Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o. AGT Zlín

Výroba vložek, manžet pro hadicové ventily (quetschventily) - kvalitní a spolehlivé

Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o.
AGT ZlínPogumované válce

Pogumované válce

Pogumované válce světlou, černou nebo pěnovou pryží, drážkované pogumované válce

Pryžové výlisky

Pryžové výlisky

Výroba technické pryže, pryžové výlisky z formy, ostatní pryžové výrobky

Konfekční membrány pro výrobu pneumatik

Konfekční membrány pro výrobu pneumatik

Konfekční membrány pro stroje na výrobu pneumatik na osobní i nákladní automobily


AGT Zlín: Výroba drážkovaných pryžových válců

Důležitou součástí všech dopravníkových, balicích, navíjecích i dalších průmyslových strojů jsou pogumované válce. Jejich provedení hraje důležitou roli v činnosti celého zařízení. Společnost Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o., která se výrobou gumových válců zabývá již řadu let, rozšířila své technologické vybavení a zahájila výrobu drážkovaných gumových válců, které oproti hladkému provedení přináší celou řadu výhod.

Drážkované pryžové válce

Výhody drážkovaných pogumovaných válců

Kvalita výroby pryžových válců pro průmyslové použití a reakce na požadavky klientů je pro společnost AGT Zlín velmi důležitá. Díky vzrůstajícímu zájmu o spirálové pryžové válce se společnost rozhodla rozšířit portfolio svých výrobků a k původnímu univerzálnímu stroji nově dokoupila zařízení, které slouží mj. i k výrobě drážkovaných pryžových válců. Výhodou je, že válce nejsou lepené, ale drážka je přímo vyřezána do navulkanizované gumy. V současné době se tak zabývá jak výrobou původních hladkých válců, tak těch drážkovaných.

Existují průmyslové aplikace, kde použití spirálových pryžových válců výrazně zvýší kvalitu jednotlivých vlastností i celkovou funkčnost zařízení. Díky drážkování na sebe na rozdíl od těch hladkých nenanáší nečistoty, v případě rozprostíracích válců pak zajišťují roztahování do stran.

Výroba drážkovaných pogumovaných válců


Pogumované válce s křížovými drážkami

Drážkované pryžové válce jsou vyráběny ve dvojím provedení. Prvním typem jsou pogumované válce s křížovými drážkami. Ty se velmi často používají u dopravníků a jejich hlavní výhoda spočívá v již zmiňované odolnosti vůči nečistotám. Křížové drážky na pogumovaném válci zaopatří automatické očištění nahromaděných nečistot, které z válce jednoduše opadnou. Zatímco použití hladkých válců vyžadovalo zastavení stroje a ruční očištění válce personálem, drážkovaný pogumovaný válec tuto činnost zastane sám a nevyžaduje zastavení provozu.


Rozprostírací drážkové válce

Druhým nově vyráběným typem jsou rozprostírací drážkové gumové válce. Díky provedení směru spirály, kdy drážkování levé půlky válce směřuje vlevo a pravé půlky vpravo, dochází k roztahování přepravovaného materiálu do stran. Tento způsob provedení se oceňuje například při přepravě fólie, která se díky rozprostíracímu efektu nesmršťuje a nezpůsobí tak kolizi. Použití rozprostíracích drážkových válců je obzvláště výhodné u balicích strojů či v potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu obecně.

Rozprostírací drážkové válce a pogumované válce s křížovými drážkami


Spirálové pryžové válce

K původním hladkým pryžovým válcům tak společnost AGT Zlín nově zařadila i spirálové pryžové válce ve dvojím provedení. Ty mohou být v celé řadě aplikací výhodnější a usnadní práci zákazníkům. Kompletní přehled nově vyráběných válců naleznete na internetových stránkách společnosti, kde si je můžete současně také objednat.Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.agtzlin.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Pogumování válců, kol a kladek s vyšší životností.

Pogumování válců, kol a kladek s vyšší životností.

Gumárenské výrobky od společnosti AGT Zlín se vyznačují vysokou pevností, elasticitou, dlouhou životností a odolností proti otěru. V nabídce najdete např. membrány pro stroje na výrobu pneumatik, hadice do hadicových ventilů, pogumované válečky v mnoha provedeních pro široké využití a další produkty.

Vydáno 14.08.2013
Druhy pogumovaných válců a kladek

Druhy pogumovaných válců a kladek

V případě gumárenského průmyslu vám padne vhod spolupráce se společností, která provádí vývojové, konstrukční, výrobní o obchodní aktivity a spolupracuje s řadou společností v ČR i v zahraničí. Tou společností je Asociace gumárenské technologie Zlín s.r.o.

Vydáno 03.08.2017Vydáno 29.03.2016
1075 Zhlédnutí
Topováno 07.05.2018