-Geigy AG. Vytvořil se tak – po laboratorních a průmyslových aplikacích třetí pilíř: obchodní aplikace. Technologický pokrok umožnil využití vah určených k prodeji rovněž pro správu rychle se kazícího zboží.

1987
METTLER TOLEDO uvedl na trh také první digitální zátěžovou celu na světě pro vážení nákladních automobilů a vlaků s celou řadou přelomových patentů, jako je digitální adresování, kalibrace přes síť a antirotace. V současnosti už více než 1 milion zátěžových cel POWERCELL přináší uživatelům nejvyšší přesnost v oboru a finanční úsporu díky své odolnosti proti poškození i v náročných provozních podmínkách – působení vody, světla, radiových vln a korozivního prostředí.

1989
METTLER získal akvizicí největší americkou společnost TOLEDO Scale Corporation v průmyslu a obchodu s centrálou v Columbusu v Ohiu. Zakladatel této společnosti Henry Theobald uvedl v roce 1901 na trh inovativní automatické prodejní váhy s displejem ke zobrazení ceny a hmotnosti a díky tomu se společnost TOLEDO stala lídrem trhu. Spojení dvou průmyslových lídrů umožnilo společnosti Mettler Toledo vyvinout komplexní řadu řešení pro výrobní průmysl a získat na trhu dominantní postavení.


Historie společnosti Mettler Toledo od roku 1991

1993
Nový milník postavila společnost Mettler Toledo uvedením revoluční vážicí cely MonoBloc. Tato vážicí cela je kompaktnější, robustnější a odolnější než předchozí typy. Tato vážicí cela se stala spolehlivým a přesným „srdcem“ celé řady různých typů vah.

2.2.1994
Vstupuje Mettler Toledo na Český trh. Prvotní malý tým se postupně rozrůstal a v současné době je česká obchodní jednotka jednou z nejvýkonnějších.

1996/1997
Ciba-Geigy AG prodala společnost METTLER TOLEDO newyorské investiční společnosti AEA Investors Inc. za účelem uvedení na burzu. S obchodováním na newyorské burze jsme začali pod značkou MTD. Naše společnost rostla přirozeně i díky akvizicím několika společností až do současné velikosti 10 000 zaměstnanců a zisk 2 mld USD (2008).

2000
Analytické váhy AX představovali technický průlom díky internetovému připojení, dotekové obrazovce a automatickému otevírání dvířek pomocí infračervených senzorů.

2004
První pokročilý detektor Profile zahrnuje unikátní technologii monitoringu
podmínek – unikátní nepřetržitou analýzu výkonu hlavních částí detektoru. V případě nepříznivého trendu se včas zobrazí varovná zpráva o možnosti poruchy. Díky tomu nedochází k nečekanému výpadku výroby.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://cs.mt.com/cz/cs/home.html

Vydáno 13.02.2014
642 Zhlédnutí
Topováno 13.11.2017
FIREMNÍ ČLÁNKY

Mettler Toledo - obchodní váhy i další vybavení obchodů ocení majitelé stánků, samoobsluh i velkých supermarketů

Mettler Toledo - obchodní váhy i další vybavení obchodů ocení majitelé stánků, samoobsluh i velkých supermarketů
Obchodní váhy jsou nezbytnou součástí vybavení obchodů s potravinami. Ať už se jedná o supermarket nebo malou samoobsluhu, obchodní váhy usnadní práci zákazníkům i samotným prodavačům. Kde ale kvalitní váhy sehnat? Obraťte se na společnost Mettler Toledo. Nabízíme obchodní váhy různých druhů, ale i ...

Řešení pro přesné vážení, špičkové analytické a kontrolní systémy

Řešení pro přesné vážení, špičkové analytické a kontrolní systémy
Mettler - Toledo, s.r.o. pomáhají klientům prostřednictvím přesných měřících, analytických a kontrolních systémů nalézat řešení pro zvyšování produktivity a dosažení shody s regulačními požadavky.

Stolní a přenosné průmyslové váhy pro různá využití

Stolní a přenosné průmyslové váhy pro různá využití
V mnoha průmyslových odvětvích je zapotřebí něco vážit, měřit, míchat a počítat. Vždy je tak nutné používat jen stoprocentně přesné a spolehlivé váhy, které vám zajistí firma METTLER TOLEDO. Tato společnost dodává průmyslové váhy, počítací váhy, přenosné váhy, stolní váhy, laboratorní váhy a řadu ...

Kontrola výrobků je důležité výrobní měřítko

Kontrola výrobků je důležité výrobní měřítko
Technologický pokrok nelze zastavit a proto bychom se mu neměli za každou cenu ani bránit. Obzvláště pokud jste firma nebo společnost, která by měla na změny reagovat rychle, aby udržela krok s konkurencí a dokázala zvyšovat hodnotu a kvalitu svých výrobků na trhu. Mezi odvětví, které zaznamenaly v ...
PODSTRÁNKY

Laboratorní váhy a příslušenství

Laboratorní váhy a příslušenství
Laboratorní váhy a příslušenství nejen do laboratoří

Průmyslové váhy a systémy měření

Průmyslové váhy a systémy měření
Průmyslové váhy, snímače, senzory a systémy měření od Mettler Toledo

Obchodní váhy

Obchodní váhy
Obchodní pultové i samoobslužné váhy, etiketovací stroje do prodejen potravin
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Mettler - Toledo, s.r.o. Přesné váhy Praha
WEBOVÁ STRÁNKA
Mettler - Toledo, s.r.o.
www.mt.com
LINKY NA WEB

LINKY NA WEB

Katalog produktů
Adresa

Adresa

Třebohostická 2283/2
Praha 10 100 00

sales.mtcz@mt.com
+420 226 808 150


Najdete nás také zde:

ARES
captcha