THANATOPRAXE – moderní zaopatření těl zemřelých

Po celé lidské dějiny bylo zapatření těl zemřelých v různých formách a podle rituálních pravidel běžné a praktikované podle místních podmínek, zvyklostí a rituálů ve všech jejich rozmanitostech.

THANATOPRAXE – moderní zaopatření těl zemřelých, Pohřební ústav AURIGA spol. s r.o., Litoměřice

Zaopatření těl zemřelých - historie a součanost

V době moderní došlo k profesionalisaci těchto úkonů do zpravidla nejprve náboženských pohřebních společenstev, což v určité míře trvá dosud (židé, muslimové atd.) a také od konce 18. a počátku 19. století také do pohřebních služeb – podniků určených k pohřbívání těl zemřelých.

Význam zaopatřování těl zemřelých spočívá v jejich úpravě pro samotný pohřební rituál, včetně zabránění rozkladu těl, a v ochraně zdraví osob žijících, které přicházely a přicházejí do styku s těly zemřelých.

V 19. století se vyvinula na jeho počátku methoda konservace těl, aby byla těla uchována pro přepravu a obřady; zejména ve Francii se rozvinula methoda pod pojmem thanatopraxe, která se vyvinula do dnešní podoby komplexního zaopatření těl vně i uvnitř, která později doznala prudkého rozvoje po roce 1865 v USA a na konci století a počátkem 20. století se thanatopraxe vrátila významně zpět do Evropy, když se začalo používat pojmu balsamace (embalming).

Pojem thanatopraxe (modern embalming) se dnes používá převážně v kontinentální Evropě (Francie, Německo, Španělsko, Itálie) a pojem embalming se užívání zásadně ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, v Irsku, USA, Kanadě, Austrálii apod.

Thanatopraktické ošetřování těl zemřelých a jejich balzamace


Jediné specializované centrum v České republice

Pohřební ústav AURIGA® zřídil a provozuje jediné specializované centrum pro thanatopraktické ošetřování těl zemřelých a jejich balsamaci, které slouží nejen k praktické činnosti firmy, ale i pro výuku studentů balsamování z Česka a Německa.

V současné době je zásadním cílem thanatopraxe zabránění rozkladu těl zemřelých (balsamace) nebo zpomalení rozkladu těl (konservace).

K thanatopraxi nepochybně patří i kosmetické upravení zejména hlav a rukou těl zemřelých, též i rekonstrukce nezbytných částí těl formou nahrazení chybějících kostí, tkání apod.

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o. je držitelem české koncese k provádění těchto činností a jeho dva balsamovači JUDr. et Mgr. Petr Rambousek a Helena Šulíková jsou jako členové německého institutu pro thanatopraxi (Deutsches Institut für Thanatopraxie GmbH v Düsseldorfu – www.bestatter.de) držiteli i licencí německých.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.pohrebni-auriga.cz

Vydáno 05.05.2015
1244 Zhlédnutí
Topováno 29.04.2021
FIREMNÍ ČLÁNKY

Pohřební ústav AURIGA – profesionální balzamování zesnulých

Pohřební ústav AURIGA – profesionální balzamování zesnulých
Při zařizování pohřbu musíte myslet na spoustu věcí. Pokud tak chcete, aby poslední rozloučení proběhlo důstojně a bez komplikací, spolehněte se na skutečné profesionály z pohřebního ústavu AURIGA. Kompletní služby nabízíme pozůstalým po celé České republice již od roku 1991, díky získaným ...

V životě nás potkají i méně příjemné situace, jednou z nich je i pohřeb

V životě nás potkají i méně příjemné situace, jednou z nich je i pohřeb
Situace, která není nikomu příjemná. Každý z nás se s ní v životě potká, ať už u rodinných příslušníků nebo svých blízkých či známých přátel. Náš pohřební ústav Auriga působí po celé České Republice. Zařizujeme vše potřebné, abyste neměli navíc žádné starosti.

Pohřební služba s pochopením, respektem a úctou

Pohřební služba s pochopením, respektem a úctou
Smrt blízkého není nic jednoduchého. Ať už emočně, nebo organizačně. Kromě obrovského smutku, který cítíte, musíte také nebožtíkovi vzdát úctu uspořádáním důstojného pohřbu. Naštěstí jsou tu lidé, kteří udělají maximum, aby vám pomohli. Pracují v pohřebním ústavu Auriga, jehož hlavní sídlo najdete ...
PODSTRÁNKY

Pohřební služby a balzamace

Pohřební služby a balzamace
Pohřební služby, kremace, církevní obřady, balzamace a estetické úpravy zesnulých

Mezinárodní převozy zesnulých

Mezinárodní převozy zesnulých
Mezinárodní převozy zesnulých, asistenční služby, kremace a pohřeb v zahraničí

Pohřební zboží

Pohřební zboží
Pohřební zboží, nabídka rakví a uren, vazba květin a věnců, potisk smutečních stuh
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o. Mezinárodní převozy, pohřby, kremace
WEBOVÁ STRÁNKA
Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.
www.pohrebni-auriga.cz
Adresa

Adresa

Boženy Němcové 1052/1
Litoměřice 412 01

info@pohrebni-auriga.cz
+420 800 183 254


Najdete nás také zde:

ARES
captcha