Ošetření zubního kazu bílou výplní Praha 4

Dental Office H33 s.r.o. Zubní klinika Praha 4

Ošetření zubního kazu bílou výplní Praha 4

Dětská hygiena

V zubní ordinaci se často setkávám s mýtem, že o dočasné zuby není potřeba tak důkladně pečovat. Pokud se zkazí, nevadí to, nahradí je zuby „dospělé“. Pravdou však je, že mléčné zuby jsou stejně důležité jako zuby stálé.


Proč jsou mléčné zuby důležité?
Za prvé slouží jako vodící lišty pro druhé zuby. Pokud tedy dojde k jejich předčasné ztrátě, můžou se stálé zuby prořezat na nesprávném místě. To je také jedna z příčin ortodontických anomálií (nerovného postavení zubů). Dále jsou velice důležité pro správný vývoj řeči. Při mluvení poskytují oporu pro jazyk. Zatřetí jsou důležité při trávení. Špatně rozmělněná strava zatěžuje trávicí systém a živiny nemohou být dobře vstřebány. Pak je také nutno si uvědomit, že zubní kaz je infekční onemocnění. Stálé zuby se prořezávají mezi mléčné a tak se od nich mohou nakazit. Jako pátý, ne však zcela poslední důvod uvedu přijetí v dětském kolektivu, což je velice důležité při vývoji osobnosti.

Nejen proto by o mléčné zuby mělo být pečováno stejně důkladně jako o stálé. Pomoc v této oblasti můžete hledat u stomatologa nebo dentální hygienistky. Ideálně by měl rodič své dítě přivést do stomatologické ordinace v rámci preventivní prohlídky s prvním prořezaným zoubkem. Důležité je, aby kontakt se zubařem nebyl spojen s bolestí a strachem. Dítě si tak k němu vytvoří dobrý vztah a při případném pozdějším ošetření bude klidně spolupracovat. V rámci této kontroly dostane rodič informace o přibližném pořadí v prořezávání zubů a o nezbytné péči o ně.

Dentální hygienistka pak instruuje a motivuje rodiče s dětmi, jak správně postupovat při péči o zdraví dutiny ústní. Naučí je jak postupovat při čištění zoubků, doporučí vhodné dentální pomůcky, vysvětlí jaký vliv má strava na vznik zubního kazu a v případě, že dítě již trpí zvýšenou kazivostí, navrhne opatření pro její snížení.

V zubní ordinaci často dostávám otázku: Kdy začít čistit zoubky u malých dětí? Odpověď je jednoduchá – záhy po prořezání prvního. Jako nejvhodnější pomůcku na odstranění zubního plaku u kojenců považuji kartáček, který se nasazuje na jeden prst, tvz. „prsťáček“. Můžete si jej představit jako ustřižený prst z gumové rukavice, který je v oblasti bříška zdrsnělý. Pasta, kterou použijeme by se měla zvolit podle věku dítěte.

Další nejčastější otázka bývá: Kdy si dítě má začít čistit zuby samo? První kartáček může dostat s prořezáním prvního zoubku. Zprvu jej bude jen kousat a cucat (měl by mít pogumované hrany, aby v ústech nedošlo k poškození sliznic, které by se následně mohly zanítit). Smyslem není, aby si zoubky vyčistilo, ale aby kartáček přijalo. Postupem času začne napodobovat pohyby, které mu rodiče ukážou. Samo bude schopné si dobře vyčistit zuby až kolem šestého roku, jelikož do té doby ještě dítě nemá plně vyvinutou jemnou motoriku, rodiče by tedy měli  alespoň večer před spaním pomoci   svým ratolestem zoubky dočistit.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.dental-office.cz

Vydáno 28.05.2013
750 Zhlédnutí
Topováno 23.03.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Ordinační bělení zubů na klinice v Praze 4

Ordinační bělení zubů na klinice v Praze 4
Preventivní, záchovná i estetická péče o zuby patří ke komfortu, který by si měl dopřát každý. Od kvalitní dentální hygieny přes zubní implantáty a rovnátka až po bělení zubů. Veškerý komfort si můžete na vysoce profesionální úrovni dopřát na zubní klinice DENTAL OFFICE v Praze 4.

Návštěva dětské stomatologie může být zábavou

Návštěva dětské stomatologie může být zábavou
Pro některé děti, ale i rodiče může být návštěva dětské stomatologie stresující okamžik. V tomto případě je však vždy prostor na změnu. Například Zubní klinika na Praze 4, se snaží s dětmi pracovat s co největší trpělivostí, zbavit dítě strachu a navodit příjemnou atmosféru.

