Přeprava nebezpečných nákladů: Přestavby vozidel podle ADR

Porgest, a.s.

Přeprava nebezpečných nákladů: Přestavby vozidel podle ADR

Porgest, a.s.
Nosič výměnných nástaveb sníží náklady na přepravu v oblasti zemědělství

Přeprava komodit tvoří v oblasti zemědělské výroby významnou část nákladů. Pořizování specializovaných strojů, které nachází využití jen několik týdnů v průběhu roku, zemědělskou výrobu značně prodražuje. Společnost Porgest nabízí řešení v podobě nákladního automobilu, přestavěného na nosič výměnných nástaveb. Díky přestavbě bude vozidlo využito v průběhu celého roku, čímž se výrazně sníží náklady v oblasti pořizování zemědělské techniky.

universální korba na podvozku Tatra Phoenix 6x6

Inovativní přestavba podvozku

Při vlastní přestavbě využívá společnost Porgest zejména podvozky Tatra, obzvláště nový model Phoenix. Takový podvozek je plně pohonný, vyniká minimálními provozními náklady a díky homologaci jako traktor je přímo určen pro oblast zemědělství.

Přestavba podvozku je tvořena jednotlivými prvky, které činí zemědělský stroj kvalitním a univerzálním. Jde především o mezirám, opatřen zesíleným nástřikem DINITROL, který zajišťuje maximální odolnost a životnost zemědělské techniky. Neméně důležitými prvky přestavby jsou hydraulický systém sklápění, hydraulické vývody pro další hydropohony, vzduchové přizvedávání či odstavné nohy. Po domluvě s klientem lze nástavbu opatřit speciální převodovkou, která umožňuje připojení dalších nástaveb, např. rozmetadla.

Vývoj a výroba nosiče výměnných nástaveb i jednotlivých koreb


Nabídka výměnných nástaveb

Po přestavbě umožňuje nosič výměnných nástaveb připojení různých koreb Porgest, ale také jiných výrobců. Využít lze např. rozmetadla výrobce ZDT či fekální cisterny AGROSTAR. Korby, dodávané společností Porgest, jsou k dispozici v mnoha variantách a z různých materiálů.

Výrobce zemědělských strojů vychází z předpokladu, že se zásadně liší požadavky při přepravě obilí a siláže a senáže. Dodává korby, určené speciálně pro přepravu obilí, vyráběné nejčastěji ve dvoustranném provedení a s možností mechanického hydraulického ovládání bočnic. Výměnné nástavby pro siláž a senáž jsou naopak vyráběny jako jednostranné, a to díky požadavkům na maximální objem a velikost výsypného otvoru. Zákaznicí si obzvláště oblíbili kompletní hydraulické ovládání celé bočnice. Oba typy výměnných nástaveb jsou dodávány v provedení pro nákladní podvozky, možná je také dostavba na přívěsy různých výrobců.

Zemědělská technika s důrazem na přání a požadavky klientů


Více než 16 let zkušeností s vývojem a výrobou výměnných nástaveb

Společnost Porgest se vývojem a výrobou výměnných nástaveb zabývá již přes 16 let. Reaguje na požadavky klientů a důraz klade na individuální přístup. Díky zájmu dodává např. i klasické jednostranné korby, sklopné dozadu, vhodné pro přepravu písku či zeminy. Pro nejnáročnější klienty pak vyrábí hliníkové korby, které jsou až o 30 % lehčí než běžné ocelové nástavby. Díky nosiči výměnných nástaveb a moderních koreb bude přeprava zemědělských komodit snadná a levná.Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.porgest.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Nosič výměnných nástaveb – řešení přepravy v zemědělství

Nosič výměnných nástaveb – řešení přepravy v zemědělství

Moderní doba je sice v některých ohledech inovativní, ale také se jí často musíme přizpůsobovat. Týká se to snad všech průmyslových odvětví a také zejména zemědělství. V mnohých ohledech se snižují výrobní náklady, to způsobuje, že vznikají vyšší nároky na techniku. Požaduje se její větší efektivnost. Zákazníci hledají optimálnější výhodnost ve všech směrech a také požadují snižování co nejvíce finančních nákladů. Firma Porgest se proto přizpůsobuje a vyrábí nosič výměnných nástaveb v různých variantách.

