KOMTERM, a.s.
Výroba a prodej tepelné energie


Bělehradská 15, Praha 4 140 00

Energetická skupina KOMTERM
Poskytovatel energetických služeb a energetického poradenství
- průmyslové a výrobní podniky
- nemocnice, sanatoria, zdravotnická zařízení
- domovy důchodců
- školy
- bytová družstva
- majitelé samostatných objektů či městských zdrojů tepla
- kancelářské budovy
- domovy důchodců
- botanické zahrady
- muzea, výzkumné ústavy
- sportovní zařízení
- hotely

Provozované zdroje
Plynové kotelny výkonově od 50kW po 10MW
Uhelná teplárenská zařízení (největší 230MW)
Biomasové zdroje (největší 18MW)

Činnosti skupiny KOMTERM
Výroba, rozvod, prodej tepla a elektřiny
Nákup a prodej energií
Výroba, distribuce a dodávka el. energie
Kombinovaná výroba elektřiny a tepla ze zemního plynu
Výroba páry
Výroba a prodej stlačeného vzduchu
Koordinace projektů a výstavba energetických zařízení
Provoz zdrojů tepla, chladu a TZB
Energetické služby a poradenství
Facility management
Správa kotelen
Údržba technologických zařízení

Technologie TZB
Provoz, servis, měření a regulace, prohlídky energetických zařízení

Produkt - Komfort
- zabezpečení provozu tepelných zdrojů
- zabezpečení provozu technologických celků TZB
- dálkový monitoring
- řízení technologických procesů
- celoroční nepřetržitý provoz
- odstraňování závad
- odstraňování poruch

Produkt - Komunikátor
- Nonstop havarijní služba
- Provádění havarijních oprav na vyžádání
- Zajišťování revizí
- Zajištění kontrol
- Zajištění odborných prohlídek

Produkt - Kompakt správa budov:
- zabezpečení provozu technologických celků TZB
- přítomnost technického personálu
- monitoring zařízení TZB pomocí připojení na NONSTOP dispečink

Energetický management
Technický controlling - vyhodnocení energetické náročnosti na výrobek, produkt, objekt, středisko.
- rozúčtování a fakturace
- zpracování podkladů pro fakturaci
- odběrové diagramy
- vyhodnocení skutečných odběrů
- sledování vytížení výroby a porovnávání s maximální kapacitou

Energetický kontrakt
- modernizace energetického zdroje

IČ: 26760738
DIČ: CZ26760738
Okres: Praha-město
Stát: Česká republika
Právní forma: akciová společnost
Počet zaměstnanců: neudáno
Obrat: neudáno

Prodej energií a energetické služby KOMTERM

Prodej energií a energetické služby KOMTERM

Společnost KOMTERM působí v oborech energetické služby a energetické poradenství jako přední poskytovatel nejen v rámci České republiky, ale i na Slovensku. Mezi zákazníky této společnosti využívající její energetické služby a energetické poradenství patří nejen majitelé samostatných objektů, ale také majitelé městských zdrojů tepla, bytová družstva, nemocnice či školy. Energetických služeb a energetického poradenství KOMTERM využívají dokonce i velké průmyslové a výrobní podniky.


Výroba, prodej, distribuce energie pro  koncového zákazníka

Výroba, prodej, distribuce energie pro koncového zákazníka

Společnost KOMTERM, a.s. nabízí v oblasti energetiky ucelené portfolio služeb k zajištění komplexní dodávky tepelné energie. Naše společnost dodává, prodává a distribuuje: - tepelnou a elektrickou energii - chlad a stlačený vzduch. Zároveň poskytujeme servis a provoz tepelných zdrojů a technologického zařízení budov. Výroba a prodej tepelné energie. Prodejem energií se rozumí dodávky z vlastního nebo pronajatého výrobního (distribučního) zařízení zákazníkovi. Naším klíčovým měřítkem je: - cena tepla - kvalita a spolehlivost dodávky pro konečného odběratele. V této oblasti zásobování zajišťujeme preventivní opatření údržbového charakteru. Společnost KOMTERM, a.s., se řadí mezi přední poskytovatele energetických služeb a poradenství na českém a slovenském trhu.


