Protipožární uzávěry ochrání váš majetek i život

Pokud se oheň rozšíří tam, kam nemá, umí ničit obrovskou rychlostí. Zejména v průmyslových provozech se tak stále častěji setkáváme s prevencí vzniku škod ve formě instalace požárních uzávěrů, obzvláště protipožárních vrat a protipožárních dveří.

Protipožární vrata posuvná

Požární uzávěry SPEDOS minimalizují vznik škody

V nedávné době rozšířila své portfolio produktů právě o zmíněné požární uzávěry. V novém závodě v Jezeřanech – Maršovicích soustřeďuje svou výrobu na ocelové požární uzávěry všemožných variant a typů, od otočných dveří až po posuvná vrata.Požární uzávěry jsou vysoce účinná zařízení, jejichž úkolem je oddělovat jednotlivé úseky prostoru a zabraňovat šíření případného vzniklého požáru mezi nimi. V otevřené poloze, je požární uzávěr uschována tak, že zbytečně nezabírá místo. Protipožární uzávěry tedy obvykle nejsou nijak zvlášť náročné na prostor. Díky své jednoduché konstrukci, ekonomickému řešení a modernímu designu a zejména vysoké požární odolnosti jsou tak požární uzávěry skvělým a finančně nenáročným řešením ochrany proti požáru.

K čemu slouží požární uzávěry?


Z jakých materiálů mohou být požární uzávěry vyrobeny a který je ten pravý?

Požární uzávěry je možné vyrábět z celé řady nehořlavých materiálů, které zaručí požadovaný stupeň požární odolnosti a zamezení vzniku zbytečných škod. V nabídce společnosti SPEDOS najdete požární uzávěry ocelové s výplněmi z nehořlavých materiálů, prosklené požární uzávěry nebo cenově velmi dostupné požární uzávěry z nehořlavé textilie, takzvané požární roletové uzávěry.

Průmyslové protipožární uzávěry


Ovládání požárních uzávěrů není žádná věda

Způsobů, kterými probíhá ovládání požárních uzávěrů, existuje několik, je však potřeba vždy zabezpečit, aby při vyhlášení požáru došlo k jejich uzavření. V případě manuálního ovládání požárních uzávěrů, zejména požárních dveří, je jejich uzavření po každém průchodu zajištěno pomocí instalovaných samozavíračů. U rozměrově větších uzávěrů je mnohem pohodlnější jejich automatické ovládání, které mimo jiné umožní mít uzávěr v běžném provozu trvale otevřen. Automatické elektromagnetické ovládání či elektrický pohon požárních uzávěrů je z hlediska bezpečnosti budovy výhodnější a vylučuje riziko selhání lidského faktoru, a to proto, že umožňuje připojit vrata do systému centrální ochrany budovy (EPS) samostatně řídícího požární ochranu objektu. Požární uzávěry s automatickým ovládáním jsou také vhodnější pro větší rozměry otvorů.


Požární vrata a požární dveře

V nabídce společnosti SPEDOS však nenajdete pouze požární vrata a požární dveře, ale také komplexní portfolio požárních uzávěrů. Z jakých typů můžete vybírat?

protipožární vrata posuvná
protipožární vrata výsuvná
protipožární vrata rolovací
protipožární vrata sekční
protipožární vrata otevíravá
protipožární dveře otevíravé
protipožární dveře automatické
protipožární roletový (textilní) uzávěr


Pro detailnější informace o protipožárních vratech, dveřích a dalších produktech navštivte přímo webové stránky firmy SPEDOS.

Detailnější informace o protipožárních vratech a dveřích


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.spedos.cz/

Vydáno 26.11.2013
380 Zhlédnutí
Topováno 23.02.2017
FIREMNÍ ČLÁNKY

Automatické dveře posuvné i otočné SPEDOS

Automatické dveře posuvné i otočné SPEDOS
Automatické dveře posuvné i otočné SPEDOS nabízí vysoký komfort, pohodlný, bezbariérový průchod a moderní design.

Požární automatické dveře firmy SPEDOS

Požární automatické dveře firmy SPEDOS
Skvělá varianta, jak vyřešit otevírání dveří moderním způsobem. V dnešní době už nepotřebujeme klasické dveře s madly nebo s klikami, mnohem praktičtější jsou automatické dveře, které se před Vámi samy otevřou. Hodí se do administrativních budov i obytných bytových domů.

Automatické dveře a vrata i kompletní dveřní systémy z dílny české firmy SPEDOS s.r.o.

Automatické dveře a vrata i kompletní dveřní systémy z dílny české firmy SPEDOS s.r.o.
Když společnost SPEDOS s.r.o. vznikala, zabývala se především prodejem různých výrobků pro stavebnictví. Dnes se řadí mezi nejvýznamnější výrobce dveřních a vratových systému s orientací na automatická vrata a dveře. Disponuje vlastním špičkovým výrobním zařízením a zajišťuje si výzkum a vývoj. ...

Dveřní a vratové systémy SPEDOS zajistí výraznou úsporu tepla

Dveřní a vratové systémy SPEDOS zajistí výraznou úsporu tepla
Automatické dveře a vrata poskytují uživatelům komfort, ale především nabízí výraznou úsporu tepla. Prostorů, ve kterých se dnes upřednostňují právě automatické systémy dveří a vrat, je stále více – supermarkety, výrobní haly, veřejné budovy, logistická centra… Firma SPEDOS se výrobou, prodejem a ...

Vyrovnávací můstky SPEDOS zajistí rychlou a plynulou překládku v moderních halách

Vyrovnávací můstky SPEDOS zajistí rychlou a plynulou překládku v moderních halách
Překládací rampa je klíčovým místem pro nakládku a vykládku v každé průmyslové nebo skladovací hale. Tento proces musí probíhat plynule a rychle. Proto je důležité usnadnit a urychlit manipulaci s materiálem, a to zejména díky plynulému pohybu mezi plochou nákladního vozu a haly. Zajistí ho ...
PODSTRÁNKY

Automatické dveře, turniketové vstupy

Automatické dveře, turniketové vstupy
Automatické dveře Spedos s elektrickým pohonem, turniketové, karuselové dveře

Průmyslová vrata, clony a vyrovnávací můstky

Průmyslová vrata, clony a vyrovnávací můstky
Průmyslová sekční vrata, protiprůvanové vratové clony, vyrovnávací můstky

Protipožární uzávěry

Protipožární uzávěry
Požární uzávěr roletový, protipožární dveře a vrata posuvná, rolovací, výsuvná, sekční, otevíravá
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA SPEDOS Servis s.r.o. Automatické dveřní a vratové systémy
WEBOVÁ STRÁNKA
SPEDOS Servis s.r.o.
www.spedos.cz
Adresa

Adresa

Hranická 771
Valašské Meziříčí 757 01

spedos@spedos.cz
+420 571 759 211


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha