PAVUS, a.s.


Prosecká 412/74, Praha 9 190 00
Specializujeme se na požární zkoušky, poradenství, certifikační a inspekční činnost.

Produkty
  • výroba hasicích přístrojů, revize hasicích přístrojů, prodej hydrantových systémů, požární bezpečnostní značení
  • certifikáty ISO, notifikovaná a autorizovaná osoba, certifikační orgán, testování a schvalování vozidel
  • zkušebna nábytku, vydání certifikátů o bezpečnosti, vydání certifikátů o nezávadnosti, homologace výrobků, akreditovaná laboratoř

Správa a údržba nemovitostí Brno, správa a údržba pozemků, BOZP a revizní činnost, kontroly.

Správa a údržba nemovitostí Brno, správa a údržba pozemků, BOZP a revizní činnost, kontroly

Opravy kanalizací sanačními vystýlkami Karlovy Vary, opravy kanalizací bezvýkopovou technologií.

Opravy kanalizací sanačními vystýlkami Karlovy Vary, opravy kanalizací bezvýkopovou technologií

Související články
Audity a certifikace od společnosti s celosvětovou působností DEKRA Certification

DEKRA CZ a.s. Certifikace systémů managementu

Audity a certifikace od společnosti s celosvětovou působností DEKRA Certification

Auditorské a certifikační služby z oblastí oblasti techniky, bezpečnosti, životního prostředí a zdraví pro Vás zajistí společnost DEKRA Certification - přední světový poskytovatel těchto služeb. Její zkušenosti se vztahují na systémy řízení, jakož i testování a inspekci. Dále nabízí personální certifikace, rozvojové programy a specializovaná školení.


Akreditované laboratoře - vaše cesta k certifikaci

TECHNICKÉ LABORATOŘE OPAVA, a.s.

Akreditované laboratoře - vaše cesta k certifikaci

Potřebujete získat certifikaci pro vaše výrobky z oblasti strojů, strojních zařízení či třeba hořlavých materiálů? Pak vám pomůže společnost TECHNICKÉ LABORATOŘE OPAVA. Kromě certifikace vám vaše výrobky naše zkušební laboratoř také ochotně vyzkouší a provede jejich technickou prohlídku. Mimo to nabízíme také podpůrné činnosti, jako je kalibrace měřidel.


Laboratorní zkušební technika - trhací stroje a lisy

Labormachine s.r.o.

Laboratorní zkušební technika - trhací stroje a lisy

Hledáte odborníka na distribuci zkušební a laboratorní techniky? V tom případě se můžete spolehnout na firmu Labormachine s.r.o., která je distributorem španělské společnosti Ibertest. Tato společnost vyrábí stroje pro účely trhacích zkoušek.


Nová EMC laboratoř TÜV SÜD Czech

TÜV SÜD Czech s.r.o.

Nová EMC laboratoř TÜV SÜD Czech

TÜV SÜD je světově uznávanou společností, působící ve všech odvětvích průmyslu a služeb. Poskytují služby zejména v oblastech nezávislého ověřování, testování, inspekce, certifikace homologace a vzdělání. Nově mají k dispozici také EMC laboratoř. Mezi činnosti firmy se řadí certifikace systémů jakosti, Notifikovaná osoba EU, Autorizovaná osoba ČR, certifikace výrobků, inspekce, posuzování, homologace a mnoho dalšího.


Firemní články
Certifikace výrobků je nezbytná vstupenka na trh

Certifikace výrobků je nezbytná vstupenka na trh

Kolem nás existuje velká spousta výrobků, domů, objektů. Jsou součástí našeho každodenního života, bereme je jako samozřejmost. Nepřemýšlíme nad tím, kde se vzaly, kdo je vynalezl, postavil, nebo z jakého jsou materiálu. Vynález věcí ale nekončí tím, že je někdo navrhnul. Musí projít schvalovacím procesem, jelikož mezi důležité vlastnosti se řadí jejich bezpečnost, kterou je třeba nejprve otestovat. I proto je nezbytná certifikace všech produktů, které slouží potřebám výrobců, dovozců nebo distributorů. Certifikaci výrobků nebo také jejich autorizaci zajišťuje firma PAVUS, která posuzuje stavební výrobky uváděné na náš trh, ale také například zařízení sloužící požární ochraně.


PAVUS, a.s.: certifikační a inspekční činnost, požární zkoušky i poradenství

PAVUS, a.s.: certifikační a inspekční činnost, požární zkoušky i poradenství

Nedílnou součástí procesu schvalování stavebních výrobků či konstrukcí jsou odborné posudky vydané na základě ověření vlastností z hlediska stálosti, bezpečnosti a vyhovění technickým parametrům dle příslušných norem. Veškerou certifikační a inspekční činnost provádí společnost PAVUS vlastnící platná oprávněními pro posuzování stavebních výrobků.


