Sortiment firmy Okentěs je opravdu široký a díky tomu jsme tady pro své zákazníky už 22 let

Těsnění oken i dveří, kartáče, kování, tmely, PUR pěny a lepidla, to vše najdete v našem každoročně aktualizovaném Katalogu (256 stran). Z pozice hlavního dodavatele silikonového těsnění Sillen a předního distributora 15-ti zahraničních partnerů zajišťujeme cenové a technické informace pro naše klienty z oblasti výroby, montáže a obchodu. I v době stagnující ekonomiky jdeme stále kupředu, rozvíjíme se a rozšiřujeme náš sortiment.


Profi tmely i lepidla

Historicky standardní nabídka akrylátových a silikonových tmelů je stále rozšiřována o tmely polyuretanové, hybridní a MS polymery. Jejich kvalita následuje nejnovější trendy a odráží se i v naší nabídce známých značek od předních světových výrobců, jako je např. Tekasil a Tekaflex, Lukopren, Tremco Illbruck, Mastersil a Dow Corning.

 

Stavaři, truhláři i podlaháři jistě ocení značkovou řadu tmelů a lepidel EMFI.

 

V loňském roce jsme zavedli do sortimentu EMFIMASTIC PU 40, což je hustě tekoucí samonivelační polyuretanový tmel v 600ml balení. Má velice dobrou přilnavost na většinu materiálů, jako beton, dřevo, kov (i lakovaný), hliník, sklo, izolační materiály včetně polystyrenu, přírodního i syntetického kamene atd.

Je určen na spojování, tmelení a těsnění většiny materiálů ve stavebnictví i průmyslu.

V reakci se vzdušnou vlhkostí vytvoří trvale  pružnou elastickou hmotu s výbornou mechanickou odolností a vodovzdorností. Tmel je přetíratelný, odolný UV záření, vodě, kyselinám i zásadám. Tepelná odolnost je od -40°C do +90°C. Konečná tvrdost tmelu po vytvrzení je cca 40 Sha (ISO 868-3sec.)

 

Pro parketáře máme již delší dobu v nabídce polyuretanový tmel EMFICOL Verine 600ml, který lepí všechny běžné materiály. Je speciálně vyvinutý pro lepení kovových stojin zdvojených podlah, roštových podlah a bodové lepení podlahových desek jak v interiéru, tak v exteriéru.

Díky vysoké elasticitě a odolnosti proti vodě je vhodný i pro podlahy v objektech s vysokým rozdílem teplot nebo vysokou vlhkostí jako například sauny, verandy, koupelny, chladící boxy atd.

Další oblastí pro použití je lepení parket, vícevrstvých podlahových desek, masivních dřevěných podlah a obecně podlahových krytin na bázi dřeva, včetně exotických dřevin. V těchto případech lepidlo nanášíme bodově nebo v páscích. Tepelná odolnost je od -40°C do +90°C. Konečná tvrdost tmelu po vytvrzení je 45 Sha (ISO 868-3sec.)

Tmel je dodáván v různých odstínech šedé barvy a není určen na pohledové spáry.

 

Všechny ostatní polyuretanové tmely EMFIMASTIC PU 25, PU 40, PU 50 jsou používány nejen ve stavebnictví, ale i v automobilovém průmyslu, při výrobě karavanů a kontejnerů, dále pak při montáži chladírenských a klimatizačních systémů.

 

Budoucnost v lepení bude brzy patřit především tmelům na bázi hybridních polymerů s vysokou počáteční lepivostí. Kromě standardně zavedených značek nyní svým zákazníkům nabízíme i novinku EMFIMASTIC High Power, který je vhodný pro rychlé fixační a pevnostní lepení. Tento lepící tmel bílé barvy obsahuje, oproti jiným konkurenčním značkám, gelovou složku, která umožňuje následnou korekci lepeného spoje. Své uplatnění nachází při lepení materiálů jako je keramika, beton, kámen, dřevo, sklo, PVC i hliník. Obecně lze říct, že je možné jej použít jak v průmyslu, tak ve stavebnictví pro elastické a vibracím odolné lepení. Tepelná odolnost je od -40°C do +100°C. Konečná tvrdost po vytvrzení je cca 60 Sha po 14 dnech.

 

Za zmínku stojí expanzní polyuretanová lepidla ISOLEMFI s plnivy či bez plniv, která jsou určena pro lepení tvrdých polyuretanových pěn, expandovaného a extrudovaného polystyrenu. Tato lepidla nabízíme v různých baleních – kanystr 6kg, barel 40kg a sud 220kg a používají se při výrobě sendvičových panelů, interiérových příček a pro lepení dalších konstrukčních prvků. 

Lepidla značky StarStuk od firmy NorthStar / EMFI ve spreji a v kanystru

Pro plošné lepení většiny běžně dostupných materiálů je výhodné používat lepidla, která jsou aplikovaná z kanystru pomocí stříkací pistole bez potřeby kompresoru a elektriky. Tento způsob aplikace šetří Váš čas i peníze a snižuje tak výrobní náklady.Rozpouštědlová lepidla jsou určena pro stolaře, nábytkáře (lepení laminátu, koberců, molitanu, MDS)

a izolatéry (lepení polystyrénu i minerálních vat). Výhodou těchto lepidel je jejich vysoká počáteční síla, vysoká lepivost a zvýšená tepelná odolnost. Jsou použitelná pro lepení většiny materiálů, jako jsou např. plošné materiály na bázi dřeva, sklolaminátové desky, textilie, pěnové materiály, koženka, kůže, podlahové krytiny, korek, dýha, fólie a další.

