KOMTERM, a.s.
Výroba a prodej tepelné energie


Bělehradská 15, Praha 4 140 00
Energetická skupina KOMTERM
Poskytovatel energetických služeb a energetického poradenství
- průmyslové a výrobní podniky
- nemocnice, sanatoria, zdravotnická zařízení
- domovy důchodců
- školy
- bytová družstva
- majitelé samostatných objektů či městských zdrojů tepla
- kancelářské budovy
- domovy důchodců
- botanické zahrady
- muzea, výzkumné ústavy
- sportovní zařízení
- hotely

Provozované zdroje
Plynové kotelny výkonově od 50kW po 10MW
Uhelná teplárenská zařízení (největší 230MW)
Biomasové zdroje (největší 18MW)

Činnosti skupiny KOMTERM
Výroba, rozvod, prodej tepla a elektřiny
Nákup a prodej energií
Výroba, distribuce a dodávka el. energie
Kombinovaná výroba elektřiny a tepla ze zemního plynu
Výroba páry
Výroba a prodej stlačeného vzduchu
Koordinace projektů a výstavba energetických zařízení
Provoz zdrojů tepla, chladu a TZB
Energetické služby a poradenství
Facility management
Správa kotelen
Údržba technologických zařízení

Technologie TZB
Provoz, servis, měření a regulace, prohlídky energetických zařízení

Produkt - Komfort
- zabezpečení provozu tepelných zdrojů
- zabezpečení provozu technologických celků TZB
- dálkový monitoring
- řízení technologických procesů
- celoroční nepřetržitý provoz
- odstraňování závad
- odstraňování poruch

Produkt - Komunikátor
- Nonstop havarijní služba
- Provádění havarijních oprav na vyžádání
- Zajišťování revizí
- Zajištění kontrol
- Zajištění odborných prohlídek

Produkt - Kompakt správa budov:
- zabezpečení provozu technologických celků TZB
- přítomnost technického personálu
- monitoring zařízení TZB pomocí připojení na NONSTOP dispečink

Energetický management
Technický controlling - vyhodnocení energetické náročnosti na výrobek, produkt, objekt, středisko.
- rozúčtování a fakturace
- zpracování podkladů pro fakturaci
- odběrové diagramy
- vyhodnocení skutečných odběrů
- sledování vytížení výroby a porovnávání s maximální kapacitou

Energetický kontrakt
- modernizace energetického zdroje

Produkty
  • dodavatel elektrické energie, výstavba vedení VVN, projektování a montáže VVN, opravy jaderných reaktorů
  • dodávky tepla, tepelná energie, výroba a rozvod tepla, teplá užitková voda, teplárenská zařízení

Rozvozy květin a doplňků Brno, dovoz květin pro květinářství, floristiku a obchodní řetězce.

Rozvozy květin a doplňků Brno, dovoz květin pro květinářství, floristiku a obchodní řetězce

Nákladní autodoprava Prachatice, spedice, kamionová doprava, přeprava speciálního zboží ADR.

Nákladní autodoprava Prachatice, spedice, kamionová doprava, přeprava speciálního zboží ADR

Související články
LAMA ENERGY GROUP: pět výhod pro zákazníky pod jednou střechou

LAMA energy a.s.

LAMA ENERGY GROUP: pět výhod pro zákazníky pod jednou střechou

Elektřina, plyn, televize, internet a mobilní tarif, všechny tyto služby poskytuje holding LAMA ENERGY GROUP. Navíc, pokud jich využíváte víc najednou nebo dokonce všechny, máte značně zvýhodněné ceny.


Kontaktní místo ČEZ Lety u Dobřichovic zajistí služby zákazníkům

ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o.

Kontaktní místo ČEZ Lety u Dobřichovic zajistí služby zákazníkům

Dodávky, opravy, montáže a rekonstrukce distribučních sítí pro vysoké i nízké napětí. Tím vším se zabývá firma ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. Služby poskytujeme energetickým společnostem, obcím, developerům i drobným stavebníkům. Kromě toho jsme od roku 2005 smluvním partnerem Skupiny ČEZ pro zajišťování služeb zákazníkům.