Ošetření kořenových kanálků neboli mikroskopická endodoncie

Ošetření kořenových kanálků neboli mikroskopická endodoncie
Vyskytne-li se zánět zubu nebo jeho okolí, ať už způsobený zubním kazem, úrazem, nebo jinými příčinami, je třeba jednat rychle. Moderní stomatologie naštěstí nabízí bezbolestné řešení, které vás problému zbaví, často stačí jen jedna návštěva specializované ordinace. Řeč je o zákroku zvaném ...

Neviditelná rovnátka Invisalign nyní se slevou zaplatíte o 21 tis. méně!

Neviditelná rovnátka Invisalign nyní se slevou zaplatíte o 21 tis. méně!
Mýtus, že rovnátka jsou jen pro děti, je již naštěstí zbořen. I dospělí si začínají plnit svůj sen o perfektním úsměvu. Mnohé však stále odrazuje estetické hledisko léčby. Mít ortodontický aparátek v ústech je pro některé z nás nepřekonatelná bariéra k splnění si celoživotního přání mít zářivý a ...

DENTAL OFFICE Praha – trhání zubů moudrosti vás zbaví problémů jednou pro vždy

DENTAL OFFICE Praha – trhání zubů moudrosti vás zbaví problémů jednou pro vždy
Zuby moudrosti mají sice honosný název, když se vám ale v ústech objeví, znamená to většinou spíše problémy. Zuby moudrosti totiž rostou jako poslední a často se stává, že pro ně v čelisti nezbyde dostatek místa. Potýkat se pak musíte s velkými bolestmi, záněty i dalšími problémy. Trhání zubů ...

Kolik zubních výplní má průměrný Čech?

Kolik zubních výplní má průměrný Čech?
Taková statistika bohužel není k dispozici. V praxi se setkávám jak s pacienty, kteří mají chrup intaktní (bez jediné výplně), tak s těmi, u kterých je každý zub ošetřen výplní. A jak je na tom průměrný Čech? Myslím, že bychom se mohli pohybovat kolem čísla 8. Doufejme, že počet bude klesat a stav ...

Kdy vaše zuby pláčou

Kdy vaše zuby pláčou
Které potraviny nejvíce poškozují zuby? Smrtelnou kombinací pro zuby je nízké pH a vysoká koncentrace cukru. Toto spojení můžete najít například v tzv. soft drincích nebo džusech. Nízké pH způsobuje erozivní poškození zubu. Vysoká koncentrace cukru je základem pro růst kolonií bakterií. Oba ...

Jak si udržet krásné a zdravé zuby po celý život?

Jak si udržet krásné a zdravé zuby po celý život?
Mnozí z Vás by se určitě rádi dozvěděli nějaké triky, díky kterým si udržíme zuby zdravé bez nutnosti navštívit zubního lékaře, ale bohužel bez stomatologa a dentální hygienistky to prostě nejde.

Těšte se na návštěvu zubaře. Zubní klinika Dental Office H33 vám nabízí příjemné prostředí i personál

Těšte se na návštěvu zubaře. Zubní klinika Dental Office H33 vám nabízí příjemné prostředí i personál
Děsíte se návštěvy zubaře dlouho dopředu a zvuk vrtačky je pro vás jako mučení? Tak to ještě neznáte zubní kliniku Dental Office H33. Zapomeňte na děsivé nemocniční prostředí a neochotný personál. U nás vás čeká řada usměvavých a milých pracovníků a útulné prostory moderní kliniky. Díky nám už ...
PODSTRÁNKY

Stomatologická péče, léčba parodontitidy

Stomatologická péče, léčba parodontitidy
Stomatologická péče na zubní klinice DENTAL OFFICE H33

Stomatochirurgie a implantologie v Praze na Pankráci

Stomatochirurgie a implantologie v Praze na Pankráci
Stomatologická chirurgie a implantologie v Praze na Pankráci

Neviditelná rovnátka Invisalign, dentální hygiena, bělení zubů

Neviditelná rovnátka Invisalign, dentální hygiena, bělení zubů
Neviditelná rovnátka Invisalign, dentální hygiena, bělení zubů pro krásný úsměv
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Dental Office H33 s.r.o. Zubní klinika Praha 4
WEBOVÁ STRÁNKA
Dental Office H33 s.r.o.
www.dental-office.cz
Adresa

Adresa

Hvězdova 33
Praha 4 - Pankrác 140 00

info@dental-office.cz
+420 241 410 001


Najdete nás také zde:

FacebookSkypeARES
captcha