 

Oblasti použití:

·         Výroba nábytku - lepení dřevotřískových desek, laminátů, dýhy, korku, kůže, koženky a molitanu

·         Výroba veletržních stánků

·         Výroba karavanů, automobilové nádstavby

·         Výroba výtahů

·         Výroba divadelních kulis

·         Vybavení lodí

·         Vybavení kanceláří

·         Lepení podlahových krytin

·         Lepení tepelné izolace na kovové kontejnery a další možné aplikace


Společnost OKENTĚS, spol.s r.o. je oficiálním distributorem kontaktních průmyslových lepidel značky StarStuk od firmy GTA-NHT / EMFI / NorthStar Chemicals, Inc..

 

Z naší nabídky dále připomínáme např. padací dveřní prahy, stavební kartáče či protiprachové dorazové kartáčky. Jejích uplatnění je široké, zejména k utěsnění bezbariérových vstupů do veřejných a obchodních prostor. Padací prahy splňují požadavky rovněž na útlum hluku a požární odolnost. Jemná kartáčová těsnění jsou zase optimálním řešením pro utěsnění posuvných aplikací.

Specializovaná nabídka těsnicích prvků, kování, tmelů a lepidel

Z našeho stávajícího sortimentu bychom vám rádi připomněli tyto segmenty:

·               Těsnění pro výrobu, renovaci oken a dveří - Sillen, Trelleborg, Ellen, Primo, Q-LON

·               Samolepící a podložné pásky, fólie a obalový materiál

·               Padací automatické dveřní prahy Ellen a Planet pro bezbariérové vstupy

·               Dveřní lišty a kartáče Ellen a Stribo

·               Dveřní a okenní kování CEMOM

·               Dveřní zámky a vložky FAB Assa Abloy

·               PUR pěny, silikony, tmely a lepidla pro stavebnictví - TKK, Lukopren, Dow Corning a EMFI

·               Hmoždinky, metry a jiné pomůcky pro práci

 

Všechny tyto segmenty podrobně uvádíme na www.okentes.cz.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.okentes.cz

Vydáno 16.10.2014
263 Zhlédnutí
Topováno 22.04.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Těsnění pro okna a dveře v nabídce firmy Okentěs

Těsnění pro okna a dveře v nabídce firmy Okentěs
Naše společnost je pod logem Okentěs na trhu již 26 let a obsluhuje více než 8 tisíc klientů z různých průmyslových oblastí, stavebnictví, truhlářství apod. Náš standardní sortiment včetně technických a cenových informací je k dispozici na www.okentes.cz a www.okentes.sk s možností objednání v ...

Pod logem Okentěs jsme na trhu 25 let

Pod logem Okentěs jsme na trhu 25 let
Naše společnost je pod logem Okentěs na trhu již 25 let a obsluhuje více než 8 tisíc klientů z různých průmyslových oblastí, stavebnictví, truhlářství apod. Náš standardní sortiment včetně technických a cenových informací je k dispozici na našich internetových stránkách s možností objednání v ...

Novinky v nabídce společnosti Okentěs, spol. s.r.o. pro rok 2016

Novinky v nabídce společnosti Okentěs, spol. s.r.o. pro rok 2016
24 let na trhu pod logem Okentěs – v letošním roce již ve vlastních prostorech! Naše společnost obsluhuje více než 8 tisíc klientů z různých průmyslových oblastí, stavebnictví, truhlářství apod. Náš standardní sortiment včetně technických a cenových informací je k dispozici na www.okentes.cz a ...

Průmyslové těsnící profily a další novinky v sortimentu

Průmyslové těsnící profily a další novinky v sortimentu
Těsnění plní velmi důležitou úlohu nejen v obytných a pracovních prostorách, kde díky utěsnění oken a dveří dochází k efektivním úsporám tepla, ale i například v automobilovém či strojírenském průmyslu. Tam se tyto profily uplatňují při řešení náročných technických aplikací.

Profesionální těsnění, tmely, lepidla, kování a další sortiment od světových výrobců pro truhláře, stolaře, stavební firmy i řemeslné obchody

Profesionální těsnění, tmely, lepidla, kování a další sortiment od světových výrobců pro truhláře, stolaře, stavební firmy i řemeslné obchody
Společnost Okentěs, působící na trhu již 21 let, je předním dodavatelem těsnění, tmelů, PUR pěn, kování, lepidel a dalších těsnících prvků včetně veškerého potřebného příslušenství. V současné době nás najdete ve Valašském Meziříčí, na pobočkách v Praze, Brně a také na Slovensku, kde se nachází ...
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA OKENTĚS, spol. s r.o. Internetový obchod
WEBOVÁ STRÁNKA
OKENTĚS, spol. s r.o.
www.okentes.cz
Adresa

Adresa

Hemy 920
Valašské Meziříčí - Krásno nad Bečvou 757 01

okentes@okentes.cz
+420 777 777 999


Najdete nás také zde:

ARES
captcha