EXACTEC

Průmyslové roboty, univerzální, kloubové roboty

EXACTEC





Vydáno 06.08.2015
327 Zhlédnutí
Topováno 25.02.2017

Automatizace pomocí šestiosých robotů Universal Robots

Automatizace činností v průmyslu a v dalších odvětvích vede ke snížení nákladů, zvýšení efektivity, optimalizaci výroby a k vyloučení lidského faktoru. Není tak divu, že se firmy stále častěji rozhodují pro pořízení robotů, které se o automatizaci postarají. Robotické rameno dokáže díky své variabilitě řadu činností, a to během chvilky. Dánská firma Universal Robots se výrobou šestiosých robotů zabývá již řadu let a nabízí maximální technologickou špičku.

Automatizace pomocí šestiosých robotů Universal Robots

Robotické rameno má využití v mnoha odvětvích

Šestiosá robotická ramena se využívá v celé řadě odvětví. Mnozí mají roboty spojené jen s průmyslem, případně laboratořemi, využití je však mnohem pestřejší. Velmi často se tato robotická ramena používají také v potravinářství, nábytkářství, zemědělství, elektronice, výrobě plastů, farmacii a dalších. Využití šestiosých robotů je prakticky neomezené a je jen na vás, v jakém odvětví pro něj naleznete uplatnění.

Schopnosti šestiosých robotů

Jak již bylo zmíněno, robotická ramena výrobce Universal Robots jsou navržena s cílem maximální univerzálnosti a využitelnosti prakticky ve všech odvětvích. Roboty lze naučit řadu více či méně složitých aplikací a činností. K základním funkcím robotické ramena patří uchopení a přesné umístění předmětů. Robot dokáže dle instrukcí uchopit konkrétní předmět a přesunout ho na požadované místo. Roboty UR lze navíc navádět do požadovaných poloh ručně, takže programování těchto robotů je i pro laiky velmi snadné.

 

Další důležitou oblastí nasazení robotů je výroba plastů na vstřikovacích nebo tvarovacích  lisech. Díky souboru bezpečnostních funkcí, integrovaných v robotu je možné obsluhovat vstřikovací stroje bez rizika zranění. Robotické rameno dokáže např. přesně založit do formy zálisky a zároveň provést odebrání hotových plastových výrobků a jejich šetrné uložení do přepravek nebo obalů.

 

Roboty Universal Robots mají také využití v aplikacích s CNC obráběcími stroji, své využití naleznou v oblasti balení a paletování, montáže, kontroly kvality, šroubování, obsluhy zařízení, laboratorní analýzy i lepení a svařování.

Robotické rameno UR sklízí úspěchy po celém světě

Díky své univerzálnosti, přesnosti a rychlosti našla robotická ramena uplatnění v mnoha firmách po celém světě. Šestiosé roboty se hodí jak ve velkých podnicích, tak v menších provozovnách, protože k jejich obsluze není nutné mít dedikované programátory a robotické specialisty. S většinou úloh si poradí střední technický personál, seřizovači apod.

 

Robotická ramena tohoto výrobce jsou k dostání i u nás. Hlavním distributorem je firma EXACTEC, která se zabývá dodávkou robotických aplikací, jednoúčelových a speciálních strojních zařízení, kamerových kontrolních systémů a různých komponentů pro automatizaci.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.exactec.com