OKENTĚS, spol. s r.o.
Internetový obchodNovinky v nabídce společnosti Okentěs, spol. s.r.o. pro rok 2016

24 let na trhu pod logem Okentěs – v letošním roce již ve vlastních prostorech! Naše společnost obsluhuje více než 8 tisíc klientů z různých průmyslových oblastí, stavebnictví, truhlářství apod. Náš standardní sortiment včetně technických a cenových informací je k dispozici na www.okentes.cz a www.okentes.sk s možností objednání v e-shopu. Během roku informujeme klienty formou Info-letáků, ve kterých uveřejňujeme novinky a akční produkty. V letošním roce jsme již na trh uvedli několik nových produktů z oblasti těsnění, kování, stavební chemie a spojovacího materiálu.

Nová generace padacích prahů

Planet X3 – bezbariérový práh odolný nárazovému dešti

Letos představujeme světovou novinkou Planet X3 – bezbariérový práh odolný nárazovému dešti /klasifikace 6A / IFT certifikát (250Pa), který je možné použít pro utěsnění mezery u spodní části vstupních i balkónových dveří. Jedná se o vysoce kvalitní silikonový profil, který je zasazen v liště, umožňující výšku zdvihu 5-12mm. Jedinečnou novinkou loňského roku byly dveřní padací prahy Planet ve speciálním provedení do čistých prostor a pro nemocnice dokonce s antibakteriální úpravou.

Planet X3


Nová generace padacích prahů ELLEN MATIC

Postupně představujeme novou generaci padacích prahů ELLEN MATIC, která je prezentovaná 3 základními typy padacích prahů. Již v říjnu 2015 jsme představili EM SOUNDPROOF (útlum zvuku 51dB, požární odolnost 60 min.), následně pak v dubnu 2016 jsme uvedli EM UNI-PROOF (proti průvanu) a EM BRUSH (s měkkým velurovým kartáčkem – vhodný i pro nerovné podlahy).

Mezi hlavní výhody nově vyvinutých prahů patří zvýšení životnosti (testováno na 1 milion životních cyklů), zdokonalení parametrů (útlum hluku a protipožární odolnost), jednostranné ovládání na straně závěsu, velký rozsah účinnosti díky maximálnímu zdvihu 20mm, což nabízí možnost utěsnit i poměrně velkou mezeru mezi podlahou a dveřním křídlem.

Padací prahy je možné i dodatečně namontovat na dveře pomocí hliníkového profilu ELEGANCE bez nutnosti frézování drážky. Nová cenově příznivější generace prahů v průběhu roku postupně nahradí stávající EM Speciál 2, Universal, Super a Super plus.

Padací prahy Ellen Matic


Spolehlivé těsnící profily z EPDM

Přísným požadavkům německé směrnice VDI 6022, pro použití materiálů ve vzduchotechnice, vyhovují samolepicí EPDM těsnění Trelleborg a nově zavedené, silně lepicí PE pásky řady Speciál 15011.

Pro náročné aplikace do 100°C jsme zavedli samolepicí EPDM profil Kronlist EXTRA N 9x3mm, páska má navíc silnou přilnavost ke kovům a plastům.

Těsnící profily z EPDM


Kontaktní lepidla pro stolaře a nábytkáře

Pro stolaře i nábytkáře máme v nabídce 9 druhů kontaktních lepidel TensorGrip od firmy Quin Global UK Ltd., které se liší chemickým složením, různými druhy rozpouštědel, teplotní odolností a jsou určené pro různé aplikace. Lepidlo pro danou aplikaci je možné si předem vybrat dle přiložené produktové matice pro jednotlivé lepené materiály a následně si jeho vhodnost ověřit praktickou zkouškou.

Výhodou těchto lepidel je jejich vysoká počáteční síla, vysoká lepivost a zvýšená teplotní odolnost. Jsou použitelné pro lepení většiny materiálů, jako jsou např. plošné materiály na bázi dřeva, sklolaminátové desky, textilie, pěnové materiály, koženka, kůže, podlahové krytiny, korek, dýha, fólie a další.