Certifikace výrobků z oblasti stavebnictví i požární ochrany | Praha

Certifikace výrobků z oblasti stavebnictví i požární ochrany | Praha

Certifikace výrobků v oblasti stavebních, požárně bezpečnostních zařízení i chemických výrobků – to je obor společnosti PAVUS Praha. Jsme oficiální certifikační orgán pro výrobky 3041 a splňujeme všechny předepsané normy a předpisy. Ať už vás zajímá certifikace výrobků regulované nebo neregulované sféry, můžete se na nás obrátit. Certifikace výrobků u nás mohou využít výrobci, dovozci i distributoři různých skupin zboží. Mezi nejčastěji certifikované výrobky u nás patří stavební výrobky a prvky. Obrátit se na nás můžete v případě, že vyrábíte například: - Montované stavby ze dřeva, dveře, okna, podlahové krytiny apod. - Tabulové či ploché sklo - Matrace, rohože - Krytinové tašky, obkladačky, cihly, dlaždice - Cementy, malty, betony - Trubky, hadice - Zámky, kování - Armatury, klimatizace, ventilátory - Pryžové výrobky Certifikace výrobků se u nás ale týká i jiných odvětví. Posuzujeme například požárně bezpečnostní zařízení a prostředky požární ochrany, jako jsou hasicí zařízení, požární hydranty, čerpadla či požární signalizace nebo nejrůznější chemické sloučeniny a barvy. Naším oborem je ale i požární klasifikace stavebních výrobků a konstrukcí staveb. Zajímá i vás certifikace výrobků? Navštivte naše webové stránky. Zde najdete podrobné podmínky certifikace i seznam výrobků, které v naší firmě posuzujeme.


Posuzování shody a certifikace výrobků  Praha

Posuzování shody a certifikace výrobků Praha

Společnost PAVUS, a.s. představuje své menu činnosti: Notifikovaná osoba 1391 Autorizovaná osoba AO 216 Certifikační orgán pro výrobky 3041 Certifikační orgán pro systémy jakosti 3042 Inspekční orgán Požární zkušebna 1026. Certifikace výrobků provádíme pro potřeby výrobců, dovozců a distributorů nebo zplnomocněných zástupců. Jsou určeny pro ty, kteří uvádějí na trh stavební výrobky nebo s nimi pracují. Naši zaměstnanci jsou profesionálně školeni a připraveni Vám poskytnou maximální servis. Podrobnější informace najdete na odkazu viz níže.


Zkušební laboratoř zjistí odolnost materiálu – Veselí nad Lužnicí

Zkušební laboratoř zjistí odolnost materiálu – Veselí nad Lužnicí

Potřebujete otestovat odolnost materiálu vůči ohni? Akreditovaná zkušební laboratoř funguje pod společností Pavus, která testuje ohnivzdornost nejrůznějších materiálů. Zkušební laboratoř vyzkouší odolnost a reakci například stavebních výrobků, jako jsou podlahové krytiny, ale také stěny, podhledy, či dokáží na základě testů stanovit, jakým způsobem se bude požár šířit. Firma Pavus má hlavní sídlo v Praze, ovšem jejich akreditovaná zkušební laboratoř se nachází ve Veselé nad Lužnicí. Požární zkušebna provádí tyto základní typy činností: - certifikace - inspekce - zkušebnictví - požární zkoušky - klasifikace - odborné posudky - posuzování shody Zkušební laboratoř je místem, kde se dají testovat odolnosti materiálů podle výše zmíněných typů. Portfolio služeb společnosti Pavus je ale ještě rozsáhlejší. Kromě akreditované zkušební laboratoře, která testuje technické vlastnosti různých výrobků, zajišťují také certifikace a akreditace podle schválených norem. Mezi tyto služby patří: - notifikovaná osoba 1391 - autorizovaná osoba AO 216 - certifikační orgán pro výrobky 3041 - certifikační orgán pro systémy jakosti 3042 - inspekční orgán Jako zákazník můžete využít i dalších doplňkových služeb, mezi které se řadí například konzultace při posuzování shody certifikace výrobků a jejich systému jakosti, využitelné například ve stavebnictví.


Certifikační a inspekční poradenství Praha

Certifikační a inspekční poradenství Praha

Společnost PAVUS, a.s. se zabývá certifikační a inspekční činnosti včetně jeho poradenství. Naše menu: - Notifikovaná osoba 1391 - Autorizovaná osoba AO 216 - Certifikační orgán pro výrobky 3041 - Certifikační orgán pro systémy jakosti 3042 - Inspekční orgán 4023 - Požární zkušebna 1026. Na našich stránkách najdete seznam zákonů a legislativních předpisů a můžete si stáhnout potřebné dokumenty jako jsou například: - Žádosti o výkon činnosti autorizované osoby dle NV 163/2002 Sb. - Žádost o výkon činnosti autorizované osoby dle NV 173/1997 Sb. - Žádost o výkon oznámeného subjektu podle CPR - Žádost o výkon činnosti certifikačního orgánu pro certifikaci výrobků - Žádost o cetifikaci systému managementu jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2009 Dále se zabýváme posuzováním shody stavebních výrobků a hořlavých kapalin, prováděním zkoušek pro stanovení a ověřování požární odolnosti. Pro bližší informace klikněte na odkaz viz níže.


