Obec Kbel


Kbel 37, Kbel 340 12
Obec Kbel je začleněna v mikroregionu Přešticko, který se nachází v okrese Plzeň-jih v Plzeňském kraji. Obec Kbel tvoří 5 obcí: Kbel, Malinec, Mečkov, Nová Ves a Babice. Působí zde spolky SDH Kbel a Malinec, myslivecké sdružení "Káně" a Ochotnický spolek Kbel. V obci trvale žije v současnosti kolem 285 obyvatel. První písemná zmínka o naší obci pochází z roku 1355.

Obec Kbel tvoří:
- Kbel
- Malinec
- Mečkov
- Nová Ves
- Babice.

Vybavenost obce Kbel:
- obecní úřad
- prodejna potravin
- kulturní dům
- pohostinství
- knihovna.

Vybavenost obce Malinec:
- klubovna (zasedací místnost) OÚ.

Památky:
- kostel Všech svatých, Kbel
- barokní budova bývalé fary, Kbel
- roubená chalupa a dřevěné špýchary, Kbel
- budova bývalé školy, nyní OÚ, Kbel
- chráněný památný strom, Malinec.

Okolí láká k procházkám, pohybu na čerstvém vzduchu v zachovalé přírodě a návštěvě zajímavých míst a památek.

Produkty
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy


Související články
Objevte obec Kravsko – malebnou ves s bohatou historií a aktivním životem

Obec Kravsko

Objevte obec Kravsko – malebnou ves s bohatou historií a aktivním životem

Kravsko – malá obec nedaleko Znojma – je ukázkovým příkladem místa, kde se snoubí bohatá historie s dynamickou současností. Dominanta kostela sv. Mikuláše, empírový zámek a krásná okolní příroda jako stvořená pro relaxaci a sportovní vyžití, spolu s aktivním společenským životem, tradicemi a moderním přístupem k rozvoji – to vše z této obce činí atraktivní místo pro místní obyvatele i návštěvníky.


Historie a přírodní krásy obce Hlupín v podhůří Šumavy

Obec Hlupín

Historie a přírodní krásy obce Hlupín v podhůří Šumavy

Hlupín, malebná obec ležící v podhůří Šumavy, se nachází v okrese Strakonice v Jihočeském kraji, nedaleko hranice s Plzeňským krajem. Tato obec je oblíbená nejen mezi trvale žijícími obyvateli, ale i mezi chalupáři, chataři a turisty díky svému osobitému charakteru a klidnému prostředí. Nabízí bohatou historii, kterou dokládají například kaplička svaté Anny z roku 1832 či kamenný pomníček na památku smrti francouzského důstojníka z války o rakouské dědictví.


Pržno: Lákadlo pro všechny milovníky přírody a turistiky

Obec Pržno

Pržno: Lákadlo pro všechny milovníky přírody a turistiky

Pržno je malá, ale půvabná obec ležící v srdci Moravskoslezského kraje, pouhých 10 kilometrů severovýchodně od Frýdku-Místku. Toto idylické místo vzniklo na údolní záplavové nivě řeky Ostravice pod prvními vyššími kopci beskydského předhůří, jako lánová ves kolonizačního typu asi již před rokem 1573, kdy je o ní první písemná zmínka a kdy zde žili dřevaři a pastevci ovcí. V letech 1974-1989 byla obec součástí Frýdlantu nad Ostravicí.


Obec Vatín: Příběh středověkých kořenů a bohatého kulturního dědictví

Obec Vatín

Obec Vatín: Příběh středověkých kořenů a bohatého kulturního dědictví

Vatín, malebná obec s bohatou historií sahající do roku 1353, je známá svými kulturními tradicemi a historickými památkami. Tento článek vás provede její fascinující minulostí a představí klíčové momenty, které formovaly její dnešní podobu.


Firemní články
Obec Kbel v Plzeňském kraji, kostel Všech svatých, barokní budova bývalé fary, roubená chalupa

Obec Kbel v Plzeňském kraji, kostel Všech svatých, barokní budova bývalé fary, roubená chalupa

Obec Kbel v Plzeňském kraji, kostel Všech svatých, barokní budova bývalé fary, roubená chalupa a dřevěné špýchary, archeologické naleziště.