Energetický kontrakt - spalování multiprachu

Energetický kontrakt - spalování multiprachu

Společnost KOMTERM, a.s. nabízí v oblasti energetiky ucelené portfolio služeb k zajištění komplexní dodávky tepelné energie. Představujeme Vám Energetický kontrakt - spalování multiprachu. Prvotním pojmem tohoto kontraktu je model BUILD-OWN-OPERATE. Jedná se o patentově chráněnou technologii na spalování uhelného prachu. Tato technologie je velmi úspěšná v Německu. Proto jsme se rozhodli tuto technologii představit a nabídnout i zákazníkům v České a Slovenské republice. Odběratel energie splácí investici formou odebraného tepla a elektrické energie. Nabízíme: - smlouvu na dodávku tepla-elektřiny na minimálně deset let - dlouhodobou garanci ceny paliva - variabilita smluvně poskytovaných služeb - rozsah výkonů 5-20 MWt. Skupina KOMTERM je předním poskytovatelem energetických služeb a energetického poradenství na českém a slovenském trhu.


Provoz energetických zařízení

Provoz energetických zařízení

Zajišťujeme provoz tepelných zdrojů od školek, škol a VŠ, přes bytové a kancelářské budovy, nemocnice a sanatoria, jiná zdravotnická zařízení, domovy důchodců, botanickou zahradu, muzea, výzkumné ústavy, sportovní zařízení a hotely, po průmyslové objekty jako opravny, tiskárny či zpracování kovů. Většinou se jedná o kotelny plynové,od výkonu 50kW po 10MW, dále také uhelná teplárenská zařízení (největší o výkonu 38MW), či biomasové zdroje (největší o výkonu 6MW). Provoz zajišťujeme pro 120 tepelných zdrojů o celkovém výkonu 110 MW a u dalších 200 zdrojů o celkovém výkonu 220 MW zajišťujeme prodej energií. Provozujeme též technologická zařízení TZB, zařízení na výrobu chladu, vzduchotechnické jednotky a tepelná čerpadla. Poskytujeme Nonstop poruchový dispečink a havarijní službu, dálkově monitoruje řízení zdrojů včetně zálohování historie měřených dat a poskytování grafických výstupů.


Energetické služby - energetický management

Energetické služby - energetický management

Společnost KOMTERM, a.s. přináší úsporná řešení související s provozem tepelných zdrojů. Nabízíme: - vyhodnocení energetické náročnosti na výrobek, produkt, objekt, středisko dle požadavků zákazníka v různých časových osách - stanovení normované spotřeby a porovnávání naměřených dat s touto spotřebou - sledování vytížení výroby a porovnávání s maximální kapacitou - zpracování podkladů pro fakturaci jiným subjektům za jednotlivé energie - vyhodnocení skutečných odběrů a jejich porovnání s nasmlouvanými tarify. Naším cílem je být jedničkou na trhu! Pro další informace klikněte na odkaz viz níže.


Výroba a prodej tepelné energie

Výroba a prodej tepelné energie

Společnost KOMTERM, a.s. nabízí v oblasti energetiky ucelené portfolio služeb k zajištění komplexní dodávky tepelné energie. Výroba a prodej tepelné energie. Naším klíčovým měřítkem je: - cena tepla - kvalita a spolehlivost dodávky pro konečného odběratele. V této oblasti zásobování zajišťujeme preventivní opatření údržbového charakteru. Pro další informace o našich výhodách klikněte na odkaz viz níže.