Certifikační orgán pro certifikaci výrobků Praha

Certifikační orgán pro certifikaci výrobků Praha

Společnost PAVUS, a.s. se zabývá touto činností: - Notifikovaná osoba 1391 - Autorizovaná osoba AO 216 - Certifikační orgán pro výrobky 3041 - Certifikační orgán pro systémy jakosti 3042 - Inspekční orgán 4023 - Požární zkušebna 1026. Pro bližší informace klikněte na odkaz viz níže.


Certifikace pro výrobky Praha

Certifikace pro výrobky Praha

Společnost PAVUS, a.s. nabízí výkony pro potřeby výrobců, dovozců, případně distributorů nebo zplnomocněných zástupců, kteří uvádějí na trh stanovené stavební výrobky nebo zabudovávají tyto výrobky do staveb. Notifikovaná osoba 1391 Autorizovaná osoba AO 216 Certifikační orgán pro výrobky 3041 Certifikační orgán pro systémy jakosti 3042 Inspekční orgán Požární zkušebna 1026 Podrobnější informace najdete na odkazu viz níže.


Požární klasifikace  Praha

Požární klasifikace Praha

Společnost Pavus, a.s. provádí požární zkoušky, certifikačních a inspekčních činností včetně poradenství. Zajištujeme požární klasifikace a stavební klasifikace. Klasifikace výrobků podle požární odolnosti. Klasifikace výrobků podle reakce na oheň a další. Pro podrobnější informace klikněte na odkaz viz níže.


Nové výrobky pod značkou shody CE

Nové výrobky pod značkou shody CE

V srpnu tohoto roku byl vydán Věstník Evropské Unie, ve kterém byly zveřejněny nové harmonizované evropské normy. Podmínky uvádění na trh následujících výrobků, které přímo ovlivňují požární bezpečnost staveb, se proto významně dotknou jejich výrobců. Výrobci si budou muset nechat tyto výrobky posoudit u notifikované osoby, nejdéle do konce tzv. přechodového období, označovat výrobky značkou shody CE a spolu s výrobkem předkládat informace o výrobku nejméně v rozsahu uvedeném v normě. Jedná se o následující technické normy a výrobky: EN 15650 - Větrání budov - Požární klapky EN 12101-7 - Zařízení pro usměrňování pohybu kouře -Část 7: Potrubí pro odvod kouře EN 12101-8 Zařízení pro usměrňování pohybu kouře a tepla - Část 8: Klapky pro odvod kouře PAVUS, a.s. je autorizován k činnostem podle těchto norem a byl v EU notifikován jako první ze všech notifikovaných osob Zájemci z řad výrobců o tyto ES certifikáty shody se mohou více o podmínkách certifikace, počátečním zkoušení typu, výběru vzorků apod. informovat na našich pobočkách, případně vyplnit žádost (ke stažení na www.pavus.cz) a domluvit si schůzku. Rádi Vás uvidíme a sdělíme vše, co víme.


Odborný seminář

Odborný seminář

PAVUS, a.s. si Vás dovoluje pozvat na pravidelný prosincový seminář na téma "Vliv změn technických a normativních dokumentů na posuzování shody stavebních výrobků v oblasti aktivní a pasivní požární bezpečnosti", který se bude konat 6.12.2011 již tradičně v prostorách Kongresového sálu Masarykovy koleje ČVUT v Praze. Seminář je určený široké odborné veřejnosti,zejména výrobcům a distributorům stavebních výrobků a konstrukcí, dodavatelům požárně bezpečnostních zařízení, projektantům, pracovníkům státní správy, a dalším. Změny právních předpisů ČR a přejímání evropských technických norem do soustavy ČSN v oblasti požadavků na stavební výrobky, jejich zkoušení a prokazování shody před uvedením na trh a následně při zabudování do staveb vytváří otázky pro jejich správnou aplikaci. Seminář si klade za cíl informovat odbornou veřejnost o současném stavu a předpokládaném vývoji legislativy a technické normalizace v oblasti požární bezpečnosti staveb, využívání prvků pasivní a aktivní požární ochrany v zemích EU a ČR a o úloze notifikovaných a autorizovaných osob při posuzování shody stavebních výrobků. Přihlášku, včetně podrobného programu a dalších informací naleznete na www.pavus.cz.


Pravidelný prosincový seminář

Pravidelný prosincový seminář

Pravidelný prosincový seminář na téma: "Vliv změn technických a normativních dokumentů na posuzování shody stavebních výrobků v oblasti aktivní a pasivní požární bezpečnosti" se bude konat 7.12.2010 již tradičně v prostorách Kongresového sálu Masarykovy koleje ČVUT v Praze. Bližší informace vč. programu a přihlášky naleznete v nejbližší době na www.pavus.cz