Město Bechyně


nám. T. G. Masaryka 2, Bechyně 391 65

Malebné Město Bechyně leží na soutoku řeky Lužnice a říčky Smutné v okrese Tábor v Jihočeském kraji. Bechyně byla založena roku 1323 Janem Lucemburským. V držení Bechyně se střídaly různé šlechtické rody, nejvýznamnější majitelé však byli Šternberkové a poté v 2. polovině 16. století Rožmberkové.V té době došlo k významnému rozvoji města. V současné době má město asi 6 000 obyvatel a je proslulé zejména lázeňstvím a výrobou keramiky.

Kultura a volný čas:
- kulturní dům
- knihovna
- muzea a galerie
- kino.

Sportovní vyžití:
- městský stadion
- fotbalové hřiště
- tenisový kurt, hala
- hřiště na volejbal a plážový volejbal
- minigolf
- plavecký stadion
- koupaliště.

V našem městě také působí mnoho sportovních oddílů jako například FC Bechyně, HC Bechyně, Karate klub, Jihočeský Golfový Klub, TJ Jiskra a další.

Lázně Bechyně:
- jedny z nejstarších lázní v Čechách
- léčba, nemoci nervové, pohybového ústrojí, kožní
- procedúry, slatinné, perličkové a přísadové koupele, medové i čokoládové zábaly, masáže, fyzioterapie, mechanoterapie, elektroléčba...atd.

Spolky a sdružení:
- sbor dobrovolných hasičů
- klub českých turistů
- Junák
- svaz včelařů...a mnoho dalších organizací.

Památky, historie:
- zámek Bechyně
- klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie
- kostel svatého Matěje
- kostel sv.Michala
- bývalá synagoga
- železobetonový most, nazývaný Bechyňská duha.

Informační centrum:
nám. T. G. Masaryka č.140
tel.: 778 545 509

Město Bechyně je idálním místem pro milovníky historie, ale i pěší turisty a cykloturisty. Okolí města je protkáno dobře značenými turistickými i cyklistickými stezkami. Za návštěvu určitě také strojí údolí Lužnice pod Bechyní, kde skalní masiv obklopující řeku vytváří mimořádně romantická místa.

Přijeďte se k nám podívat.

IČ: 00252069
DIČ: CZ00252069
Okres: Tábor
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: 26 - 100 zaměstnanců
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Ing. Pavel Houdek

Další produkty a služby
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy


Související články
Hydraulické komponenty, spojky a brzdy pro moderní pohony
Hydraulické komponenty, spojky a brzdy pro moderní pohony

Společnost KTR CR, spol. s r.o. se zabývá hydraulickými komponenty. Umí najít vždy techniky a ekonomicky nejvýhodnější řešení. Tisíce aplikací jim pomáhají najít východisko pro mnohá průmyslová odvětví. Veškeré hydraulické komponenty, ale také spojky a brzdy najdete právě zde.


Výroba a prodej střešních krytin
Výroba a prodej střešních krytin

Hledáte kvalitní střešní krytinu od českého výrobce? Pak neváhejte využít firmu Besk. Ta se nachází v oblasti, kde se vyskytují velice kvalitní písky. Proto tašky od této společnosti jsou opravdu kvalitní. Vše zaručuje prvotřídní a spolehlivý materiál. Ten je příslibem vynikajícího výsledného produktu.


Stavební materiál - od maltových směsí až po stavební chemii
Stavební materiál - od maltových směsí až po stavební chemii

Potřebujete kvalitní maltové směsi nebo stavební chemii? Pokud hledáte firmu se širokou nabídkou stavebního nářadí či sháníte interiérové barvy v nejrůznějších odstínech nebo další služby pro váš dům, obraťte se na stavebniny Zdeněk Kozák.


Pomáháme při posledním rozloučení - Pohřební služba Křelina, s.r.o.
Pomáháme při posledním rozloučení - Pohřební služba Křelina, s.r.o.

Pohřební služba Křelina, s.r.o. sídlí v Turnově. Bohužel i služby pohřebního ústavu patří do lidského života. Zármutek, který cítíte, nedokážeme zmírnit, ale alespoň se vám pokusíme se všemi náležitostmi a starostmi okolo pohřbu blízké osoby pomoci.