KOMTERM, a.s.
energetická řešení


Bělehradská 55/15, Praha 4 140 00
Nabízíme energetická řešení domovních kotelen i průmyslových areálů.

Dodáváme teplo pro bytové domy, školy a instituce s důrazem na spolehlivost a hospodárnost. Zajišťujeme službu komplexně od provozu po havarijní opravy.

Provozujeme kotelny (plyn, uhlí, biomasa, elektrokotle, dřevní pelety), předávací a výměníkové stanice, tepelná čerpadla, kogenerační jednotky, solární kolektory, vzduchotechniku i TZB.

Dále se zaměřujeme na chlazení budov a to konkrétně provoz, servis, opravy, revize i montáže na klíč chladících zařízení. Technologie od provedení split 3 kW až po velké strojovny chlazení do 5 MW.

Naše služby zahrnují i kompletní činnost v oblasti vzduchotechniky. Od pravidelného servisu až po realizaci.

Průmyslové areály:
- jsme schopni převzít do provozu i rozsáhlou průmyslovou energetiku s kompletní obsluhou a údržbou dle Vašich představ
- energetický management, kompletní monitoring i rozsáhlých energetických celků, včetně vyhodnocení a návrhů úsporných opatření
- zabýváme se provozem a výstavbou kogeneračních jednotek.

Našim zákazníkům nabízíme naše znalosti spojené s nákupem energií a paliv, tak aby zákazník získal co možná nejlepší podmínky odpovídající situaci na trhu, charakteru odběru a jeho potřebám.

Máme moderní dispečerské pracoviště, které zaručí, že jakákoliv událost či závada bude vyřešena v co nejkratší době.

V případě poruchy na Vašem zařízení k Vám neprodleně přijede servisní technik nebo mobilní údržba.

Produkty
  • mrazírenské boxy, vzduchotechnická zařízení, chladírenská technologie, ventilace a klimatizace, chladicí skříně
  • spotřeba elektrické energie, zabezpečení dodávek energií, vodní a větrné elektrárny, energetická úspora
  • dodávky tepla, tepelná energie, výroba a rozvod tepla, teplá užitková voda, teplárenská zařízení
  • plynoví kotle, kondenzační kotle, dotace na výměnu kotlů, montáž potrubí, komponenty pro kotle a topení, bojlery, průtokové ohřívače
  • klimatizační jednotky, vzduchovody, plynové ohřívače vzduchu, tlumiče hluku, klimatizace bytů, klimatizace kanceláří, průmyslové ventilátory

Zdravá výživa, bezlepkové potraviny, biopotraviny, regionální produkty.

Zdravá výživa, bezlepkové potraviny, biopotraviny, regionální produkty

Státní zkušebna strojů a.s. pověřena Ministerstvem dopravy ČR, poskytuje služby pro výrobce a distributory výrobků strojírenského charakteru v Praze 6 – Řepy.


Související články
Dodávka a montáž vzduchotechniky Liberec

Stavoklima Liberec, s.r.o.

Dodávka a montáž vzduchotechniky Liberec

Vzduchotechnika jako zařízení pro úpravu a rozvod vzduchu do budov a místností a její účelem je nasávání venkovního vzduchu a jeho filtrace s následným odváděním vzduchu z vnitřních prostorů. O dodávku vzduchotechniky včetně montáže se postará firma Stavoklima Liberec, s.r.o.


Firma Falkom s.r.o. se každý den naplno věnuje své podnikatelské činnosti

FALKOM s.r.o.

Firma Falkom s.r.o. se každý den naplno věnuje své podnikatelské činnosti

Jako druhé hlavní zařazení je finální dodávka průmyslových úpraven vod pro napájení kotlů nebo jiné průmyslové účely. Další oblasti, ve kterých se denně pohybují, jsou revize, projekty, rekonstrukce, opravy a montáže, výroba a dodávky náhradních dílů, plynofikace kotlů a kotelen a poradenská a obchodní činnost.


