Neviditelná plastová rovnátka od Beyli Dental, Praha

Dental Office H33 s.r.o. Zubní klinika Praha 4

Neviditelná plastová rovnátka od Beyli Dental, Praha

Dental Office H33 s.r.o.
Zubní klinika Praha 4
Dětská hygiena

V zubní ordinaci se často setkávám s mýtem, že o dočasné zuby není potřeba tak důkladně pečovat. Pokud se zkazí, nevadí to, nahradí je zuby „dospělé“. Pravdou však je, že mléčné zuby jsou stejně důležité jako zuby stálé.


Proč jsou mléčné zuby důležité?
Za prvé slouží jako vodící lišty pro druhé zuby. Pokud tedy dojde k jejich předčasné ztrátě, můžou se stálé zuby prořezat na nesprávném místě. To je také jedna z příčin ortodontických anomálií (nerovného postavení zubů). Dále jsou velice důležité pro správný vývoj řeči. Při mluvení poskytují oporu pro jazyk. Zatřetí jsou důležité při trávení. Špatně rozmělněná strava zatěžuje trávicí systém a živiny nemohou být dobře vstřebány. Pak je také nutno si uvědomit, že zubní kaz je infekční onemocnění. Stálé zuby se prořezávají mezi mléčné a tak se od nich mohou nakazit. Jako pátý, ne však zcela poslední důvod uvedu přijetí v dětském kolektivu, což je velice důležité při vývoji osobnosti.

Nejen proto by o mléčné zuby mělo být pečováno stejně důkladně jako o stálé. Pomoc v této oblasti můžete hledat u stomatologa nebo dentální hygienistky. Ideálně by měl rodič své dítě přivést do stomatologické ordinace v rámci preventivní prohlídky s prvním prořezaným zoubkem. Důležité je, aby kontakt se zubařem nebyl spojen s bolestí a strachem. Dítě si tak k němu vytvoří dobrý vztah a při případném pozdějším ošetření bude klidně spolupracovat. V rámci této kontroly dostane rodič informace o přibližném pořadí v prořezávání zubů a o nezbytné péči o ně.

Dentální hygienistka pak instruuje a motivuje rodiče s dětmi, jak správně postupovat při péči o zdraví dutiny ústní. Naučí je jak postupovat při čištění zoubků, doporučí vhodné dentální pomůcky, vysvětlí jaký vliv má strava na vznik zubního kazu a v případě, že dítě již trpí zvýšenou kazivostí, navrhne opatření pro její snížení.

V zubní ordinaci často dostávám otázku: Kdy začít čistit zoubky u malých dětí? Odpověď je jednoduchá – záhy po prořezání prvního. Jako nejvhodnější pomůcku na odstranění zubního plaku u kojenců považuji kartáček, který se nasazuje na jeden prst, tvz. „prsťáček“. Můžete si jej představit jako ustřižený prst z gumové rukavice, který je v oblasti bříška zdrsnělý. Pasta, kterou použijeme by se měla zvolit podle věku dítěte.

Další nejčastější otázka bývá: Kdy si dítě má začít čistit zuby samo? První kartáček může dostat s prořezáním prvního zoubku. Zprvu jej bude jen kousat a cucat (měl by mít pogumované hrany, aby v ústech nedošlo k poškození sliznic, které by se následně mohly zanítit). Smyslem není, aby si zoubky vyčistilo, ale aby kartáček přijalo. Postupem času začne napodobovat pohyby, které mu rodiče ukážou. Samo bude schopné si dobře vyčistit zuby až kolem šestého roku, jelikož do té doby ještě dítě nemá plně vyvinutou jemnou motoriku, rodiče by tedy měli  alespoň večer před spaním pomoci   svým ratolestem zoubky dočistit.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.dental-office.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Návštěva dětské stomatologie může být zábavou

Návštěva dětské stomatologie může být zábavou

Pro některé děti, ale i rodiče může být návštěva dětské stomatologie stresující okamžik. V tomto případě je však vždy prostor na změnu. Například Zubní klinika na Praze 4, se snaží s dětmi pracovat s co největší trpělivostí, zbavit dítě strachu a navodit příjemnou atmosféru.

Vydáno 14.05.2017
Ošetření kořenových kanálků neboli mikroskopická endodoncie

Ošetření kořenových kanálků neboli mikroskopická endodoncie

Vyskytne-li se zánět zubu nebo jeho okolí, ať už způsobený zubním kazem, úrazem, nebo jinými příčinami, je třeba jednat rychle. Moderní stomatologie naštěstí nabízí bezbolestné řešení, které vás problému zbaví, často stačí jen jedna návštěva specializované ordinace. Řeč je o zákroku zvaném mikroskopická endodoncie, tedy ošetření kořenových kanálků pod mikroskopem.

Vydáno 14.05.2015
Neviditelná rovnátka Invisalign nyní se slevou zaplatíte o 21 tis. méně!

Neviditelná rovnátka Invisalign nyní se slevou zaplatíte o 21 tis. méně!

