Metafo spol. s r.o.
Prášková lakovna


Mníšecká 3, Fojtka, Mníšek 463 31

METAFO - prášková lakovna se sídlem v Mníšku u Liberce.
Hlavní činností je vývoj a specializace na povrchové úpravy kovů práškovými plasty.
Firma působí v tomto oboru již od roku 1993 a zaručuje dlouholeté zkušenosti a perfektní kvalitu zpracovaných výrobků.

Použité technologie a metody úpravy jsou prováděny především formami práškového lakování, tryskání a odlakování kovových předmětů.

Důležitou součástí je kvalitní předúprava jednotlivých dílů, která
se děli na:
předúpravu chemickou:
- plechy, plechové kryty, AL profily
předúpravu mechanickou- tryskáním:
- ocelové profily, svařence, plotové díly, trubky, nalakované díly a jiné
předúpravu formou odlakování:
- účelové a efektivní stahování starých laků.

Veškeré práce probíhají v moderní práškové lakovně v areálu firmy. Zde jsou proškolení odborníci, kteří dbají na kvalitu a profesionálně odvedenou práci.
Mezi nejčastější zakázky patří ocelové, hliníkové a pozinkované plechy, kryty, profily, trubky, rámy, svařované díly, odlitky, plotové díly a drobné díly.

Firma Metafo používá výhradně kvalitní práškové plasty ve všech odstínech dle stupnice RAL.

Velikosti vypalovacích pecí:
6x2x0, 9m a 2x2x4m

Nemalou součástí je důsledná kontrola provedených povrchových úprav, především kontrola vzhledu povrchu výrobku, správně zvoleného odstínu barvy a měření tloušťky naneseného práškového plastu.

Vždy volíme individuální osobní přístup ke každému zákazníkovi a po konzultaci navrhneme nejlepší způsob provedení povrchové úpravy s ohledem na druh upravovaného dílu a jeho další použití.

IČ: 48292681
DIČ: CZ48292681
Okres: Liberec
Stát: Česká republika
Právní forma: společnost s r. o.
Počet zaměstnanců: neudáno
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Ing. Zdeněk Hrdina

Tryskání ocelových konstrukcí, svařovaných dílů, plotových dílů, trubek

Tryskání ocelových konstrukcí, svařovaných dílů, plotových dílů, trubek

Mimo povrchové úpravy kovů Vám nabízíme tryskání ocelových konstrukcí, svařovaných či plotových dílů, trubek a dalšího materiálu.


Nejlepší práškové lakování pro kovové předměty Komaxit

Nejlepší práškové lakování pro kovové předměty Komaxit

Nejlepší povrchovou úpravou pro váš kov je práškové lakování Komaxit. Metafo Liberec provádí povrchovou úpravu kovových předmětů na zakázku včetně práškového lakování. Práškové lakování kovových dílů - Komaxit. Povrchová úprava ocelových, hliníkových i pozinkovaných plechů, krytů, profilů, trubek, rámů, svařených dílů, odlitků, konstrukcí, plotových dílů apod. Max.rozměr dílů může být 6, 2 x 0, 9 x 2, 0 metry nebo 4, 0 x 2, 0 x2, 0 metry. Max.hmotnost 1 dílu 500 kg. S naší firmou Metafo Liberec získáte vysokou kvalitu za příznivou cenu a také krátké dodací lhůty včetně množstevních slev.


Povrchová úprava lakování kovů práškové lakování tryskání kovů otryskávání.

Povrchová úprava lakování kovů práškové lakování tryskání kovů otryskávání.

Povrchové úpravy kovů, lakovna, práškové lakování kovů a plechů - povrchové úpravy kovů na zakázku, kvalitní lakování metodou Komaxit, nejlepší technologie od firmy Metafo Liberec


Prášková lakovna práškové lakování povrchová úprava kovů tryskání kovových ocelových konstrukcí odlakování stahování laků.

Prášková lakovna práškové lakování povrchová úprava kovů tryskání kovových ocelových konstrukcí odlakování stahování laků.

Naše firma Metafo spol. s r.o. provádí povrchovou úpravu kovových předmětů na zakázku, dle přání zákazníka. Z našich služeb: Práškové lakování kovových dílů - komaxit. Povrchová úprava ocelových, hliníkových i pozinkovaných plechů, krytů, profilů, trubek, rámů, svařených dílů, odlitků, konstrukcí, plotových dílů apod. Max.rozměr dílů může být 6, 2 x 0, 9 x 2, 0 metry nebo 4, 0 x 2, 0 x2, 0 metry. Max.hmotnost 1 dílu 500 kg. Předúprava dílů před práškovým lakováním: Chemická: Nejprve se provede ruční tlakové mytí a následně odmaštění dílů ponorem v odmašťovací lázni s fosfátováním, oplachování a sušení v peci. Vhodná pro např. plechy, plechové kryty, AL profily. Tryskání: Díly se tryskají v tryskacím boxu, otryskávacím mediem je vysokopecní struska. Tryskáním se velice účinně odstraní nečistoty, mastnota, okuje, rez a staré nátěry. Vhodné např. pro ocelové profily, svařence, plotové díly, nalakované díly. Odlakování: Rychlé a efektivní stahování laků (mokré i práškové barvy) z materiálů např. ocel, litina, pozink, hořčíkové slitiny, slitiny mědi, tvrdochrom, silikonové ucpávky. Nabízíme vysokou kvalitu za příznivou cenu, krátké dodací lhůty, smluvní ceny, množstevní rabaty.


