AGT Zlín: Výroba drážkovaných pryžových válců

Důležitou součástí všech dopravníkových, balicích, navíjecích i dalších průmyslových strojů jsou pogumované válce. Jejich provedení hraje důležitou roli v činnosti celého zařízení. Společnost Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o., která se výrobou gumových válců zabývá již řadu let, rozšířila své technologické vybavení a zahájila výrobu drážkovaných gumových válců, které oproti hladkému provedení přináší celou řadu výhod.

Křížové drážky

Výhody drážkovaných pogumovaných válců

Kvalita výroby pryžových válců pro průmyslové použití a reakce na požadavky klientů je pro společnost AGT Zlín velmi důležitá. Díky vzrůstajícímu zájmu o spirálové pryžové válce se společnost rozhodla rozšířit portfolio svých výrobků a k původnímu univerzálnímu stroji nově dokoupila zařízení, které slouží mj. i k výrobě drážkovaných pryžových válců. Výhodou je, že válce nejsou lepené, ale drážka je přímo vyřezána do navulkanizované gumy. V současné době se tak zabývá jak výrobou původních hladkých válců, tak těch drážkovaných.

Existují průmyslové aplikace, kde použití spirálových pryžových válců výrazně zvýší kvalitu jednotlivých vlastností i celkovou funkčnost zařízení. Díky drážkování na sebe na rozdíl od těch hladkých nenanáší nečistoty, v případě rozprostíracích válců pak zajišťují roztahování do stran.

Výroba drážkovaných pogumovaných válců


Pogumované válce s křížovými drážkami

Drážkované pryžové válce jsou vyráběny ve dvojím provedení. Prvním typem jsou pogumované válce s křížovými drážkami. Ty se velmi často používají u dopravníků a jejich hlavní výhoda spočívá v již zmiňované odolnosti vůči nečistotám. Křížové drážky na pogumovaném válci zaopatří automatické očištění nahromaděných nečistot, které z válce jednoduše opadnou. Zatímco použití hladkých válců vyžadovalo zastavení stroje a ruční očištění válce personálem, drážkovaný pogumovaný válec tuto činnost zastane sám a nevyžaduje zastavení provozu.


Rozprostírací drážkové válce

Druhým nově vyráběným typem jsou rozprostírací drážkové gumové válce. Díky provedení směru spirály, kdy drážkování levé půlky válce směřuje vlevo a pravé půlky vpravo, dochází k roztahování přepravovaného materiálu do stran. Tento způsob provedení se oceňuje například při přepravě fólie, která se díky rozprostíracímu efektu nesmršťuje a nezpůsobí tak kolizi. Použití rozprostíracích drážkových válců je obzvláště výhodné u balicích strojů či v potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu obecně.

Rozprostírací drážkové válce a pogumované válce s křížovými drážkami


Spirálové pryžové válce

K původním hladkým pryžovým válcům tak společnost AGT Zlín nově zařadila i spirálové pryžové válce ve dvojím provedení. Ty mohou být v celé řadě aplikací výhodnější a usnadní práci zákazníkům. Kompletní přehled nově vyráběných válců naleznete na internetových stránkách společnosti, kde si je můžete současně také objednat.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.agtzlin.cz/

Vydáno 29.03.2016
1241 Zhlédnutí
Topováno 30.11.2021
FIREMNÍ ČLÁNKY

Pogumování válců, kol a kladek s vyšší životností.

Pogumování válců, kol a kladek s vyšší životností.
Gumárenské výrobky od společnosti AGT Zlín se vyznačují vysokou pevností, elasticitou, dlouhou životností a odolností proti otěru. V nabídce najdete např. membrány pro stroje na výrobu pneumatik, hadice do hadicových ventilů, pogumované válečky v mnoha provedeních pro široké využití a další ...

Druhy pogumovaných válců a kladek

Druhy pogumovaných válců a kladek
V případě gumárenského průmyslu vám padne vhod spolupráce se společností, která provádí vývojové, konstrukční, výrobní o obchodní aktivity a spolupracuje s řadou společností v ČR i v zahraničí. Tou společností je Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o.
PODSTRÁNKY

Pogumované válce

Pogumované válce
Pogumované válce světlou, černou nebo pěnovou pryží, drážkované pogumované válce

Pryžové výlisky

Pryžové výlisky
Výroba technické pryže, pryžové výlisky z formy, ostatní pryžové výrobky

Konfekční membrány pro výrobu pneumatik

Konfekční membrány pro výrobu pneumatik
Konfekční membrány pro stroje na výrobu pneumatik na osobní i nákladní automobily
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o. AGT Zlín
WEBOVÁ STRÁNKA
Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o.
www.agtzlin.cz
Adresa

Adresa

třída Tomáše Bati 385
Zlín 4 763 02

agt@agtzlin.cz
+420 577 105 841


Najdete nás také zde:

Facebookwww.pogumovanivalcu.czARES
captcha