Kvalitní střechy pro veškeré stavby zařídí firma STŘECHY Reiner, s.r.o.

STŘECHY Reiner, s.r.o.

Kvalitní střechy pro veškeré stavby zařídí firma STŘECHY Reiner, s.r.o.

Každému je jistě hned jasné, na co střechu v domově potřebujeme. Aby nám nekapalo do jídla, je nezbytné mít kvalitní střechu, kterou ani silný vítr neodvane. Střecha patří k základnímu a nesmírně důležitému bodu každého domova a to nejenom domova, ale v podstatě každé budovy. Firma STŘECHY Reiner, s.r.o. se zabývá klempířskými prácemi již po mnoho let a má mnoho cenných zkušeností s pokládkou střešní krytiny.


Kvalitní klimatizace moderního designu od bbklima99 přináší komfort i úsporu

Klimatizace a vzduchotechnika Znojmo,

Kvalitní klimatizace moderního designu od bbklima99 přináší komfort i úsporu

V parných letních dnech je klimatizovaná místnost opravdová záchrana. Dobu na její pořízení však není radno podceňovat. S příchodem prvních veder totiž už jen těžko seženete firmu s volným termínem. Společnost bbklima99 ze Znojma vám s výběrem vhodné a kvalitní klimatizace poradí právě teď a postará se i o odbornou montáž a servis.


Firemní články
Prodej energií a energetické služby KOMTERM

Prodej energií a energetické služby KOMTERM

Společnost KOMTERM působí v oborech energetické služby a energetické poradenství jako přední poskytovatel nejen v rámci České republiky, ale i na Slovensku. Mezi zákazníky této společnosti využívající její energetické služby a energetické poradenství patří nejen majitelé samostatných objektů, ale také majitelé městských zdrojů tepla, bytová družstva, nemocnice či školy. Energetických služeb a energetického poradenství KOMTERM využívají dokonce i velké průmyslové a výrobní podniky.


Výroba, prodej, distribuce energie pro  koncového zákazníka

Výroba, prodej, distribuce energie pro koncového zákazníka

Společnost KOMTERM, a.s. nabízí v oblasti energetiky ucelené portfolio služeb k zajištění komplexní dodávky tepelné energie. Naše společnost dodává, prodává a distribuuje: - tepelnou a elektrickou energii - chlad a stlačený vzduch. Zároveň poskytujeme servis a provoz tepelných zdrojů a technologického zařízení budov. Výroba a prodej tepelné energie. Prodejem energií se rozumí dodávky z vlastního nebo pronajatého výrobního (distribučního) zařízení zákazníkovi. Naším klíčovým měřítkem je: - cena tepla - kvalita a spolehlivost dodávky pro konečného odběratele. V této oblasti zásobování zajišťujeme preventivní opatření údržbového charakteru. Společnost KOMTERM, a.s., se řadí mezi přední poskytovatele energetických služeb a poradenství na českém a slovenském trhu.


Energetický kontrakt - spalování multiprachu

Energetický kontrakt - spalování multiprachu

Společnost KOMTERM, a.s. nabízí v oblasti energetiky ucelené portfolio služeb k zajištění komplexní dodávky tepelné energie. Představujeme Vám Energetický kontrakt - spalování multiprachu. Prvotním pojmem tohoto kontraktu je model BUILD-OWN-OPERATE. Jedná se o patentově chráněnou technologii na spalování uhelného prachu. Tato technologie je velmi úspěšná v Německu. Proto jsme se rozhodli tuto technologii představit a nabídnout i zákazníkům v České a Slovenské republice. Odběratel energie splácí investici formou odebraného tepla a elektrické energie. Nabízíme: - smlouvu na dodávku tepla-elektřiny na minimálně deset let - dlouhodobou garanci ceny paliva - variabilita smluvně poskytovaných služeb - rozsah výkonů 5-20 MWt. Skupina KOMTERM je předním poskytovatelem energetických služeb a energetického poradenství na českém a slovenském trhu.


