Zatravňovací dlažba Puruplast a její využití v jezdectví

Doby, kdy bylo pro zpevnění zatravněné plochy třeba vylít na ni za každou cenu beton nebo ji pohřbít pod asfaltem, už jsou naštěstí dávno pryč. Pro efektivní, estetické a zároveň ekologické řešení zpevnění travnatých ploch je tady totiž zatravňovací dlažba.


Díky svým výborným technickým vlastnostem, pevnosti a nosnosti, se zatravňovací dlažba vyrovná tradičním povrchům, jako jsou beton nebo živičné směsi. Na rozdíl od nich však zatravňovací dlažba nekazí přirozený ráz travnaté plochy ani nesnižuje propustnost povrchu a zachovává tak přirozený koloběh vody. A přitom je cenově dostupná.

Zatravňovací dlažba na cesty, parkoviště i golfová hřiště

Všestranné použití zatravňovací dlažby Puruplast je zcela zřejmé. Je vhodným povrchem pro zpevnění parkovišť, odstavných ploch, příjezdů ke garážím nebo stavbám. Použití však čím dál častěji nachází při parkových úpravách, jako povrch pro stezky, chodníky, kolejiště nebo také jako podklad pro stanování a umístění karavanů v kempech. Golfisté ocení vlastnosti zatravňovací dlažby na golfovém hřišti, ekologové zase její jedinečné vlastnosti uplatnitelné při ochraně proti erozi svahů, hrází a koryt řek nebo dokonce ozelenění střech. Houževnaté rošty Puruplast se osvědčily také při zpevnění travnatých ploch kolem napajedel pro dobytek.

Koně, jezdectví, dostihy a zatravňovací dlažba

Jednou z mnoha dalších oblastí, pro kterou je zatravňovací dlažba Puruplast vhodná, je použití při chovu hospodářských zvířat a v jezdectví. Zatravňovací dlažba Puruplast zvyšuje kvalitu jezdeckých povrchů na dostihových drahách, sportovištích, jízdárnách nebo v jezdeckých halách. Může sloužit jako vhodný povrch paddocků, lonžovacích kruhů, výběhů pro koně, volných stání, vodících zařízení i míst pro krmení a nákladišť koní.

Zatravňovací dlažba si poradí s nepřízní počasí a ochrání koňské klouby

Bohužel v České republice (na rozdíl od zahraničí) není použití zatravňovací dlažby v jezdectví příliš rozšířeno. Přitom velkou výhodou zatravňovací dlažby je, že je díky jejím technologickým vlastnostem povrch stále odvodněný a nedochází k jeho masivnímu podmáčení. Koně mohou tedy stále trénovat a závodit, i pokud počasí zrovna nepřeje. Dostihy a jiné závody není třeba rušit pouze kvůli tomu, že je povrch nasáklý vodou. Ten je díky zatravňovací dlažbě Puruplast navíc vhodně pružný a u koní tak nedochází ke zbytečnému a nebezpečnému namáhání kloubů.

Více informací o tom, jaké výhody zatravňovací dlažba Puruplast nabízí, stejně jako o možnostech jejich dodávky a realizace najdete na webu společnosti.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.puruplast.cz

Vydáno 02.09.2013
1380 Zhlédnutí
Topováno 02.07.2015
FIREMNÍ ČLÁNKY

Chcete lehce vyměnit nevzhlednou kupu odpadků za kvalitní kompost z kompostéru?

Chcete lehce  vyměnit nevzhlednou kupu  odpadků za kvalitní kompost z kompostéru?
Pokud stále váháte, zda si i na svoji zahradu pořídit kompost, zkuste se inspirovat: Platový kompostér vyniká odolným a bezúdržbovým materiálem, má rychlou a snadnou montáž. Zaručí plnohodnotný humus rychleji než z běžného kompostu. Vyřeší problém odpadů z kuchyně a zahrady.

Vsaďte na ekologickou zatravňovací dlažbu Puruplast a podpořte přírodu!

Vsaďte na ekologickou zatravňovací dlažbu Puruplast a podpořte přírodu!
Z plastových recyklátů lze dnes vyrobit jedinečnou zatravňovací dlažbu. Zatravňovací dlažba tak nabídne pevné povrchy a zároveň umožní zachovat přirozený travnatý ráz okolí. Stačí nahlédnout do světa ekologie, recyklovaných materiálů a šetrného zacházení s přírodou.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Puruplast, a.s.
WEBOVÁ STRÁNKA
Puruplast, a.s.
www.puruplast.cz
Adresa

Adresa

Kostelany nad Moravou 67
Kostelany nad Moravou 686 01

info@puruplast.cz
+420 572 542 577


Najdete nás také zde:

ARES
captcha