Sklápečové korby - zemědělské přestavby a nástavby nákladních vozidel

Porgest, a.s.

Sklápečové korby - zemědělské přestavby a nástavby nákladních vozidel

Porgest, a.s.
Přeprava nebezpečných nákladů: Přestavby vozidel podle ADR

Společnost PORGEST se v oblasti nákladních vozů specializuje na valníkové plošiny, sklápěčové korby, přestavby vozidel pro přepravu nebezpečných nákladů dle ADR a další činnosti spojené s nejen nákladními vozidly. Montujeme hydraulické systémy, provádíme pálení plasmou a další úpravy vozidel. Například takové opravy tachografů jsou doslova náš denní chleba.

Přeprava nebezpečných nákladů: Přestavby vozidel podle ADR

Sklápěčové korby a valníkové plošiny pro civilní i vojenské účely

Sklápěčové korby v Porgest vyrábíme pro podvozky vozů MERCEDES, LIAZ, TATRA, IVECO, DAF, MAN, SCANIA nebo další v provedení 4x4 až 8x8. Valníkové plošiny je pak možné uzpůsobit civilnímu použití, ale třeba také vojenským účelům. Civilní provedení valníkových plošin má ocelový podlahový svařovaný rošt, překližkovou podlahu, kotevní úchyty, sloupky, které lze odejmout či sklopit, bočnice z hliníku či oceli a odnímatelnou či posuvnou konstrukci střechy. Posuvné systémy plachet valníkových plošin a další doplňky je možno kombinovat, a to samozřejmě včetně potisku. Spací kabina jako součást valníkové plošiny, hydraulická zvedací čela ani další součásti nejsou rovněž pro Porgest žádný problém.

Přestavby vozidel dle ADR pro převoz nebezpečných nákladů

Další oblastí, kterou se Porgest zabývá, jsou přestavby vozů tak, aby jimi bylo možné převážet například i nebezpečné náklady. Nebezpečné náklady a jejich převoz s sebou nesou celou řadu bezpečnostních rizik, a tedy i všemožných pravidel, která musí splňovat. Souhrnně se označují ADR, přičemž se pod touto zkratkou skrývá Evropská dohoda o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných nákladů. Nebezpečnými náklady se rozumí předměty, pro jejichž vlastnosti (žíravost, hořlavost, výbušnost a podobně) může být při přepravě ohroženo nejen životní prostředí, ale třeba také bezpečnost osob a jejich majetku.

ADR = Pravidla o přepravě nebezpečných nákladů, která je třeba dodržovat

Aby i vaše vozidlo splňovalo podmínky ADR, provádí společnost Porgest profesionální přestavby vozidel pro účely převozu nebezpečných odpadů, a to u všech v České republice běžně provozovaných vozidel. Nezáleží, zda si přejete přestavit nákladní vůz značky MERCEDES, LIAZ, TATRA, IVECO, DAF, MAN, SCANIA nebo další. Poradíme si také s přestavbou podle ADR u menších vozů, jako jsou třeba ty od NISSAN nebo FORD, a to včetně přívěsů, návěsů, kontejnerů či výměnných nástaveb.

V rámci komplexních přestaveb vozidel dle ADR pro převoz nebezpečných nákladů provádíme úpravy, jako například krytování tepelně exponovaných míst, montáž omezovačů rychlosti nebo montáž elektrických odpojovačů baterií. Podle ADR ale montujeme například také topení, boční obrysová světla, ABS nebo elektromagnetické brzdy TELMA a další.

Společnost Porgest zaměřující se na přestavby vozidel má tři provozy, z nichž vedení společnosti naleznete v Novém Jičíně, strojírenskou prvovýrobu, přestavby, servis ADR a další v Šenově u Nového Jičína a strojírenskou výrobu pak v Kopřivnici v areálu Tatry. Více informací o produktech a službách společnosti včetně všech potřebných kontaktů naleznete na jejích webových stránkách.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.porgest.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Nosič výměnných nástaveb – řešení přepravy v zemědělství

Nosič výměnných nástaveb – řešení přepravy v zemědělství

Moderní doba je sice v některých ohledech inovativní, ale také se jí často musíme přizpůsobovat. Týká se to snad všech průmyslových odvětví a také zejména zemědělství. V mnohých ohledech se snižují výrobní náklady, to způsobuje, že vznikají vyšší nároky na techniku. Požaduje se její větší efektivnost. Zákazníci hledají optimálnější výhodnost ve všech směrech a také požadují snižování co nejvíce finančních nákladů. Firma Porgest se proto přizpůsobuje a vyrábí nosič výměnných nástaveb v různých variantách.

Vydáno 02.05.2017
Společnost Porgest dodává své nástavby nákladních automobilů nejen firmám u nás v České republice, ale také do Zemí EU, a dokonce i mimo ni

Společnost Porgest dodává své nástavby nákladních automobilů nejen firmám u nás v České republice, ale také do Zemí EU, a dokonce i mimo ni

Korby na nákladní automobily jsou velice žádaným zbožím, obzvláště pokud je umíte vyrobit univerzální. Velkou výhodou tak zůstává možnost, že je můžete namontovat na jakýkoliv podvozek. V naší oblasti spolupracujeme převážně s firmou Tatra, která je nám blízká svým místem působnosti v Moravskoslezském kraji, ale také technickým zázemím. Dlouhodobá spolupráce umožňuje dodávání a montování zejména na jejich podvozky, obzvláště pak na novou modelovou řadu Phoenix. Dokážeme se však přizpůsobit jakémukoliv zákazníkovi a jeho nákladnímu automobilu. Díky individuálnímu přístupu k zákazníkům požadují naši spolupráci a dodávání těchto speciálních koreb na nákladní automobily i vzdálené země, proto se naše nástavby používají hojně v Rusku, ale například také v Mexiku nebo Austrálii.

Vydáno 27.04.2017
Nosič výměnných nástaveb sníží náklady na přepravu v oblasti zemědělství

Nosič výměnných nástaveb sníží náklady na přepravu v oblasti zemědělství

Přeprava komodit tvoří v oblasti zemědělské výroby významnou část nákladů. Pořizování specializovaných strojů, které nachází využití jen několik týdnů v průběhu roku, zemědělskou výrobu značně prodražuje. Společnost Porgest nabízí řešení v podobě nákladního automobilu, přestavěného na nosič výměnných nástaveb. Díky přestavbě bude vozidlo využito v průběhu celého roku, čímž se výrazně sníží náklady v oblasti pořizování zemědělské techniky.

Vydáno 15.07.2016
Valníkové plošiny a sklápěčové nástavby společnosti PORGEST

Valníkové plošiny a sklápěčové nástavby společnosti PORGEST

Těžká technika, do které spadají velká nákladní auta s plošinami, jsou nezbytným pomocníkem nejen pro zemědělce a stavebníky, ale také pro potřeby vojska. Jelikož se jedná o náročnou a nebezpečnou činnost, je nutné volit jen kvalitního výrobce této techniky.

Vydáno 24.07.2018
Sklápěčové nástavby Porgest na nákladní automobily

Sklápěčové nástavby Porgest na nákladní automobily

Společnost Porgest se již přes 16 let zabývá vývojem a výrobou nástaveb na nákladní automobily. Reaguje na požadavky svých klientů a hledá s nimi nejideálnější a současně nejlevnější řešení. V současné době nabízí sklápěčové nástavby v mnoha provedeních – jednostranné, dvoustranné i třístranné. Porgest vyrábí nástavby pro všechny typy podvozků, dodává také valníkové plošiny a speciální typy koreb. Sklápěčové nástavby jsou hojně využívány v oblasti stavebnictví, zájem je však také mezi těžařskými společnostmi či záchrannými sbory.

Vydáno 14.07.2016Vydáno 02.05.2015
836 Zhlédnutí
Topováno 24.10.2019

Zemědělské korby a nástavby

Zemědělské korby a nástavby

Výroba zemědělských sklápěčových korb a nástaveb, přestavby nákladních vozů

Sklápěčové korby a valníkové nástavby

Sklápěčové korby a valníkové nástavby

Sklápěčové korby pro nákladní automobily všech značek a valníkové nástavby

Přestavby vozů dle ADR

Přestavby vozů dle ADR

Přestavby vozidel pro přepravu nebezpečných nákladů podle předpisu ADR