Provoz energetických zařízení

Provoz energetických zařízení

Zajišťujeme provoz tepelných zdrojů od školek, škol a VŠ, přes bytové a kancelářské budovy, nemocnice a sanatoria, jiná zdravotnická zařízení, domovy důchodců, botanickou zahradu, muzea, výzkumné ústavy, sportovní zařízení a hotely, po průmyslové objekty jako opravny, tiskárny či zpracování kovů. Většinou se jedná o kotelny plynové,od výkonu 50kW po 10MW, dále také uhelná teplárenská zařízení (největší o výkonu 38MW), či biomasové zdroje (největší o výkonu 6MW). Provoz zajišťujeme pro 120 tepelných zdrojů o celkovém výkonu 110 MW a u dalších 200 zdrojů o celkovém výkonu 220 MW zajišťujeme prodej energií. Provozujeme též technologická zařízení TZB, zařízení na výrobu chladu, vzduchotechnické jednotky a tepelná čerpadla. Poskytujeme Nonstop poruchový dispečink a havarijní službu, dálkově monitoruje řízení zdrojů včetně zálohování historie měřených dat a poskytování grafických výstupů.


Energetické služby - energetický management

Energetické služby - energetický management

Společnost KOMTERM, a.s. přináší úsporná řešení související s provozem tepelných zdrojů. Nabízíme: - vyhodnocení energetické náročnosti na výrobek, produkt, objekt, středisko dle požadavků zákazníka v různých časových osách - stanovení normované spotřeby a porovnávání naměřených dat s touto spotřebou - sledování vytížení výroby a porovnávání s maximální kapacitou - zpracování podkladů pro fakturaci jiným subjektům za jednotlivé energie - vyhodnocení skutečných odběrů a jejich porovnání s nasmlouvanými tarify. Naším cílem je být jedničkou na trhu! Pro další informace klikněte na odkaz viz níže.


Výroba a prodej tepelné energie

Výroba a prodej tepelné energie

Společnost KOMTERM, a.s. nabízí v oblasti energetiky ucelené portfolio služeb k zajištění komplexní dodávky tepelné energie. Výroba a prodej tepelné energie. Naším klíčovým měřítkem je: - cena tepla - kvalita a spolehlivost dodávky pro konečného odběratele. V této oblasti zásobování zajišťujeme preventivní opatření údržbového charakteru. Pro další informace o našich výhodách klikněte na odkaz viz níže.


Energetické poradenství

Energetické poradenství

Společnost KOMTERM, a.s. zajišťuje komplexní energetické služby včetně energetického poradenství, přináší úsporná řešení související s provozem tepelných zdrojů. Nabízíme: Technický controlling - vyhodnocení energetické náročnosti na výrobek, produkt, objekt, středisko dle požadavků zákazníka v různých časových osách Normovanou energetickou náročnost - stanovení normované spotřeby a porovnávání naměřených dat s touto spotřebou Hodnocení výroby - sledování vytížení výroby a porovnávání s maximální kapacitou Rozúčtování a fakturace - zpracování podkladů pro fakturaci jiným subjektům za jednotlivé energie Odběrové diagramy - vyhodnocení skutečných odběrů a jejich porovnání s nasmlouvanými tarify.


Prodej tepla

Prodej tepla

Společnost KOMTERM, a.s. se zabývá výrobou a prodejem nejen tepelné energie, kterou distribuuje z vlastního nebo pronajatého distribučního zařízení k zákazníkovi. Výhody: - výrazné snížení ceny dodávaného tepla díky celkovému objemu nakupovaných energií - získání služeb zákaznického centra - získání služeb technologického nonstop dispečinku a havarijní služby - pravidelné servisní a zákonné kontroly zařízení - dvousložková cena tepla, která se skládá z nákladů na vstupní energie a provozních nákladů - kalkulace a kontrolní systém tvorby ceny tepla.