Novinkou vhodnou i pro lepení ABS hran je kontaktní lepidlo TensorGrip L18, s vysokým obsahem sušiny. Bylo speciálně navrženo pro náročné laminovací aplikace, pro lepení MDF, kovových desek, standardních laminátů a překližek. Otevřený čas je 50 minut a teplotní odolnost je do 130°C. Nástřik se provádí ze vzdálenosti 10-20cm, kolmo k povrchu, a to buď ze spreje nebo z kanystru. Při lepení ABS hran se lepidlo aplikuje ve 3-4 vrstvách dle savosti podkladů.

Pro venkovní aplikace jsou určená stříkací polyuretanová lepidla TensorGrip L71 a L72, se kterými lze lepit vinylové materiály, gumu, plast, laminát i kovy. Lepidla vytváří silný trvalý spoj, jenž je odolný změkčovadlům i povětrnostním vlivům. L71 má velmi vysokou tepelnou odolnost 169°C.

Pro čalouníky máme k dispozici dva typy lepidel TensorGrip F20 a TensorGrip F40 s vyšším obsahem sušiny, které jsou vhodné pro lepení většiny pěnových materiálů, tkanin, koberců a kobercových čtverců.
Další dvě lepidla TensorGrip H30 a TensorGrip H50 jsou vhodné pro izolatéry k lepení pěnových materiálů a polystyrénu mezi sebou a k různým podkladům.

Na lepidla TensorGrip navazuje nová řada stříkacích lepidel pro podlaháře pod značkou Gekko. Jedná se opět o kontaktní lepidla, která svým složením umožňují lepit i pryžové materiály, marmoleum a fixovat koberce či kobercové díly.

Pro všechny typy lepidel nabízíme příslušenství – aplikační pistole, různé druhy trysek, hadice, přítlačné válečky a vozík pro kanystry. Novým uživatelům můžeme poskytnout startovací sadu se vším potřebným za velmi výhodnou cenu!
Prakticky se všemi lepidly ve spreji se můžete výhodně seznámit v rámci naší Seznamky, 1 ks se slevou 50 resp. 60% z katalogové ceny.

Kontaktní lepidla TensorGrip


Ekologické tmely a lepidla

Své místo na trhu si nově budují i ekologické tmely a lepidla, které pod označením SP vyrábí firma Tremco Illbruck. Tato řada profesionálních tmelů a lepidel představuje moderní materiály s důrazem na výbornou zpracovatelnost, houževnatost a šetrnost vůči lidskému zdraví a životnímu prostředí v jakémkoliv průmyslovém odvětví.

Všechny tmely a lepidla série SP vycházejí z vlastní chemické báze, která byla vyvinuta za účelem splnění náročných požadavků trhu na minimalizaci emisí škodlivých látek a na vysoký pracovní komfort. Společným rysem této řady tmelů a lepidel je špičková aplikovatelnost, velmi kvalitní struktura hmoty, přetíratelnost a nezapáchavost.
Všechny materiály jsou bez obsahu silikonu.

Ekologické tmely a lepidla


Sleva až 36% na hybridní a polyuretanové tmely Emfimastic

Dobrou zprávou pro naše klienty je i výrazná akční sleva – až 36% u produktů Emfimastic, což jsou vysoce kvalitní značkové hybridní a polyuretanové tmely od francouzského výrobce - firmy EMFI, S.A.S. Díky množství aplikací mají široké uplatnění jak v průmyslu, tak ve stavebnictví.

Polyuretanové tmely Emfimastic


Kompletní sortiment materiálu na montáž oken a dveří

Celou naši specializovanou nabídku těsnicích prvků oken, dveří a vrat, pásek a materiálů pro správnou montáž oken v systémi I3, kování, tmelů a lepidel včetně akcí a novinek máte k dispozici na www.okentes.cz a www.okentes.sk , kde si můžete vyžádat zaslání aktuálního dodatku vč. původního katalogu.

Kompletní nabídka
FIREMNÍ ČLÁNKY


Těsnění pro okna a dveře v nabídce firmy Okentěs

Těsnění pro okna a dveře v nabídce firmy Okentěs

Naše společnost je pod logem Okentěs na trhu již 26 let a obsluhuje více než 8 tisíc klientů z různých průmyslových oblastí, stavebnictví, truhlářství apod. Náš standardní sortiment včetně technických a cenových informací je k dispozici na www.okentes.cz a www.okentes.sk s možností objednání v e-shopu. Během roku informujeme klienty formou Info-letáků, ve kterých uveřejňujeme novinky a akční produkty, od května je k dispozici nový Katalog 2018, 320 stran.

Vydáno 04.11.2018
Pod logem Okentěs jsme na trhu 25 let

Pod logem Okentěs jsme na trhu 25 let

Naše společnost je pod logem Okentěs na trhu již 25 let a obsluhuje více než 8 tisíc klientů z různých průmyslových oblastí, stavebnictví, truhlářství apod. Náš standardní sortiment včetně technických a cenových informací je k dispozici na našich internetových stránkách s možností objednání v e-shopu. Během roku informujeme klienty formou Info-letáků, ve kterých uveřejňujeme novinky a akční produkty, v březnu bude k dispozici nový Katalog 2018. V roce 2017 jsme na trh uvedli několik nových produktů z oblasti těsnění, kování, stavební chemie a spojovacího materiálu, se kterými bychom vás rádi blíže seznámili.

Vydáno 22.02.2018
Průmyslové těsnící profily a další novinky v sortimentu

Průmyslové těsnící profily a další novinky v sortimentu

Těsnění plní velmi důležitou úlohu nejen v obytných a pracovních prostorách, kde díky utěsnění oken a dveří dochází k efektivním úsporám tepla, ale i například v automobilovém či strojírenském průmyslu. Tam se tyto profily uplatňují při řešení náročných technických aplikací.

Vydáno 07.06.2015
Profesionální těsnění, tmely, lepidla, kování a další sortiment od světových výrobců pro truhláře, stolaře, stavební firmy i řemeslné obchody

Profesionální těsnění, tmely, lepidla, kování a další sortiment od světových výrobců pro truhláře, stolaře, stavební firmy i řemeslné obchody

Společnost Okentěs, působící na trhu již 21 let, je předním dodavatelem těsnění, tmelů, PUR pěn, kování, lepidel a dalších těsnících prvků včetně veškerého potřebného příslušenství. V současné době nás najdete ve Valašském Meziříčí, na pobočkách v Praze, Brně a také na Slovensku, kde se nachází dceřiná společnost. Více než 10 000 stálých zákazníků dokazuje naše pevné místo na trhu a spokojenost s produkty i službami, které pro naše klienty zajišťujeme s ohledem na jejich potřeby.

Vydáno 04.03.2014
Sortiment firmy Okentěs je opravdu široký a díky tomu jsme tady pro své zákazníky už 22 let

Sortiment firmy Okentěs je opravdu široký a díky tomu jsme tady pro své zákazníky už 22 let

Těsnění oken i dveří, kartáče, kování, tmely, PUR pěny a lepidla, to vše najdete v našem každoročně aktualizovaném Katalogu (256 stran). Z pozice hlavního dodavatele silikonového těsnění Sillen a předního distributora 15-ti zahraničních partnerů zajišťujeme cenové a technické informace pro naše klienty z oblasti výroby, montáže a obchodu. I v době stagnující ekonomiky jdeme stále kupředu, rozvíjíme se a rozšiřujeme náš sortiment.

Vydáno 16.10.2014Vydáno 21.11.2016
151 Zhlédnutí
Topováno 05.04.2017