Energetické poradenství

Energetické poradenství

Společnost KOMTERM, a.s. zajišťuje komplexní energetické služby včetně energetického poradenství, přináší úsporná řešení související s provozem tepelných zdrojů. Nabízíme: Technický controlling - vyhodnocení energetické náročnosti na výrobek, produkt, objekt, středisko dle požadavků zákazníka v různých časových osách Normovanou energetickou náročnost - stanovení normované spotřeby a porovnávání naměřených dat s touto spotřebou Hodnocení výroby - sledování vytížení výroby a porovnávání s maximální kapacitou Rozúčtování a fakturace - zpracování podkladů pro fakturaci jiným subjektům za jednotlivé energie Odběrové diagramy - vyhodnocení skutečných odběrů a jejich porovnání s nasmlouvanými tarify.


Prodej tepla

Prodej tepla

Společnost KOMTERM, a.s. se zabývá výrobou a prodejem nejen tepelné energie, kterou distribuuje z vlastního nebo pronajatého distribučního zařízení k zákazníkovi. Výhody: - výrazné snížení ceny dodávaného tepla díky celkovému objemu nakupovaných energií - získání služeb zákaznického centra - získání služeb technologického nonstop dispečinku a havarijní služby - pravidelné servisní a zákonné kontroly zařízení - dvousložková cena tepla, která se skládá z nákladů na vstupní energie a provozních nákladů - kalkulace a kontrolní systém tvorby ceny tepla.Další produkty a služby
  • dodavatel elektrické energie, výstavba vedení VVN, projektování a montáže VVN, opravy jaderných reaktorů
  • dodávky tepla, tepelná energie, výroba a rozvod tepla, teplá užitková voda, teplárenská zařízení


Související články
Dosáhněte energetické úspory díky regulačním systémům
Dosáhněte energetické úspory díky regulačním systémům

Efektivní regulace tepelných zařízení je velmi důležitá z hlediska finanční úspory. Každá firma by proto měla popřemýšlet nad investicí do moderních regulačních zařízeních, která se dokážou postarat o přenos informací mezi jednotlivými stanicemi a vyhodnocování informací z nich. S řízením teplárenských soustav Vám může pomoci zkušená společnost APPLIC s.r.o., která je jedničkou v oblasti průmyslové automatizace.


Dodavatel plynu a elektřiny nabízí nadstandardní doplňkové služby, slevy a bonusy
Dodavatel plynu a elektřiny nabízí nadstandardní doplňkové služby, slevy a bonusy

Chcete ušetřit na plynu nebo elektřině? V tom případě můžete využít služeb PRAŽSKÉ PLYNÁRENSKÉ, a. s. - společnosti, která nabízí neuvěřitelné slevy, bonusy a akce jak pro nové, tak také pro stávající zákazníky. Navíc má na českém trhu mnohaletou tradici.


LAMA ENERGY GROUP: pět výhod pro zákazníky pod jednou střechou
LAMA ENERGY GROUP: pět výhod pro zákazníky pod jednou střechou

Elektřina, plyn, televize, internet a mobilní tarif, všechny tyto služby poskytuje holding LAMA ENERGY GROUP. Navíc, pokud jich využíváte víc najednou nebo dokonce všechny, máte značně zvýhodněné ceny.


Poskytovatel satelitního vysílání Digi CZ nově pod Lama Energy Group
Poskytovatel satelitního vysílání Digi CZ nově pod Lama Energy Group

I přestože stále více využíváme služeb internetu, život bez televize by si také málokdo dokázal představit. Dříve byla televize považována za vzácnost, dnes jich v každém domě najdete i několik. Umísťujeme je do obývacího pokoje, do kuchyně, do dětských ložnic. S rozšířením televizí máme také větší požadavky na programy, které můžeme sledovat. Čím více jich satelitní vysílání nabízí, tím lépe. Dnes je spousta programů pro každého – přijdou si na své sportovně založení muži, romanticky naladěné ženy, ale zkrátka nepřijdou ani děti. Poskytovatel satelitního vysílání je také společnost Digi CZ, která nově spadá pod společnost LAMA Energy Group.