Dodavatel plynu a elektřiny nabízí nadstandardní doplňkové služby, slevy a bonusy

PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ, a. s.

Dodavatel plynu a elektřiny nabízí nadstandardní doplňkové služby, slevy a bonusy

Chcete ušetřit na plynu nebo elektřině? V tom případě můžete využít služeb PRAŽSKÉ PLYNÁRENSKÉ, a. s. - společnosti, která nabízí neuvěřitelné slevy, bonusy a akce jak pro nové, tak také pro stávající zákazníky. Navíc má na českém trhu mnohaletou tradici.


Prodej tepla a všechny související služby zajišťuje společnost Prometheus

Prometheus, energetické služby, a.s.

Prodej tepla a všechny související služby zajišťuje společnost Prometheus

Odborné služby v oblasti energetiky poskytuje už více než 20 let společnost Prometheus, energetické služby, a.s. sídlící v Praze. Jsme členem koncernu Pražská plynárenská, a.s. a naší hlavní činností je prodej tepla. V současné době provozujeme více než 75 plynových kotelen a jsme držitelem všech oprávnění potřebných pro výrobu, distribuci a prodej tepla.


Firemní články
Prodej energií a energetické služby KOMTERM

Prodej energií a energetické služby KOMTERM

Společnost KOMTERM působí v oborech energetické služby a energetické poradenství jako přední poskytovatel nejen v rámci České republiky, ale i na Slovensku. Mezi zákazníky této společnosti využívající její energetické služby a energetické poradenství patří nejen majitelé samostatných objektů, ale také majitelé městských zdrojů tepla, bytová družstva, nemocnice či školy. Energetických služeb a energetického poradenství KOMTERM využívají dokonce i velké průmyslové a výrobní podniky.


Výroba, prodej, distribuce energie pro  koncového zákazníka

Výroba, prodej, distribuce energie pro koncového zákazníka

Společnost KOMTERM, a.s. nabízí v oblasti energetiky ucelené portfolio služeb k zajištění komplexní dodávky tepelné energie. Naše společnost dodává, prodává a distribuuje: - tepelnou a elektrickou energii - chlad a stlačený vzduch. Zároveň poskytujeme servis a provoz tepelných zdrojů a technologického zařízení budov. Výroba a prodej tepelné energie. Prodejem energií se rozumí dodávky z vlastního nebo pronajatého výrobního (distribučního) zařízení zákazníkovi. Naším klíčovým měřítkem je: - cena tepla - kvalita a spolehlivost dodávky pro konečného odběratele. V této oblasti zásobování zajišťujeme preventivní opatření údržbového charakteru. Společnost KOMTERM, a.s., se řadí mezi přední poskytovatele energetických služeb a poradenství na českém a slovenském trhu.


Energetický kontrakt - spalování multiprachu

Energetický kontrakt - spalování multiprachu

Společnost KOMTERM, a.s. nabízí v oblasti energetiky ucelené portfolio služeb k zajištění komplexní dodávky tepelné energie. Představujeme Vám Energetický kontrakt - spalování multiprachu. Prvotním pojmem tohoto kontraktu je model BUILD-OWN-OPERATE. Jedná se o patentově chráněnou technologii na spalování uhelného prachu. Tato technologie je velmi úspěšná v Německu. Proto jsme se rozhodli tuto technologii představit a nabídnout i zákazníkům v České a Slovenské republice. Odběratel energie splácí investici formou odebraného tepla a elektrické energie. Nabízíme: - smlouvu na dodávku tepla-elektřiny na minimálně deset let - dlouhodobou garanci ceny paliva - variabilita smluvně poskytovaných služeb - rozsah výkonů 5-20 MWt. Skupina KOMTERM je předním poskytovatelem energetických služeb a energetického poradenství na českém a slovenském trhu.