Vydáno 02.05.2017
Společnost Porgest dodává své nástavby nákladních automobilů nejen firmám u nás v České republice, ale také do Zemí EU, a dokonce i mimo ni

Společnost Porgest dodává své nástavby nákladních automobilů nejen firmám u nás v České republice, ale také do Zemí EU, a dokonce i mimo ni

Korby na nákladní automobily jsou velice žádaným zbožím, obzvláště pokud je umíte vyrobit univerzální. Velkou výhodou tak zůstává možnost, že je můžete namontovat na jakýkoliv podvozek. V naší oblasti spolupracujeme převážně s firmou Tatra, která je nám blízká svým místem působnosti v Moravskoslezském kraji, ale také technickým zázemím. Dlouhodobá spolupráce umožňuje dodávání a montování zejména na jejich podvozky, obzvláště pak na novou modelovou řadu Phoenix. Dokážeme se však přizpůsobit jakémukoliv zákazníkovi a jeho nákladnímu automobilu. Díky individuálnímu přístupu k zákazníkům požadují naši spolupráci a dodávání těchto speciálních koreb na nákladní automobily i vzdálené země, proto se naše nástavby používají hojně v Rusku, ale například také v Mexiku nebo Austrálii.

Vydáno 27.04.2017
Přeprava nebezpečných nákladů: Přestavby vozidel podle ADR

Přeprava nebezpečných nákladů: Přestavby vozidel podle ADR

Společnost PORGEST se v oblasti nákladních vozů specializuje na valníkové plošiny, sklápěčové korby, přestavby vozidel pro přepravu nebezpečných nákladů dle ADR a další činnosti spojené s nejen nákladními vozidly. Montujeme hydraulické systémy, provádíme pálení plasmou a další úpravy vozidel. Například takové opravy tachografů jsou doslova náš denní chleba.

Vydáno 02.05.2015
Valníkové plošiny a sklápěčové nástavby společnosti PORGEST

Valníkové plošiny a sklápěčové nástavby společnosti PORGEST

Těžká technika, do které spadají velká nákladní auta s plošinami, jsou nezbytným pomocníkem nejen pro zemědělce a stavebníky, ale také pro potřeby vojska. Jelikož se jedná o náročnou a nebezpečnou činnost, je nutné volit jen kvalitního výrobce této techniky.

Vydáno 24.07.2018
Sklápěčové nástavby Porgest na nákladní automobily

Sklápěčové nástavby Porgest na nákladní automobily

Společnost Porgest se již přes 16 let zabývá vývojem a výrobou nástaveb na nákladní automobily. Reaguje na požadavky svých klientů a hledá s nimi nejideálnější a současně nejlevnější řešení. V současné době nabízí sklápěčové nástavby v mnoha provedeních – jednostranné, dvoustranné i třístranné. Porgest vyrábí nástavby pro všechny typy podvozků, dodává také valníkové plošiny a speciální typy koreb. Sklápěčové nástavby jsou hojně využívány v oblasti stavebnictví, zájem je však také mezi těžařskými společnostmi či záchrannými sbory.

Vydáno 14.07.2016Vydáno 15.07.2016
790 Zhlédnutí
Topováno 19.11.2019

Zemědělské korby a nástavby

Zemědělské korby a nástavby

Výroba zemědělských sklápěčových korb a nástaveb, přestavby nákladních vozů

Sklápěčové korby a valníkové nástavby

Sklápěčové korby a valníkové nástavby

Sklápěčové korby pro nákladní automobily všech značek a valníkové nástavby

Přestavby vozů dle ADR

Přestavby vozů dle ADR

Přestavby vozidel pro přepravu nebezpečných nákladů podle předpisu ADR