Mýtus, že rovnátka jsou jen pro děti, je již naštěstí zbořen. I dospělí si začínají plnit svůj sen o perfektním úsměvu. Mnohé však stále odrazuje estetické hledisko léčby. Mít ortodontický aparátek v ústech je pro některé z nás nepřekonatelná bariéra k splnění si celoživotního přání mít zářivý a symetrický úsměv. Doba jde však kupředu i v ortodontické oblasti a pro všechny, pro něž byla představa nosit klasické rovnátko absolutně nepřípustná, existují rovnátka neviditelná. Absolutní revolucí v ortodoncii jsou jednoznačně rovnátka Invisalign, která nyní nabízíme se slevou 21.000 Kč!

Vydáno 28.05.2013
Ordinační bělení zubů na klinice v Praze 4

Ordinační bělení zubů na klinice v Praze 4

Preventivní, záchovná i estetická péče o zuby patří ke komfortu, který by si měl dopřát každý. Od kvalitní dentální hygieny přes zubní implantáty a rovnátka až po bělení zubů. Veškerý komfort si můžete na vysoce profesionální úrovni dopřát na zubní klinice DENTAL OFFICE v Praze 4.

Vydáno 15.05.2018
DENTAL OFFICE Praha – trhání zubů moudrosti vás zbaví problémů jednou pro vždy

DENTAL OFFICE Praha – trhání zubů moudrosti vás zbaví problémů jednou pro vždy

Zuby moudrosti mají sice honosný název, když se vám ale v ústech objeví, znamená to většinou spíše problémy. Zuby moudrosti totiž rostou jako poslední a často se stává, že pro ně v čelisti nezbyde dostatek místa. Potýkat se pak musíte s velkými bolestmi, záněty i dalšími problémy. Trhání zubů moudrosti je proto často tím nejlepším řešením. Na koho se ale při trhání osmiček obrátit? Vsaďte na kvalitu a letité zkušenosti a vyhledejte pomoc odborníků ze společnosti DENTAL OFFICE Praha.

Vydáno 23.03.2016
Kolik zubních výplní má průměrný Čech?

Kolik zubních výplní má průměrný Čech?

Taková statistika bohužel není k dispozici. V praxi se setkávám jak s pacienty, kteří mají chrup intaktní (bez jediné výplně), tak s těmi, u kterých je každý zub ošetřen výplní. A jak je na tom průměrný Čech? Myslím, že bychom se mohli pohybovat kolem čísla 8. Doufejme, že počet bude klesat a stav chrupu populace v ČR se bude jen zlepšovat. Důležité je, aby si pacienti uvědomili, že zubní kaz vzniká působením bakterií, které se nacházejí v zubním plaku. V případě, že na povrchu zubů není plak, není možné, aby vznikl zubní kaz. Základem tedy je dokonalá ústní hygiena a k té nám pomůže pravidelná návštěva dentální hygienistky.

Vydáno 01.03.2014
Kdy vaše zuby pláčou

Kdy vaše zuby pláčou

Které potraviny nejvíce poškozují zuby? Smrtelnou kombinací pro zuby je nízké pH a vysoká koncentrace cukru. Toto spojení můžete najít například v tzv. soft drincích nebo džusech. Nízké pH způsobuje erozivní poškození zubu. Vysoká koncentrace cukru je základem pro růst kolonií bakterií. Oba faktory tak vedou ke zvýšenému výskytu kazů. Je potřeba si dát pozor na potraviny, které ulpívají na povrchu zubů. Tím se totiž prodlužuje dobu působení negativních vlivů na zub.

Vydáno 28.05.2013
Jak si udržet krásné a zdravé zuby po celý život?

Jak si udržet krásné a zdravé zuby po celý život?

Mnozí z Vás by se určitě rádi dozvěděli nějaké triky, díky kterým si udržíme zuby zdravé bez nutnosti navštívit zubního lékaře, ale bohužel bez stomatologa a dentální hygienistky to prostě nejde.

Vydáno 21.11.2012
Těšte se na návštěvu zubaře. Zubní klinika Dental Office H33 vám nabízí příjemné prostředí i personál

Těšte se na návštěvu zubaře. Zubní klinika Dental Office H33 vám nabízí příjemné prostředí i personál

Děsíte se návštěvy zubaře dlouho dopředu a zvuk vrtačky je pro vás jako mučení? Tak to ještě neznáte zubní kliniku Dental Office H33. Zapomeňte na děsivé nemocniční prostředí a neochotný personál. U nás vás čeká řada usměvavých a milých pracovníků a útulné prostory moderní kliniky. Díky nám už budete na návštěvu zubaře vzpomínat jen s úsměvem na rtech.

Vydáno 05.01.2015Vydáno 28.05.2013
733 Zhlédnutí
Topováno 23.03.2016

Stomatologická péče, léčba parodontitidy

Stomatologická péče, léčba parodontitidy

Stomatologická péče na zubní klinice DENTAL OFFICE H33

Stomatochirurgie a implantologie v Praze na Pankráci

Stomatochirurgie a implantologie v Praze na Pankráci

Stomatologická chirurgie a implantologie v Praze na Pankráci

Neviditelná rovnátka Invisalign, dentální hygiena, bělení zubů

Neviditelná rovnátka Invisalign, dentální hygiena, bělení zubů

Neviditelná rovnátka Invisalign, dentální hygiena, bělení zubů pro krásný úsměv