Provoz energetických zařízení

Provoz energetických zařízení

Zajišťujeme provoz tepelných zdrojů od školek, škol a VŠ, přes bytové a kancelářské budovy, nemocnice a sanatoria, jiná zdravotnická zařízení, domovy důchodců, botanickou zahradu, muzea, výzkumné ústavy, sportovní zařízení a hotely, po průmyslové objekty jako opravny, tiskárny či zpracování kovů. Většinou se jedná o kotelny plynové,od výkonu 50kW po 10MW, dále také uhelná teplárenská zařízení (největší o výkonu 38MW), či biomasové zdroje (největší o výkonu 6MW). Provoz zajišťujeme pro 120 tepelných zdrojů o celkovém výkonu 110 MW a u dalších 200 zdrojů o celkovém výkonu 220 MW zajišťujeme prodej energií. Provozujeme též technologická zařízení TZB, zařízení na výrobu chladu, vzduchotechnické jednotky a tepelná čerpadla. Poskytujeme Nonstop poruchový dispečink a havarijní službu, dálkově monitoruje řízení zdrojů včetně zálohování historie měřených dat a poskytování grafických výstupů.


Energetické služby - energetický management

Energetické služby - energetický management

Společnost KOMTERM, a.s. přináší úsporná řešení související s provozem tepelných zdrojů. Nabízíme: - vyhodnocení energetické náročnosti na výrobek, produkt, objekt, středisko dle požadavků zákazníka v různých časových osách - stanovení normované spotřeby a porovnávání naměřených dat s touto spotřebou - sledování vytížení výroby a porovnávání s maximální kapacitou - zpracování podkladů pro fakturaci jiným subjektům za jednotlivé energie - vyhodnocení skutečných odběrů a jejich porovnání s nasmlouvanými tarify. Naším cílem je být jedničkou na trhu! Pro další informace klikněte na odkaz viz níže.


Výroba a prodej tepelné energie

Výroba a prodej tepelné energie

Společnost KOMTERM, a.s. nabízí v oblasti energetiky ucelené portfolio služeb k zajištění komplexní dodávky tepelné energie. Výroba a prodej tepelné energie. Naším klíčovým měřítkem je: - cena tepla - kvalita a spolehlivost dodávky pro konečného odběratele. V této oblasti zásobování zajišťujeme preventivní opatření údržbového charakteru. Pro další informace o našich výhodách klikněte na odkaz viz níže.


Energetické poradenství

Energetické poradenství

Společnost KOMTERM, a.s. zajišťuje komplexní energetické služby včetně energetického poradenství, přináší úsporná řešení související s provozem tepelných zdrojů. Nabízíme: Technický controlling - vyhodnocení energetické náročnosti na výrobek, produkt, objekt, středisko dle požadavků zákazníka v různých časových osách Normovanou energetickou náročnost - stanovení normované spotřeby a porovnávání naměřených dat s touto spotřebou Hodnocení výroby - sledování vytížení výroby a porovnávání s maximální kapacitou Rozúčtování a fakturace - zpracování podkladů pro fakturaci jiným subjektům za jednotlivé energie Odběrové diagramy - vyhodnocení skutečných odběrů a jejich porovnání s nasmlouvanými tarify.


Prodej tepla

Prodej tepla

Společnost KOMTERM, a.s. se zabývá výrobou a prodejem nejen tepelné energie, kterou distribuuje z vlastního nebo pronajatého distribučního zařízení k zákazníkovi. Výhody: - výrazné snížení ceny dodávaného tepla díky celkovému objemu nakupovaných energií - získání služeb zákaznického centra - získání služeb technologického nonstop dispečinku a havarijní služby - pravidelné servisní a zákonné kontroly zařízení - dvousložková cena tepla, která se skládá z nákladů na vstupní energie a provozních nákladů - kalkulace a kontrolní systém tvorby ceny tepla.