Automatizace pomocí šestiosých robotů Universal Robots

Automatizace činností v průmyslu a v dalších odvětvích vede ke snížení nákladů, zvýšení efektivity, optimalizaci výroby a k vyloučení lidského faktoru. Není tak divu, že se firmy stále častěji rozhodují pro pořízení robotů, které se o automatizaci postarají. Robotické rameno dokáže díky své variabilitě řadu činností, a to během chvilky. Dánská firma Universal Robots se výrobou šestiosých robotů zabývá již řadu let a nabízí maximální technologickou špičku.

Automatizace pomocí šestiosých robotů Universal Robots

Robotické rameno má využití v mnoha odvětvích

Šestiosá robotická ramena se využívá v celé řadě odvětví. Mnozí mají roboty spojené jen s průmyslem, případně laboratořemi, využití je však mnohem pestřejší. Velmi často se tato robotická ramena používají také v potravinářství, nábytkářství, zemědělství, elektronice, výrobě plastů, farmacii a dalších. Využití šestiosých robotů je prakticky neomezené a je jen na vás, v jakém odvětví pro něj naleznete uplatnění.

Schopnosti šestiosých robotů

Jak již bylo zmíněno, robotická ramena výrobce Universal Robots jsou navržena s cílem maximální univerzálnosti a využitelnosti prakticky ve všech odvětvích. Roboty lze naučit řadu více či méně složitých aplikací a činností. K základním funkcím robotické ramena patří uchopení a přesné umístění předmětů. Robot dokáže dle instrukcí uchopit konkrétní předmět a přesunout ho na požadované místo. Roboty UR lze navíc navádět do požadovaných poloh ručně, takže programování těchto robotů je i pro laiky velmi snadné.

 

Další důležitou oblastí nasazení robotů je výroba plastů na vstřikovacích nebo tvarovacích  lisech. Díky souboru bezpečnostních funkcí, integrovaných v robotu je možné obsluhovat vstřikovací stroje bez rizika zranění. Robotické rameno dokáže např. přesně založit do formy zálisky a zároveň provést odebrání hotových plastových výrobků a jejich šetrné uložení do přepravek nebo obalů.

 

Roboty Universal Robots mají také využití v aplikacích s CNC obráběcími stroji, své využití naleznou v oblasti balení a paletování, montáže, kontroly kvality, šroubování, obsluhy zařízení, laboratorní analýzy i lepení a svařování.

Robotické rameno UR sklízí úspěchy po celém světě

Díky své univerzálnosti, přesnosti a rychlosti našla robotická ramena uplatnění v mnoha firmách po celém světě. Šestiosé roboty se hodí jak ve velkých podnicích, tak v menších provozovnách, protože k jejich obsluze není nutné mít dedikované programátory a robotické specialisty. S většinou úloh si poradí střední technický personál, seřizovači apod.

 

Robotická ramena tohoto výrobce jsou k dostání i u nás. Hlavním distributorem je firma EXACTEC, která se zabývá dodávkou robotických aplikací, jednoúčelových a speciálních strojních zařízení, kamerových kontrolních systémů a různých komponentů pro automatizaci.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.exactec.com

Vydáno 06.08.2015
309 Zhlédnutí
Topováno 25.02.2017
FIREMNÍ ČLÁNKY

Systémy, robotika, komponenty to je firma EXACTEC

Systémy, robotika, komponenty to je firma EXACTEC
Doba se mění a je zapotřebí se umět přizpůsobovat. Chcete také levnější, kvalitnější a přesnější pomocnou ruku ve vaší firmě? Hledáte prostředky, jak kompenzovat vysoké náklady na zaměstnance?

Spolehlivé robotické a automatizační systémy od EXACTEC

Spolehlivé robotické a automatizační systémy od EXACTEC
Poptáváte kvalitní robotické systémy? Přáli byste si, aby robot nahradil drobné stereotypní úkony, které jsou pro vaše zaměstnance ubíjející? Pak jsou pro vás vhodným řešením roboty od předního českého dodavatele EXACTEC.
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA EXACTEC
WEBOVÁ STRÁNKA
EXACTEC
exactec.cz
Adresa

Adresa

Vzdušná 56/4
Liberec 1 460 01

info@exactec.com
+420 485 151 447


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha