Výroba a prodej obkladových, štípaných šindelů

Dřevo je materiál, který nepřestane být součástí příbytků a zahrad ani v dnešní moderní době. A nejen dřevěný nábytek, okna a oplocení či altánky a pergoly jsou běžné, ale také dřevěné obklady fasád a střech v podobě dřevěných šindelů. A právě o kvalitní výrobu dřevěných obkladových, štípaných šindelů z různých druhů dřevin a následný prodej se postará firma s tradicí Okna Bastl, Dačice.

Výroba a prodej obkladových, štípaných šindel, Okna Bastl

Rozšířená činnost podle potřeb zákazníka

Firma Okna Bastl vznikla v roce 1993. Od samotného začátku byla hlavní činností výroba, prodej a montáž plastových, hliníkových a dřevěných oken a dveří. Tak, jako přibývali zákazníci, tak se stupňovaly i jejich požadavky a činnost se rozšířila o další produkty a služby. A to o kompletní sortiment otvorových výplní, střešních oken, zateplení stropů i fasád, stavebních pouzder a schodů, atd. K tomu je samozřejmostí záruční i pozáruční servis, veškeré doplňky od parapetů až po žaluzie a rolety, bezplatné poradenství a cenová nabídka na míru a kompletní realizace na klíč. K sortimentu firmy patří i široká škála dřevěných šindelů v různých tvarech i délkách a také z různých druhů dřevin.

Kvalitní výroba dřevěných šindelů


Šindele ze standardních i exotických dřevin

Dřevěné šindele zajisté nepatří mezi materiály, které by nebyly u nás či ve světě známé. Jako střešní krytina se používají již stovky let a pořád neztrácejí na jedinečnosti a zajímavém vzhledu. V dnešní době jde o opravdu exkluzivní sortiment, při výrobě kterého se používají nejmodernější technologie a zpracování jako štípání, řezání a sekání. Zákazník si může vybrat nejen z mnoha unikátních tvarů, ale také z různých druhů dřevin. Třeba v případě standardních dřevin to je tradiční smrk, modřín a z těch exotických například červený a bílý cedr. Následně zpracované šindele slouží jako kvalitní střešní krytina či obkladový materiál fasád a štítů. Můžete je vidět tedy nejen na střechách, ale také jako příjemný obklad na chatách, kapličkách, památkových objektech či jako jedinečný doplněk pro zahradní dekorace, jako zastřešení psí boudy, studny, ptačí budky nebo poštovní schránky. Díky moderním trendům, které převzaly i trochu historie, která platí právě v případě šindelů, můžete tuto nádhernou střešní krytinu vidět nejen v skanzenech, ale také na moderních domech a chalupách, kde příjemným způsobem přispívají k originálnímu vzhledu.

Jedinečný design pomocí tradičních šindelů


Jedinečný design díky štípání a dalším metodám zpracování

Pokud jde o samotné zpracování šindelů, tak se používá metoda štípání, řezání i sekání. Asi tím nejoblíbenějším a nejžádanějším sortimentem jsou štípané šindele. Skvěle do sebe zapadají a vytvářejí nejen pevný spoj, ale také nádherný design a řadí se mezi ty kvalitnější. Ve finále můžou dokonce připomínat rybí šupiny. Při samotné pokládce se ve všech případech používá jednoduché nebo dvojité krytí. V dvojitém provedení šindele lépe odolávají průniku vody. Dlouhá životnost záleží nejen na samotném materiálu, ale hlavně na pokládce. Díky kvalitní pokládce a údržbě vydrží šindelový obklad či krytina i 60 let. Taková péče spočívá ve správném ošetření dřeva a především impregnaci a obnovování nátěrů v pravidelných intervalech, třeba každých 5 let. Vždy záleží na samotných pokynech a radách výrobce, který vás v tom rozhodně nenechá. K pravidelné péči patří také odstraňování sněhu a následků třeba po velké bouři spojené nejen s deštěm, ale i větrem či krupobitím.

Moderní šindele s nádechem historie


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.oknabastl.cz

Vydáno 17.06.2018
625 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Dřevěné šindele pro obložení fasády, střechu, psí boudu, budku pro ptáčky nebo zahradní domek

Dřevěné šindele pro obložení fasády, střechu, psí boudu, budku pro ptáčky nebo zahradní domek
Chystáte se postavit psí boudu, zahradní domek, budku pro ptáčky nebo jen hledáte zajímavé obložení fasády a štítů nebo originální pokládku střechy? V tom případě se podívejte na naše dřevěné šindele, jsme společnost Okna Bastl. Vyrábíme je z klasických standardních i exotických dřevin. Zajistíme ...

Kompletní nabídka sortimentu oken, dveří i garážových vrat

Kompletní nabídka sortimentu oken, dveří i garážových vrat
Na českém trhu působí řada výrobců kvalitních otvorových výplní – oken, dveří, ale také třeba garážových vrat. Portfolio produktů od jednoho výrobce přitom nemusí zákazníkům vyhovovat ve všech ohledech, často je vhodné kombinovat nabídku několika výrobců a využít tak plného potenciálu, který je k ...

Kvalitní dřevěné šindele podtrhnou osobitost každé stavby

Kvalitní dřevěné šindele podtrhnou osobitost každé stavby
Dřevěné šindele jsou vyráběné z přírodních surovin, díky čemuž dokáží skvěle korespondovat s krajinou kolem. Nemusíme si však představovat jen střechy klasických dřevěnic či památkových domů, v dnešní době je využijeme i u ekologických moderních staveb či jako obklady interiérů.
PODSTRÁNKY

Plastová a hliníková okna

Plastová a hliníková okna
Hliníková a plastová okna, vysoká kvalita provedení, odolnost a moderní vzhled

Štípané a řezané šindele

Štípané a řezané šindele
Dřevěné řezané a štípané šindele, kvalitní střešní krytina pro krmítka, schránky nebo zahradní domky

Interiérové a exteriérové dveře, garážová vrata

Interiérové a exteriérové dveře, garážová vrata
Interiérové a exteriérové dveře, garážová vrata, posuvné brány a ploty
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Okna Bastl Jan Bastl
WEBOVÁ STRÁNKA
Okna Bastl
www.oknabastl.cz
Adresa

Adresa

Antonínská 15
Dačice 380 01

bastl@oknabastl.cz
+420 602 781 336


Najdete nás také zde:

ARES
captcha