Tryskání, otryskávání, povrchová úprava kovů a kovových dílů.

Tryskání, otryskávání, povrchová úprava kovů a kovových dílů.

Metafo spol. s r.o. provádí předúpravu před práškovým lakováním podle druhu upravovaných dílů: Chemickou: Nejprve se provede ruční tlakové mytí a následně odmaštění dílů ponorem v odmašťovací lázni s fosfátováním, oplachování a sušení v peci. Vhodná pro např. plechy, plechové kryty , AL profily. Tryskání: Díly se tryskají v tryskacím boxu, otryskávacím mediem je vysokopecní struska. Tryskáním se velice účinně odstraní nečistoty, mastnota, okuje, rez a staré nátěry. Vhodné např. pro ocelové profily, svařence , plotové díly, nalakované díly.


Práškové lakování prášková lakovna tryskání povrchová úprava kovů

Práškové lakování prášková lakovna tryskání povrchová úprava kovů

Naše firma Metafo spol. s r.o. provádí povrchovou úpravu kovových předmětů na zakázku, dle přání zákazníka. Práškové lakování kovových dílů. Max.rozměr dílů může být 6, 2 x 0, 9 x 2, 0 metry nebo 4, 0 x 2, 0 x2, 0 metry. Max.hmotnost 1 dílu 500 kg. Předúpravu dílů před práškovým lakováním provádíme buď chemickou, nebo mechanickou cestou - otryskáním dílů. Nabízíme vysokou kvalitu za příznivou cenu, krátké dodací lhůty, smluvní ceny, množstevní rabaty.


Práškové lakování, tryskání

Práškové lakování, tryskání

Nabízíme práškové lakování kovových dílů. Max.rozměr dílů může být 6,2 x 0,9 x 2,0 metry nebo 4,0 x 2,0 x2,0 metry. Max.hmotnost 1 dílu 500 kg. Předúpravu dílů před práškovým lakováním provádíme buď chemickou, nebo mechanickou - otryskáním dílů. Nabízíme vysokou kvalitu za příznivou cenu, krátké dodací lhůty, smluvní ceny, množstevní rabaty.


Práškové lakování , tryskání

Práškové lakování , tryskání

Nabízíme práškové lakování kovových předmětů. Max.rozměr povrchově upravovaných dílů může být : 6,2 x 1,9 x 0,9 metrů nebo 4,0 x 2,0 x 2,0 metry. Max.hmotnost 1 dílu 500 kg. Při požadavku na vysokou korozní odolnost provádíme 2-vrstvé lakování. Dále provádíme tryskání kovových předmětů např. ocelových profilů, svařenců, plotových dílů, ocelových konstrukcí apod.Další produkty a služby
  • galvanické úpravy povrchů, antikorozní úprava povrchu, anodická oxidace, broušení a leštění, moření a pasivace


Související články
TIG mikronavařování Praha
TIG mikronavařování Praha

Kvalitní firmu v oblasti strojírenství, aby jeden pohledal. Ovšem to neplatí v případě společnosti NOVAPAX CZ s.r.o., která se pyšní moderním zařízením a speciální technologií pro mikronavařování. Firma dlouhodobě dodává na trh opakovatelný systém pro leštění, lapování nástrojů a forem.


Chemické úpravy hliníku – pasivace přípravkem Bonderite 2040 (původní název Alodine 2040)
Chemické úpravy hliníku – pasivace přípravkem Bonderite 2040 (původní název Alodine 2040)

Úprava materiálů moderními přípravky a technologií vede ke zvýšení kvality pro další použití a také k prodloužení životnosti. V případě pasivace jde o moření jednotlivých dílů z hliníku a aplikaci chemických přípravků Bonderite (Alodine) 2040. O kvalitní zajištění pasivace hliníkových dílů a galvanické pokovení kovových materiálů se s odborným přehledem a profesionalitou postará společnost DELTACOL CZ s.r.o.


Originální smaltované tabule a štítky, označení budov, erby měst nebo státní znaky
Originální smaltované tabule a štítky, označení budov, erby měst nebo státní znaky

SMALTOVNA TUPESY, a.s. vyrábí různé produkty ze smaltu. Dokonce si sami můžete navrhnout například číslo popisné Vašeho domu nebo název ulice. Dáte si tam vlastní text a zvolíte si barvu. Takto provedenou objednávku zašlete online, jednoduché a praktické.


Povrchová úprava kovů Ostrava – pěkný vzhled i trvalá kvalita
Povrchová úprava kovů Ostrava – pěkný vzhled i trvalá kvalita

Povrchová úprava kovů je důležitou procedurou nejen pro zlepšení vzhledu předmětu, ale především pro jeho delší životnost a pro ochranu materiálu. Pro Ostravu a okolí zajišťuje povrchové úpravy kovů společnost LASON CZ, která má v tomto oboru letité zkušenosti a velikou praxi.